Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire megterhelő lelkileg...

Mennyire megterhelő lelkileg és testileg egy abortusz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves egyetemista vagyok. Boldog párkapcsolatban élek a baràtommal egy albérletben. Tablettát szedek, most mègis teherbeestem. 5-6 hetes a baba.Nem terveztem gyereket, egyáltalàn és 22 évesen fiatalnak tartom magam egy màsik élet gondozàsához. Egyetem mellett, hogy lehet felnevelni egy gyereket?? Nem akarom abbahagyni a tanulàst és lemondani a karrieremről. A barátom mellettem áll bárhogy is döntök, de ő meg szeretné tartani.de egy albérletben, egyetem mellett,kis fizetéssel milyen élete lenne? Nem terveztem és az abortuszban gondolkodok. Lelkileg nagyon meg fog viselni? Fájni fog? Vagy tartsam meg? Van itt olyan aki jogj egyetem mellett babàt vàllalt? Köszönöm a vàlaszokat.
2016. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
46%
Megoldható minden, ha akarod. Gondold át, hogy jelenlegi pároddal akarsz-e a jövőben bármikor családot alapítani. Ha a válasz igen, akkor az csak egy technikai probléma, hogy ez előbb következik be, mint tervezted.
2016. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
70%

Nekem volt, 16 éve. Nem múlik el nap, hogy ne gondolnék rá. Igen, nagyon megbántam. Azóta van gyerekem...nem lett könnyebb, sőt...

Az egyetem nem lehet arra ok, amin gondolkozol.

2016. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

A segítséggel igazából nem lenne probléma. A kedvesem szülei biztosan segítenének, az én szüleim pedig más városban élnek, de ők is támogatnának minket. Nekem inkább azzal van gondom, hogy 22 évesen nem akartam/akarok babázni. Terveim voltak, és egy gyerek ezt felborítaná. A párom nagyon szeretné, új munkahelyet is keres, ahol magasabb fizetést kapna. De én mègis félek, hogy később őt vagy a gyerekemet hibáztatnám amiatt, hogy nem lett karrierem vagy nem valósultak meg a terveim.

Erről a diplomás gyedről még nem is hallottam, köszönöm az infót, utána járok. És köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 11. 06:52
 14/45 anonim ***** válasza:
66%
Én vagyok az akinek októberben volt. Ezek ne haragudj nem kifogások. A gyereked élete múlik ezen a döntésen. Én ha tehetném visszafordítanám, pedig tudom, hogy nem tudnám az egyetemet két kicsi gyerek mellett elvégezni. Egy dolgot még nagyon jegyezz meg: a problémák nehézségek elmúlnak, leküzdhetők, DE az abortusz nem múlik el. Azt nem tudod visszacsinálni. Ha csak nem kell éheznie majd annak a gyereknek, eszedbe nem jusson!!! Ha megteszed életed végéig viselheted a terhet. Karriert meg lehet gyerek mellett is csinálni.
2016. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
48%

Én nem tartanám meg, hiszen ezeket az éveket már nem hozza vissza az idő, míg gyereked bármennyi lehet.

Meg kell élni a fiatalságot és a szabadságot, amennyire csak lehet és amikor az már nem nyújt akkora örömöt, akkor kell családalapításban gondolkozni.

Én 26 évesen szültem, amikor már kibuliztam magam, viszont egy szerencsétlen hitel miatt akkor nem tudtam utazgatni, így az nagyon hiányzik, még sosem ültem repülőn, tök gáz :(

Persze, gyerekkel is mehetnénk, megyünk is majd, de az ugye még sokkal többe fog kerülni, másrészről nem lehet spontán elindulni, nem lehet akármilyen szállás, el lehet felejteni az egész napos csatangolást és az esti helyi kocsmába betérést, az éjjeli tengerparti romantikázást, stb, stb, stb....

2016. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
37%
Nem vetetném el. Nincs semmi nyomós indokod rá. Utazgatás, karrier? Komolyan ez a legfontosabb? Gondold át!
2016. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
46%

16, miért ne lehetne ez a legfontosabb? nem vagyunk egyformák, lehet hogy neked a gyerek a legfontosabb, másnak meg a karrier, utazgatás. nem tudom miért ilyen hihetetlen, hogy kulonbozoek vagyunk.

én sem tartanám meg 22 évesen...

2016. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
37%
Miután azt írtad a barátod szeretné megtartani, mérlegeld azt is, hogyha az abortusz mellett döntesz, akkor könnyen rámehet erre a kapcsolat is (lehet okosabb lenne ebben az esetben egyből szakítani, hiába mondod, hogy ő melletted áll bárhogy is döntesz)
2016. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
59%

Vagy lesz karrierje vagy nem. Ki tudja. Lehet, hogy még munkája sem lesz egy jó ideig.

Mindegy is, mert biztos nem az ide írogatók véleménye alapján dönt majd. 22 éves felnőtt nő.

2016. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
76%

Én gyerek mellett végeztem el a gazdasági főiskolát. Majd mentem dolgozni, kezdtem utazgatni. Egyedül is (főleg munka miatt), családdal is. Pedig amikor terhes lettem (23 evesen) egy számítógépet (laptop) sem tudtunk megvenni, mert nem volt pénz extra kiadásokra. Semmi. Mellesleg végig csak gyesen voltam. A piacon is úgy vásároltam, hogy minden fillért megszamoltam. Azóta eltelt 5 év, itt van a kistestvér, cseden vagyok (havi 180 + csal.potlek...), lakás (igaz, hitelre) és autó. Nem azt mondom, hogy hű, de sokra vittem, de engem pont a gyerekeim motivaltak/motiválnak, hogy legyen még jobb.Így a csed/gyed alatt mesterkepzesre fogok járni és forditast vállalok. Mindemellett megyünk síelni is :)

Igaz, én nem gondolkodtam soha abortuszon. Te se tedd. Szeresd azt a pici babát. :)

2016. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!