Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magyarországon miért ítélik...

Magyarországon miért ítélik el ennyien az abortuszt?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele ,hogy bölcsebb elvetetni mint nyomorban felnevelni vagy örökbe adni az amúgy is túlzsúfolt árvaházakba.
2014. dec. 1. 19:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem meg inkább jobb normálisan védekezni, vagy inkább nem szexelni, mit abortuszra menni. Valahogy nálam a gyerekek abortálása és a bölcsesség között nincs összefüggés... hmm...
2014. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Ennyien? Mennyien?

Az ítélkezés mindig általánosításból fakad. Magyarországon engedélyezett az abortusz, könnyen hozzáférhető bárki számára, ezért sokan visszaélnek a helyzettel. Nagyon kevés az aki azért megy abortuszra mert a nyomorba szülne, sőt a nyomorba szülnek inkább sokan. Azokból több van akik meggondolatlanul védekeznek, majd könnyedén abortuszra ugrálnak fogamzásgátlónak használva az abortuszt lelkiismeretfurdalás nélkül élik tovább életüket, mintha mi sem történt volna. Pedig az abortusz egy élet kioltása. Az ilyenek miatt általánosítva ítélik el sokan az abortuszt.

Az a nő aki pusztán anyagi helyzete miatt nem tud megtartani egy besikerült gyermeket, az vívódik, megoldásokat keres, és az abortusszal számára fájdalmas döntést hoz, mert szíve mélyén megtartaná a gyermeket.

De nagyon sokan hivatkoznak az anyagiakra kifogásként, holott közel sem élnek nyomorban, mégcsak rosszul sem, csak kifogás kell, mert egyszerűen csak nem kell az a gyerek!

Nagyon nem jó az emberek felelősségvállalása, komolyabban kellene venni a védekezést, fogamzásgátlást, a megelőzésen lenne a hangsúly.

Én inkább azt mondanám, hogy Magyarország statisztikailag vezető helyen van az európai országok körében az abortuszok számát illetően, s ez szomorú, mert nem kéne, hogy ennyi legyen, ha komolyabban vennénk a védekezést.

2014. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Talán azért, mert a sok retardált inkább megy abortuszra, mint hogy normálisan védekezzen!

Nem tudom, mikor fogják már fel a kis idióták, hogy az abortusz nem védekezési módszer, hanem egy olyan döntés, aminek következményei vannak!

Persze manapság mindenkinek kiszakad a gumi, meg gyógyszer mellett esik teherbe, na persze, a gyereket meg a gólya hozza, mi?!

2014. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az örökbeadás nem rossz dolog, sok gyermektelen házaspár van akik szívesen fogadnának örökbe. És nem biztos, hogy M.országon ellenzik csak ennyire az abortuszt. Legalábbis a feltett kérdésből kicsit arra lehet következtetni, hogy csak nálunk ellenzik ennyire, de szerintem nem. Ha mégis kevesebb máshol az abortusz akkor lehet, hogy ott tudatosabban élik talán az emberek a szexuális életüket, ki tudja?
2014. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!