Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek már kifutottam az...

Szerintetek már kifutottam az időből? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, a párom is. Teherbe estem, kb. 11 hetes lehetek. Azért most vettem észre, mert nekem betegség miatt nagyon rendszertelen volt a ciklusom, csak már gyanús volt, hogy két hónapja nem jött meg (egyébként ennél már késett többet is) meg pár éve kimondta nekem a nőgyógyász, hogy meddő vagyok, és pozitív lett ma a terhességi tesztem. Mind a ketten tanulunk még, a párom otthon él, illetve én is még a saját szüleimnél. Semmi anyagi hátterünk sincs, szóval semmiképp sem tudnánk megtartani a babát. Holnap megyek nőgyógyászhoz, de nem hagy nyugodni a gondolat… szerintetek nem fogok kicsúszni az időből?

2022. jan. 18. 13:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényleg 11 hetes vagy, akkor kicsúsztál az időből. Több beszélgetés előzi meg az abortuszt, amelyeket a legnagyobb jóindulattal sem lehet elhagyni, egy hét alatt esélytelen, hogy ezt mind elintézd.


Egyébiránt ha védekezés nélkül szexelsz, akkor ez elég nagy eséllyel benne van a pakliban, olyan meglepő nem lehet...

2022. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltal orvosnal es rendszertelennek vallod a ciklusod honnan tudod pontosan, hogy 11 hetes vagy?
2022. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha valóban 11 hetes vagy, akkor egészen biztosan kifutottál az időből. Ha ma vagy 11+0, akkor holnap 11+1 hetesen orvos, ha még aznap el is mész a csvsz-hez, akkor is 3 nap múlva vissza kell menni, ami legjobb esetben is hétfő, mivel hétvégén nincs. Akkor már 11+4 hetes leszel, nem fognak időpontot adni a műtétre 2 napon belül. Ezt bizony megszívtad.
2022. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 flora08 ***** válasza:
100%
Ha rendszertelen a ciklusod, nem tudhatod pontosan, mikor fogant. Ha óramű pontos volna a menstruációd és kiszámolgatnád a termékeny napokat, akkor sem biztos, hogy pont egy olyan napon sikerül. Minél előbb menj nőgyógyászhoz, ő a méretek alapján elmondja mennyi idős a terhesség, és milyen lehetőségeid vannak. Ez így sajnos csak találgatás. Amikor a fiamat vártam, az utolsó vérzés napjától kiszámolta az orvos a szülés várható idejét. A következő alkalommal egy héttel későbbre tolta, a méreteket figyelembe véve. Úgyhogy ez a 11 hét még egyáltalán nem biztos.
2022. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Tuti kamu kérdés. Már láttam ilyent pár hónapja, ahol abortuszról lecsúszó nőnek meddőséget mondtak orvosok... rendes orvos ilyent nem mond.


Viszont kérdésre válaszolva, igen, kifutottál az időből.

2022. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

11 hetesen kicsúsztál az időből.

Amikor nekem késett a menzeszem elmentem a dokihoz mert amúgy is volt időpontom hozzá ezért tesztet sem csináltam, gondoltam majd ott kiderül.

Az uh alapján azt mondta, hogy cisztám van azért késik a menstruációm.

6 hét után kellett visszamennem, hogy felszívódott-e de akkor már látta a babát tisztán.

Ekkor voltam 10+3 hetes terhes.

Ledöbbentem.

Azt mondta, hogy ha el is szeretném vetetni hiába akarnám mert mire elintézek mindent betöltöm a 12 hetet.

Ez kb. 2 hetes szaladgálás azt mondta.

Többször kell visszamenni csvsz-hez és időpontot kell kérned a kórházba.

Mindenképp megtartottuk volna csak nem erre számítottam. Tehát szerintem barátkozz meg a gondolattal,hogy anyuka leszel.

2022. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk ha nekem azt mondaná a doki, hogy törődjek bele, meddő vagyok, és ezek után sok évvel becsúszna egy gyerek, akkor zokognék a boldogságtól, akármilyen reménytelen is az anyagi háttér.

Mert ha most elveteted, akkor meglehet, hogy soha többé nem lesz ilyen véletlen.

De hát nem vagyunk egyformák.


(Mondjuk eleve elég hihetetlen, hogy 22 évesen sok évvel korábban ilyet mondjon az orvos, mert egy kvázi kamaszra nem mondják rá akármilyen hormongonddal is. Maximum, hogy nehezebb lehet.)

2022. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 flora08 ***** válasza:
61%
Elhihetitek, hogy mondanak ilyet... 17 éves voltam, amikor nőgyógyászhoz fordultam azzal a problémával, hogy nagyon hosszú ideig menstruálok, 10-12 napig. Már akkor közölte, hogy az alacsony hormonszint miatt nagyon nehezen fog összejönni a gyerek, készüljek fel. Ennek ellenére, a fiam az első próbálkozós hónapban megfogant. 5-ös voltam.
2022. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

9-es:

Nem mindegy, hogy az orvos azt mondja, hogy "lehet meddő", "nehezebben fog összejönni a baba" vagy "meddő". Az utóbbit NEM MONDHATJA KI.

A többivel nyilván többen találkozhattunk, de egyik sem jelenti azt, hogy nem kell védekezni ha nem akarunk gyereket.

2022. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%
8, A "nagyon nehezen fog összejönni a gyerek" nem ugyanaz, minthogy "maga meddő". Nagyon nem ugyanaz.
2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!