Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire megterhelő lelkileg...

Mennyire megterhelő lelkileg és testileg egy abortusz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves egyetemista vagyok. Boldog párkapcsolatban élek a baràtommal egy albérletben. Tablettát szedek, most mègis teherbeestem. 5-6 hetes a baba.Nem terveztem gyereket, egyáltalàn és 22 évesen fiatalnak tartom magam egy màsik élet gondozàsához. Egyetem mellett, hogy lehet felnevelni egy gyereket?? Nem akarom abbahagyni a tanulàst és lemondani a karrieremről. A barátom mellettem áll bárhogy is döntök, de ő meg szeretné tartani.de egy albérletben, egyetem mellett,kis fizetéssel milyen élete lenne? Nem terveztem és az abortuszban gondolkodok. Lelkileg nagyon meg fog viselni? Fájni fog? Vagy tartsam meg? Van itt olyan aki jogj egyetem mellett babàt vàllalt? Köszönöm a vàlaszokat.
2016. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
59%

22 évesen szültem, jogra jártam, nem fejeztem be. Én felelőtlen voltam, nem védekeztem. Most van egy 21 hós gyönyörű szép édes aranyos kislányom, akit imádok, de esténként teli sírom a párnámat, hogy nem vittem semmire. Itt vagyok egy sz*ros érettségivel, nyelvvizsgával, meg egy befejezetlen jogász képzéssel, amire jelenleg nincs pénzem, hogy befejezzem. A kislányom apja litván, nem él velünk, neki van egy másik családja Litvániában, ha kedve van ide utazik 3-4 napra évente egyszer. Támogat anyagilag, végül is nem lehet egy szavam se rá, de arra sajnos nem elég, hogy visszamehessek tanulni. Na meg munka mellett a kicsi is, meg az egyetem is eléggé húzós lenne, valószínűleg nem bírnám. Anyukám nem segít a gyerek vigyázásban, barátnőimtől nincs pofám ekkora szívességet kérni. Most várom a csodát. :-)

Nem mondom, hogy ne szülj, azt se hogy igen. Itt az én történetem, nagyjából hasonló cipőben járunk.

U.I. Én is védekezés mellett lettem terhes, a védőnő gusztustalan módon lelki furkát keltett bennem, ami miatt végül megszültem, teljes tudatában annak, hogy sosem lesz apja a gyerekemnek...

2016. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
28%
Wááá, elárultam magam az elején, ne hazudjon, akinek rövid a memóriája. :-) Bocs, szóval nem védekeztünk... Nem tudom, miért akartam szépíteni... Na mindegy.
2016. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
57%

Én 27 évesen voltam ab.-on. Megbántam. A gyerekemnek lett volna apja, de az anyagiak miatt és a bizonytalanság miatt nem vállaltam be.

Aztán lehet, hogy jól döntöttem, soha nem fogom megtudni.

De amit érzek az borzalom. Valójában a lelki oldala a rossz, testileg ahhoz képest semmiség szinte. Nem nagyon fáj semmi, mondjuk nekem nagyon erős méhösszehúzodásom volt a műtét után baromira fájt a hasam, de az 1-2 óra alatt elmúlt.

Engem anyám nem támogatott, hogy tartsam meg, mikor mondtam neki h terhes vagyok valszeg az első kérdése az volt, hogy miből fogod eltartani, és hogy nem lehet feltenni a polcra ha megunom.

Szóval az én tanácsom az, hogy csakis magadra hallgass, a te megérzéseid számítanak, tök mindegy ki mit mondd most, csak arra gondolj, ha bármi folytán egymagad maradsz akár lelkileg akár anyagilag akkor is végig tudod csinálni?

Ha igen a válasz akkor tartsd meg, ha nem vagy a bizonytalan vagy akkor vetesd el sztem.

2016. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
68%

Ha a karriert nézed jó ideig nem fogsz még szülni.

Nekem szeptemberben volt. Mikor kiderült és elkezdtem intézni a dolgokat nagyon rossz volt. Folyamatosan rosszat álmodtam, sokat sírtam, utolsó napig örültem, hogy még velem van. Mikor a családvédelmishez mentem már rendesen ő nyugtatott, hogy minden rendben lesz. Azt mondta nekem, hogy mindig az észérvekre gondoljak.

A műtét fizikailag nem megterhelő.

Lelkileg már sokkal inkább. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá. Mindig elő jönnek a terhesség alatt átélt élmények. Igyekszem tényleg arra gondolni, hogy nem volt más választásom, de nagyon nagy harc ez nekem. Ráadásul azóta minden hónapban félek, hogy megjön-e, pedig védekezek.

Szerintem mindenki máshogy éli meg. Nekem már van gyermekem, talán ezért is sokkal nehezebb, mert tudom mennyire csodálatos az anyaság.

Kérlek nagyon gondold át!

2016. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
38%
Nem épp a Te helyzeted de...nekem a párom ragaszkodott az abortuszhoz. Engem lelkeileg teljesen össze tört. El is váltunk. Azóta sem jevertem ki. Viszont az új párommal szeretnénk babát. Se sajnos nem sikerült eddig. Az abom 3 éve volt. A babát 2 éve varjuk...
2016. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
56%
Le leszek pontozva,de azért leírom a véleményem. Én nem szültem volna ennyi idősen. Ahogy olvasom te sem akarsz még gyereket, hàt kérdezem én kell ennél nagyobb indok, hogy miért nem akar gyereket? Volt egy jó baràtnőm egyetem alatt terhes lett, a sulit sem tudta befejezni, elszegényedve élnek a pasijàval. Sokat sír,panaszkodik.Szóval nem minden esetben egyszerű gyerek mellett tanulni, munkàt találni. Feldolgozni mindent attól függ, hogy állsz hozzá.
2016. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
64%
Még egy lehetőség szóba jöhet. Nyílt örökbefogadás a neve. Különböző alapítványoknál meglehet ismerkedni szimpatikus házaspárokkal, megegyezéstől függően arra is van lehetőség, hogy későbbiekben is tartsátok a kapcsolatot a gyermekkel.
2016. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A barátommal nagy vitánk volt, emiatt és félek, hogy erre mindenképp rámehet a kapcsolatunk bárhogy is döntsek.

És igen számomra ennyi idősen most a tanulás, a karrierépítés a legfontosabb. Egyáltalán nem így képzeltem el az életem és most hogy kicsúszott a kezemből az irányítás beijedtem.

Az örökbeadástól nagyon tartok, mert ha 9 hónapig velem van és megszülöm képes lennék odaadni egy idegennek? Nem hiszem. Köszönöm a válaszokat és hogy leírtátok a történeteiteket.

2016. jan. 11. 22:25
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbeadáson ne gondolkozz! A párod úgysem engedné, felnevelné ő.
2016. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
47%

25 éves vagyok. Eléggé labilis vagyok sajnos, majdnem egy éve járok pszichoterápiára, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, először meg akartam tartani, aztán beijedtem, előjöttek a paranoiáim, folyton rossz hangulatban voltam, arra gondoltam, hogy itt vagyok külföldön, család nélkül, 2 hónapos kapcsolatban. Anyámat felhívtam, semmi támogatót nem mondott, csak hogy vetessem el mert tönkreteszem az életemet. A barátom támogatott volna. Iszonyatosan megbántam, hogy elvetettem egy hónappal ezelőtt, esténként sírógörcsök jönnek rám. A vacak idegeim miatt a pániktól gondolkozni sem tudtam, félelem volt bennem, most meg bűntudat. Mint egy rémálom. Szóval, engem összetört lelkileg és anyámmal meg már semmi kedvem beszélni.

Ne tedd meg. A lelki fájdalom jobban fáj mint a testi.

2016. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!