Megtatanátok a helyemben? Milyen egy abortusz?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van és többet nem terveztünk ezért 4 hónappal ezelőtt tetettem fel spirált. Ma viszont kiderült hogy terhes vagyok.


Körülményeket leírom hogy kicsit átlássátok a helyzetet. Anyagilag beleférne még rgy gyerek. Saját ház, bár még hiteles. A házasságunk jó. Idegileg kissé kivagyok az utóbbi időben, abszolut nincs segítségem még a férjem sem. Szóvan teljesen egyedül nevelem őket. Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem". Hogy döntenétek? Férjemnek mindegy mert neki semmivel nem lesz nehezebb ha lesz még egy gyerek.


Hogy döntenétek a helyemben?


2014. dec. 28. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
66%
Ha idegileg nem vagy rendben ne vállald!!! Anyukám a 4. gyerek születése után lett depressziós 15 éven át. Nem kkívánom senkinek a gyerekkoromat meg a tesóimét sem. 22/L
2014. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 A kérdező kommentje:
Hát pedig nem vagyok jól. Sehova nem tudok menni...gyerekekkel meg ítélet bárhova is menni. Itthon ülök egész nap. Pánikbeteg vagyok, szorongok, depis vagyok csak sajnos orvoshoz sem tudok menni.
2014. dec. 28. 19:14
 3/93 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképp nem vállalnék, még másodikat se ilyen állapotban, és segítség nélkül.
2014. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
73%

Durva kimondani, de nem vállalnám.

Bocs az offért, de azt sem értem, hogy lehet jó a házasságod, ha a férjedre ennyire nem számíthatsz.

2014. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 A kérdező kommentje:
Egész nap dolgozik...
2014. dec. 28. 19:32
 6/93 anonim ***** válasza:
19%

"Anyagilag belefér". Én ilyenkor mindig úgy csodálkozom...


MOST belefér. És mi történik, ha a férjeddel neadjisten (soha ne legyen!) de történik bármi... vagy megbetegszik, és munkaképtelen lesz...


A gyerekek még 15-20 év múlva is ott lesznek, és még nyilván iskolába fognak járni... Akkor is belefér majd?

2014. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:
Ezek szerint soha senkinek nem kéne gyereket vállalnia.
2014. dec. 28. 19:39
 8/93 anonim ***** válasza:
53%

Hogyan lehet akkor jo a hazzassagod? itt nem kell hazudnod vagy legalabb magadnak ne. Ha a ferjednek mindegy (kerdezted-e mar?), es igy mondta szivem nekem mindegy, akkor nagy gaz van a hazassagotokkal. Ha panikbeteg vagy es szorongsz, akkor azon egy abortusz rontani fog, hiszen ettol meg lelkiismeretfurdalasod lesz...

hihyan nez ki egy abortusz? irany a nogyogyasz kell tole papir, hogy terhes vagy es hanyadik hetben lehetsz, utana a csaladvedelmi szolgalatot (ANTSZhez tartoznak) kell megkeresni (barmelyiket es idopontot kerni (jelezni hanyadik hetben vagy), hozzajuk kotelezo bemenni egy beszelgetesre ahol nem kotelezo semmit mondanod, de nekik tajekoztatni kell mindenfelerol (még a vedekezesi modszerekrol is stb.), ok "hivatalosan" a magzatot kepviselik (persze nem ennyire durvan, de a jogszabalyok alapjan beszelnek, tajekoztatnak arrol is, higy orokbe is adhatod (van nyilt orokbefogadas) stb.

utana egy csekket kapsz amit be kell fizetned + egy papirt alairatnod az orvossal (? na ez most nem ugrik be), de 3 nap mulva mehetsz vissza, akkor mar nincs beszelgetes csak leadod a papirokat, csekkszelvenyt es irany a korhaz.

Ahol viszont ne arra szamits mint a szuleseidnel, hanem a lenezesre, alazasra, leszaromsagra, hatad mogott osszesugasokra...ha mosolyognak is akkor is ket dolog miatt teszik egyik a halapenz a masik hogy annal nagyobbat kopjenek mogotted.

En nem abortuszra mentem, de osszekevertek egy abortuszossal!!! es senkinek nem.kivanom.

A mutet maga (nekem meghalt a babam es vegul csak kaparas lett a vege) alig 10-15 perc altatasban. Utana majdhogynem egybol hazamehetsz, ha nincs komplikacio.

A lehetseges szovodmenyek modszertol fuggoen pl. bennmarad az embrio (vakumosnal es kzretkanalas kaparasnal is), perforaljak a mehed vagy csak siman fertozes, esetleg hegesedes, osszenoves (azaz kesobb nagy esellyel nem lehet mar gyereked). Termeszetesen az esetek tobbsegeben nem ez tortenik (de tortenik!).

A lelki reszet nem tudom mindenki maskepp eli meg, en akartam a babat es meghalt, ezert nekem igy is ugy is szornyu volt. Masok szerint megkonnyebbules mert annyira nem akarjak a sajatjikat, hogy orulnek hogy megszabadulnak tole. De mindenkepp nehez feldolgozni.

Azt erdemes tudni, hogy rengeteg nor.alis szulopar var kisgyerekre, es nagyon sok ujszulottnek orulne legjobban, nekik nem lehet gyermekuk, es evek alatt vegigkinlodnak rengeteg vizsgalatot...elmennek a beultetesig is es megse, utana sokszor ujabb eveket varnak "orokbefogadhato" gyerekre es ha akad is legtobbje beteg vagy nem "magyar" vagy narkos/alkesz anyukaktol van vagy mikor mar azt hiszik vegre lesz hirzelen visszamondjak vagy masik szuloparos kapja a gyereket. A nyilt orokbefogadas se egy konnyu dolog, de legalabb tudhatja az edesanya hova kerul az altala nem kivant vagy nem vallalhato gyermeke es lathatja, megismerheti kik fogjak nevelni.


Abortusz 12. hetig lehetseges! kivezeles esetben 16. hetig.

ha nem vagy biztos abban mit akarsz de az abortusz eselyes, akkor kezd el az ugyintezeset mert nem azonnali idopontot kapsz a csaladvedelmi szolgalatnal sem es attol hogy elmesz a tanacsadasukra meg utana nem kell befizezned a csekket es nem is kotelezo elmenni az abortuszra. De ha kifutsz az idobol, akkor meg nem mehetsz egyaltalan.

2014. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
69%
Hát negyediket... úgy hogy anyagilag belefér.. de te depis vagy, a férjed nem segít, és egész nap dolgozik...hát úgy nem.
2014. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy egész nap dolgozik, foglalkozhatna a gyerekekkel. Az enyém is dolgozik, mégis rendesen kiveszi a részét a gyereknevelésből.
2014. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!