Ti mit tennétek ilyenkor? Volt már valaki abortuszon? Milyen volt (testileg/ lelkileg)?

Figyelt kérdés

Múlt héten szerdán, csináltam két terhességi tesztet, mert nem jött meg és gyanús volt. Hát pozitív lett, mindkettő! Sajnos, ez nem a legjobbkor jött most nekünk, mert éppen nem állunk valami jól anyagilag, meg nem is érzem azt hogy felkészültem volna az anyaságra.


Ezért mindenképpen az abortusz mellett döntöttünk. Másnap azonnal elmentünk az Auróra utcai nőgyógyászatra, de onnan elküldtek, mert hogy nem rendelnek. Oké, haza jöttünk, felhívtuk a Péterfy nőgyógyászatot, onnan is elküldtek, hogy keressek fel magánorvost. Elkezdtem telefonálgatni, felhívtam a Semmelweis egyetemi nőgyógyászatot, kérdezték telefonban hogy kívánt, vagy nem kívánt terhességről van szó. Mondtam hogy nem kívánt, erre augusztus 8. -ra adtak időpontot, ami ugye két hét volt még akkor. Nem bírtunk várni, mert hát bizonytalanok vagyunk, nem tudjuk hogy hány hetes vagyok, azt sem hogy tuti terhességről van e szó, nem e valami más.


De elég egyértelmű jeleket mutat a terhességre. Minden reggel hányingerem van, megduzzadtak a melleim stb. Ezért elmentünk a Semmelweis egyetemi nőgyógyászatra, ahova ugye az időpontot is kaptam 8. -ra, de onnan is elküldtek. Nem tudom most mi van, miért küldözgetnek el mindenhonnan. Viszont, nem tudom hogy a barna folyás az most pontosan mit jelent terhesség alatt, mert nekem majdnem minden másnap van mióta terhe lettem. Azt olvastam itt, hogy ez vetélésre utaló jel, mások meg azt írták, hogy normális. Nem tudom hogy normális e, de a hasam az folyamatosan görcsöl, mintha meg akarna jönni, szóval elég erősen.10-es skálán, olyan 5-ös. Valaki esetleg volt már ilyen helyzetben? Ha igen akkor mit tett? Tudom hogy orvoshoz kellene menni, azon vagyok, de egyszerűen elküldenek, remélem 8. -án már nem fognak. Sértő megjegyzéseket mellőzzétek légyszi.

21/L



#terhesség #abortusz #doktor #auróra utcai nőgyógyászat #semmelweis egyetemi nőgyógyászat #Péterfy Nőgyógyászat
2016. aug. 2. 18:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Kétszer leírta, h az Auróra utcában nincs rendelés. Az a kerületben az sztk.

Kérdező, egész nyáron nincs, v csak most szünetel vmeddig. Keress magándokit, csak nem nyaral mindegyik. Anno én is a google-ből kerestem nőgyógyászt, mikor terhes lettem (nem vetettem el, még mielőtt itt virtuálisan letépik a fejem, az előző pedig a halál farkán rendelt, és nem lett volna kedvem havonta kiutazni).

2016. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
10%

Nekem nem kell kilóra gyereket venni, mert amikor terhes lettem, meg is tartottam.

Attól, hogy nem rendszeres a havija, csak tudja, hogy mikor eshetett teherbe, mert persze védekezett, igaz??? Ja.....

2016. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
1%
Auróra u.Az a nyóóóóóócker....nincs is több mondanivalóm.
2016. aug. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%

A 13. vagyok:ha nem a rendelési időben mész,elküldenek.Mellesleg itt van az Auróra u.-i Egészségügyi Központ nőgyógyászatának a rendelési ideje:

[link]

2016. aug. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%
#12 (#9) "mert persze védekezett, igaz??? Ja....." - közöd hozzá? Az általad 40 ezernek hazudott 29710 Ft-ot vagy annak arányos részét adott esetben a Kérdezőéknek kell kifizetniük, nem neked...
2016. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Auróra u.Az a nyóóóóóócker....nincs is több mondanivalóm."

Miért nincs mondanivalód? Gondolkodj már mielőtt írsz...

attól hogy valaki 8. kerületben lakik, nem kell egyből leírni, nem is tudod kiről mit beszélsz. Szánalmas vagy.


#14 azokban az időpontokban mentünk oda múltkor, még sem volt semmi.

2016. aug. 3. 09:46
 17/33 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, az Aurórában iszonyat kupleráj van. Múltkor a szemészetre akartam menni, négyféle verziót hallgattam végig a kell időpont-nem kell időpont kategóriában.

Magánnal jobban jársz, de amíg találsz megfelelőt, hívogasd a rendelőt, hátha tudsz beszélni egy írástudóval.


Amúgy meg nyócker, és? Jó a tömegközlekedés és télen nem kell havat lapátolni a kocsibejáróról mint Budán. Ennyike.

2016. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
14%
17. válaszoló:basz*i,inkább lapátolom a házam elől a havat,mintsem a kisebbség rikácsolását,veszekedését hallgassam az utcákon.
2016. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

18# Nem mindenki teheti meg hogy megválasztja hogy hol éljen. Ha neked ennyire jól megy, akkor ne nézegesd azt hogy egy nyóckeres, miket írogat itt. Gondolom van jobb dolgod is, mint hogy itt belepofázz mások dolgába. Én sem szívesen hallgatom mások rikácsolását.


Mindenképpen keresek valakit, de most már mondjuk még 5 nap és mehet időponttal is a nőgyógyászhoz, remélhetőleg úgy hogy nem csúszok ki az időből. Egyébként, tényleg eléggé durva hogy így lepasszolgatnak engem mindenhonnan. Senkitől nem hallottam még ilyet..De most már nem fogom hagyni hogy elküldjenek.

2016. aug. 3. 16:01
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

Van olyan Clear Blue teszt, ami kimutatja, hogy hány hetes a terhességed.

Persze nem helyettesíti a nőgyógyászati vizsgálatot. Mindenképpen járj utána mikor tudsz menni SZTK alapon vagy menj tényleg magánhoz. Amit leírtál mind terhes tünet és, ha két teszt pozitív az bizony már szinte biztos,hogy nem véletlen.

Az abortuszról:

A nőgyógyász megállapítja a terhesség tényét, jelzed, hogy nem tudod megtartani. Ad papírt; amivel elmész a védőnőhöz vagy a családvédelmi szolgálathoz. Ott elbeszélgetnek veled, aztán pár nap gondolkodási idő után vissza kell menned. Kapsz egy 29710 Ft-os csekket. El kell menni aneszteziológiára, utána intézed az időpontot, hogy melyik nap lesz a műtét. Mivel nincs még gyermeked lamináriás tágítást kapsz, amit vagy a műtét előtti este helyeznek fel, vagy a műtét napján reggel. A műtét altatásban történik, nagyjából negyed óra.

Utána vérzel még egy ideig, de ez normális.

A lelki része...

Mindenkinek más. Nekem nem volt sajnos más választásom, de így is nehéz. Minden nap eszemben van, minden este imádkozom érte.

Sok hónapig nem voltam képes a szexuális életre. Most is csak óvszerrel. Mégis minden hónap egy rémálom, mielőtt megjön, nagyon félek, hogy el fog maradni. Múlt hónapban egy napot késett. Hánytam az idegtől.

Van, akit viszont teljesen hidegen hagy, nem foglalkozik a témával tovább.

Bár azt hiszem egy ilyen dolog nem múlik el nyom nélkül, előbb-utóbb az ember szembekerül a saját lelkiismeretével és az bizony nem egyszerű.

2016. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!