Megtatanátok a helyemben? Milyen egy abortusz?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van és többet nem terveztünk ezért 4 hónappal ezelőtt tetettem fel spirált. Ma viszont kiderült hogy terhes vagyok.


Körülményeket leírom hogy kicsit átlássátok a helyzetet. Anyagilag beleférne még rgy gyerek. Saját ház, bár még hiteles. A házasságunk jó. Idegileg kissé kivagyok az utóbbi időben, abszolut nincs segítségem még a férjem sem. Szóvan teljesen egyedül nevelem őket. Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem". Hogy döntenétek? Férjemnek mindegy mert neki semmivel nem lesz nehezebb ha lesz még egy gyerek.


Hogy döntenétek a helyemben?


2014. dec. 28. 19:05
 51/93 anonim ***** válasza:
77%

48-as te abortuszellenes vagy, nem orvos...


Kedves kérdező, én átéltem 11 éve az abortuszt, szültem egy fiút 1,5 éve, és nem bánom az abortuszt, mert tudom, hogy jól döntöttem akkor! Nem nyomott olyan mély sebet az életemre, mert a mai napig azt mondom, akkor ott abban a helyzetben ez volt a legjobb döntés.

Ne vállald, mert a meglévő 3 gyerekednek szüksége van egy normális anyukára, nem még egy testvérre, és egy idegösszeroppant anyára!

2014. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
79%

48-as:szerintem is ÓÓÓÓÓÓÓRIÁSI kamugép vagy!Bár én 3 gyerekes anyuka vagyok,soha nem volt abortuszom,és láttam már abortuszról készült képeket/videót.Premier plan felvételeket.Bár nem szép látvány,de nem horror.Azért nem gondolnám,hogy egy 3 éves halott kisgyerek boncolása kevésbé szörnyű....Na,az a horror.

Azért ha megkérdezném a nőgyógyásznőmet-aki szintén nagycsaládos szülő-szerinte melyik a nehezebb(egy pár hetes embriót abortálni,vagy egy halott gyereket boncolni)biztos,hogy az utóbbira szavazna.

2014. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 A kérdező kommentje:
Legalább ő nem tudja jobban hogy mik a körülményeink...
2014. dec. 30. 17:14
 54/93 anonim ***** válasza:
26%

Itt a 48-as.:)Valoban, abortusz ellenes orvos vagyok. Elvegre a hipokratesi eskutetel elleneben vettem at a diplomamat, melyben fogadalmat tettem arra, hogy MINDEN elet vedelmere es nem kioltasara fogok torekedni.

Igazabol azert gondoltam, hogy erdekes lehet nemi informacio az orvos szemszogebol is, hiszen nem mindannyiunknak van tapasztalata itt szulesnel-vagy terhessegmegszakitasnal vegzett asszisztacio teren. Sajnos tapasztalatbol tudom, hogy az egeszsegugyben hajlamosak vagyunk felreinformalni, vagy informacio nelkul hagyni a beteget, pedig a tudas hatalom. Ha minden abortusz elott allo not tajekoztatnanak arrol, hogy pontosan mi tortenik ott, szerintem sokan teljesen mashogyan dontenenek.


A 3 eves halott baba boncolasa medikuskent szornyu elmeny volt, es nem is kivanom reszletezni, gondolhatjatok. A kislanyt viszont szerettek, sirattak, es tisztesseggel eltemettek. Amikor ezzel ellenben darabokban cincalnak ki es vagdalnak szet egy elo magzatot az anyamehbol, aki utana hulladekkent a kukaban vegzi, es mindezt az anya keresere..szamomra valoban megrazobb elmeny volt es nehezebben feldolgozhato. En is csak a szemelyes elmenyeimet osztottam meg veletek, ahogyan itt ezt mindannyian tesszuk.


27/L

2014. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
23%

52-esnek: pedig az abortusz a vilagon a legnagyobb horror, mert szandekosan megolsz egy elolemyt, ami a testedben fejlodik.

Ha nem elted at, akkor fogalmad nincs rola csak egy a valosagtol messze levo sajat elkepzelesed. Ne eld at!!!

Bennem mar halott volt a baba, de ennek ellenere eletem legrosszabb elmenye volt! a legundoritobb orvosi eszkoz a vilagon a küretkanal es a legszomorubb pillanata egy no eletenek, amikor egy orvos kuretkanallal a lezeben nekikeszul annak, hohy belednyuljon es vegigkaparja a mehed oldalat es levalassza onnan azt a kis elolenyt, aki a te petesejtedbol es a parod himivarsejtjebol es csodalatos biologiai folyamat reven mar olyan fejlettsegi szintre jutott hetek alatt, hogy felismerni benne a kesobbi kifejlett embert.

Az allatvilagban az erszenyeseknel egy kengurufaj (lehet tobb is) tudja meg szandekosan az embriojat megolni, de ezt csak akkor teszi, ha tudja meg maganak sincs elegendo taplaleka es felti a sajat tuleleset.Hiszen ha ehen hal akkor az utodja is ehenhal, viszont ha eletben marad, akkor lehet meg utodja.

De embereknel keves olyan van azert a mai vilagban legalabbis itt hazankban, hogy ehenhalna anyuka gyerekkel a hasaban es ezert kell abortuszra mennie. Legtobben azert mennek abortiszra, mert felelotlenul szexelnek es utana egyszerubb a felreinformalasban nagymester orvosokra es masokra hallgatni, hogy ez milyen egyszeru beavatkozas es biztos lehet masik gyereked stb., mint vallalni a felelosseget vagy azt, hogy orokbeadjak a nem.kivant gyermeket olyanoknak akik meg a vilagot megmozgatnak egy gyermekert.

Termeszetesen vannak olyan esetek, mint a kerdezoe is, amikor spiral mellett vagy gyogyszer mellett esik teherbe valaki. Ez utobbi esetben azonban megintcsak az at nem adott infok (pl. antibiotikum vagy fosos betegseg mellett sajna a fogamzasgatlok szarul mukodnek es konnyu teherbeesni csak ezt nem tudja a sok fogamzasgatlos!!!) a felelosek (vagy inkabb felelotlensegek).


Megnezni egy videot nem ugyanaz mint atelni es nem ugyanaz a valosagban szembesulni se a dontesi helyzettel, se a dontes kovetkezmenyevel, se a rovid es hosszutavu hatasaval.


bocs az offert, de nagyon csipte a csorom, hogy gyerekeskent ilyet irsz, bar a te dolgod.

2014. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
65%

#54 " Elvegre a hipokratesi eskutetel elleneben vettem at a diplomamat," - na, itt buktál le, a Hippokrátészi(!)eskü kb 80 éve létezett utoljára Magyarországon... itt vann az anno Hippokratészi eskü is, meg az összes magyar orvosi kar utóbbi évtizedben használt esküje is:

[link]

2014. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
24%

52-esnek: a sajat halott magzatom latvanya kevesbe volt horror, mint maga a mutetre valo felkeszites es annak az altalam meg erzekelt "kezdete". Es en is lattam formalinban embert es boncoltam rengeteg allatot (masok kedvenceit) es az se horror, mert az mar halott. A horror hogy egy eloleny kuzd azert hogy eletben maradjon, de tehetetlen...beszippamtja a vakum vagy eleri a kuretkanal.

Ja es az igazi horror: ikerterhessegeknel az abortusz sikertelensege, amikor anyu visszamegy a kontrollra es a 14-15 hetes megmaradt ikerbaba ott kalimpal a kepen! na az a horror (hogy meg akartak tole szabadulni de tulelte! (azt a rossziszemuseget nem akarom kifejteni, hogy vagy trehany munka vagy némi szandekossag is lehetett benne).

De kerdezd meg a nagycsalados nogyogyaszodat. Hazudni fog.

Egyik nogyogyaszt idezem: csinal abortuszt? igen es mi a velemenye rola? teljes mertekben elitelem. Akkor miert? Azert mert apaciensem es ha mar szult nalam, ennyit megerdemel, nem.kuldhetem el.

Tudod mi van emogott? Egyszer mar perkalt neki x a szulesert, es jarogat hozza x ezresekkel vizsgalatokra...az elvegzett abortuszert ugyanugy fizetnek az orvosoknak x ezreseket (ha masert nem mert kismutetnek szamit) ami konkret osszegben 20-40 ezer forint, ennyiert a kepedbe mosolyog es nagyivben tesz a hippokrateszi eskujere es soha-soha nem mondja meg hogy mennyire eliteli, hiszen inkabb ez, mint egy 10 evre biztos evi ket vizsgalatra eljaro alkalmankent 8-18 ezret fizeto vagy esetleg ujra szulo nopacienst elveszitsen.


A nogyogyaszodat magasztalhatod, de o is csak beloled el.

2014. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
41%

Megint csak az eredeti 48-as:)


Sajnos tobbszor voltam szem-es fultanuja, hogy kollegaim szabalyosan elferditettek az igazsagot, amikor a beteggel informaciot kozoltek. En ugy gondolom, hogy a betegnek joga van tudni a teljes igazsagot, szepites es ferdites nelkul. Sok esetben sajnos nagyon visszatetszo az egeszsegugyben dolgozok hozzaallasa, es ez nem csak Magyarorszagon van igy, tapasztalataim szerint szerte Europaban:( Szerencsere azert akad szamos olyan orvos hazankban, akik megfelelo felvilagositast adnak pacienseiknek, legyen kerdes abortuszrol, vagy barmilyen egyeb egeszsegugyi kerdesrol. Remelem, ez a kis diskurzus nem csak a kerdezo, de mas olvasok szamara is hasznos informacioval szolgalt. Erdekes ez az internetes eszmecsere.


Az ugyeletes okostojasnak azert elmondanam, hogy koztudott, hogy ma mar sehol nem hasznaljak az eredeti hippokrateszi esku szoveget, hanem vilagszerte a modositott verziot mondatjak. (Gorog istenekre es istennokre ma mar nem kell eskudni!:D :D )De attol azt meg az orvostarsadalom Hippokrateszi eskunek hivja mindenhol :D:D

Azert ugyes vagy, hogy talaltal egy forrast! Remelem, el is olvastad es tudod ertelmezni az elet vedelmerol szolo sorokat. Ha nem hinnel nekem, az alabbi linkre kattintva potolhatod hianyos ismereteidet.


[link]

2014. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:
Édes Istenem! Itt mindenkire ráfogják hogy hazug? Hogy lehetnek ilyen emberek...
2014. dec. 30. 21:24
 60/93 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező! Ne hallgass senkire, csak magadra, a saját szívedre. Én is anya vagyok. Voltunk jó és pocsék anyagi helyzetben is már. Tudom, hogy a terhesség sem leányálom sokszor, most én sem biztos, hogy készen állnék lelkileg és testileg egy új terhességre. Mindenféle rábeszélés nélkül, nekem a szívem azt súgná viszont egy ilyen helyzetben, hogy tartsam meg a gyereket. Tudod, nekem a fiam a legnehezebb időkben is igazi örömforrás tud lenni. Ha ránézek, tudom, hogy semmi nem számít csak Ő. Ennyire tiszta és őszinte szeretet én soha senkitől nem kaptam még. Ha pedig még több gyerek szeretne ennyire, az már maga lenne a Mennyország, ami minden szenvedést megér. A férjekről is tudnék mesélni...Néha mintha rabszolga lennék, de nem várok tőle többet, mint amennyit eddig is tett. Van egy titkom: a nők nagyon erősek, te is az vagy, de a legnagyobb jutalom is a miénk: anyák lehetünk és egy gyerek az anyját mindenkinél jobban szereti. Én így döntenék tehát, te is dönts legjobb belátásod szerint.
2014. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!