Mit tennél ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Terhe vagy de nem tudod megtartani anyagi okokból, vannak már gyerekeid. Segítséged egyáltalán nincs. Elvetetni nem bírod, ezért az örökbeadást fonolgatod. Hogy oldanád meg, hogy ne lássák a hasad ? Kb már a 12 hétben látszik rajtad a terhesség... Egy faluban élsz ahol mindenki tud mindent még a halottba is belekötnek...
2015. jan. 1. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy falun kivitelezhetetlen ,hogy ne vegyék észre a terhességed, lehet,hogy kis hasad lesz a végére de ha akkora mint pl nekem akkor bármilyen bő ruhát hordhatsz nyilvánvaló lesz,hogy terhes vagy.Én is falun lakom,így tudom milyen amikor pletykálnak, kitalálnak dolgokat,kiszínezik a történetet. Én azt tartom megoldásnak ha örökbefogadást választod,hogy arra a is időre elköltözöl a faluból,akár egy rokonhoz vagy barátnőhöz. Nekem első terhességemnél a 6ik hónapban még olyan kis hasam volt,hogy pulcsiban nem is látszódott.
2015. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Vannak gyerekeid... nem tudom hogy vagy képes örökbe adni őt. És a gyerekeid? Előlük is eltitkolod? Ők mit szólnak?


Félreértés ne essék egyébként, nem szülnék a semmire, de épp ezért én meg sem tartanám.


Ami a kérdést illeti..költözés. Nem fogod tudni eltitkolni. Mondjuk ha bezárkózol, de az is feltűnik az embereknek egy idő után és találgatni fognak, hogy mi van veled. Utána jobban figyelnek, egyszer előbukkansz, és rögtön tudni fogják, hogy terhes vagy.

2015. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha anyagi okból nem tudnám megtartani, számomra az örökbeadás se lenne opció!


Mégis hogy? Csak akkor mondanék le a gyerekről, ha magamat is alig tudnám eltartani (illetve a jelenlegi családom).


Ha magamat is alig tudnám eltartani, nyilván nem lenne pénzem olyan luxusra, mint a vitaminok, megfelelő táplálék.

Nem beszélve arról, hogy ha eleve kicsi a jövedelmem, nem merném vállalni a kockázatot, hogy probléma esetén a keresetem 50-60 %-ából kell megélnem hónapokig (táppénz), feltéve hogy van egyáltalán 180 napnyi bérezett napom a táppénzhez.

Ha titkolom a terhességet, akkor táppénz alatt ki is rúghatnak. Ha pedig nem, legkésőbb akkor, amikor gyerek nélkül visszamegyek.


Na de a te feltevésedre: csak költözéssel megoldható. De a gyerekek is mennének veled? Vagy a gyerekeid nélkül 9 hónapig? Abszurd. Ráadásul a költözés is pénzzel jár.

Max. ha nyílt örökbefogadást fontolgatsz, és a pár, akit választottál fizetik minden költségedet, de ez elég utópisztikus, Mo.-n nem tudom elképzelni, inkább csak nyugaton.

2015. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Mert én az örökbeadást csak olyan esetben tudnám elképzelni, ha még fiatal vagyok, és nincs családom, nincs gyerekem, ha már van akkor az elég paradoxon.

Nekem 4 gyerekem van, és ha most besikerülne az ötödik (JAJJ Isten őrizz!!!) akkor semmiképp sem tudom elképzelni, hogy végigviszem a terhességet majd örökbe adom. Anyagi okok? Hát ahol 3 van, ott 4 is elfér nagyjából ugyanolyan körülmények között, legalábbis egypár évig biztosan.

De tegyük fel, hogy végigviszed a terhességet és örökbe adod. Ez igen nagy áldozat, le a kalappal előtted, ha az abortusz helyett ezt választod!

A kérdésre válaszolva, hogy lehetne titkolni? Tél van, jó darabig eltakar a nagykabát, de egy kis faluban előbb-utóbb minden kiderül, a család elől meg nem is szabad titkolni ám.

Én a 4. terhességemet egy jó darabig titkoltam. Bizony besikerült, de örömmel megtartottuk, csak nem akartuk világgá kürtölni, egyrészt akkor nekem már a korom miatt genetikai vizsgálatra kellett mennem, aminek az eredménye a 20. hét után lett meg, ezért addig titkoltuk, bő ruhákat hordtam, de jómagam is meglepődtem rajta, hogy senki nem vett észre semmit, pedig volt hasam nem kicsi. 21 hetes voltam, mikor elmondtuk a gyerekeinknek, azt mondták, anya mi sejtettük. Nem hülyék.

2015. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ha van már gyermeked, akkor ennek a babónak is tudsz majd enni adni. Sokféle szeretetszolgálat van, ahol kérhetsz mindenféle támogatást. Sok jó ember van még köztünk, kérj segítséget!

Ő a Te kisbabád!

2015. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy én biztosan mosolyogva járkálnék a szúrós szemű pletykás emberek között! Ne adj a véleményükre, semmi közük hozzá!

előző voltam

2015. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!