Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő, míg túl teszi...

Mennyi idő, míg túl teszi magát rajta az ember?

Figyelt kérdés

6 hónapja volt abortuszom.

Szerettem volna megtartani, de a párom nem akarta. (9 éve vagyunk együtt.) Logikusan nézve tényleg rosszkor jött. Mondjuk nem is nagyon van ilyen, hogy jó időzítés. Viszont a lényeg az volt, hogy ő nem akarta. Nem akartam rá eröltetni, bele egyeztem, hogy elvetessük.

Érzelmileg nagyon megbántam. Bár, ha az anyagiakat, meg minden mást nézünk, akkor "helyes döntés" volt.


Sokat sírok azóta is. Már zavar a dolog a mindennapi dolgaim közben is. Nem csak este jön rám.


Nem tudom mit csináljak. Nem bírok a kisgyerekes rokonok közelében lenni. (Ők azt hiszik, nem szeretem a gyerekeket. Pedig pont fordítva van.)


Pszichológusra nincs pénzem. Mi lenne a megoldás?



2016. dec. 14. 23:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, mi a túrónak a Kérdezőt a párja ellen lázítani, ráadásul minden alap nélkül? Ezzel kin segítesz?

Az, hogy te a párod, és egy embrió közül az utóbbit választottad volna, az csak rólad szól, ehhez képest a Kérdező helyes döntést hozott egy 9 éves párkapcsolat és egy pár hetes embrió között.

2016. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
54%

A "Ráhel szőlőskertje" oldalt érdemes esetleg megnézni; lehet, hogy ők pszichológust is tudnak ajánlani (vagy más segítő szakembert).

Sok vigaszt kívánok!

2016. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
21%
Hamarabb kellett volna gondolkodnod és kiállni a gyerekedésrt, most már felesleges ezen sírni meg szenvedni. Megtetted, ez van. Én nem tettem volna meg, és ha a pasi tovább vergődött volna, mehetett volna amerre lát. Téged meg senki nem kényszerített abortuszra, ne mártírkodj, hanem vegyél erőt magadon, vállald fel magad előtt is hogy lemondtál a gyerekedről, megtetted. Ne csak a pasit okold, ugyan annyi százalékban a te hibád is a jelenlegi helyzet, ezt tisztázd magadban hogy továbbléphess.
2016. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
50%
67%-os, mond hogy neked nincs gyereked. F.rkat bármikor talál az ember, de ha lemond a gyerekéről azt többé nem kaphatja vissza. Az én szememben az a pasi nem ér egy fabatkát sem aki abortuszra akar küldeni.
2016. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
15%
11-es...nem lázítom én senki ellen. Elmondtam mi volt velünk és a véleményemet. Ennyi.
2016. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

#12-es Köszönöm.


Látjátok, ezért nem akaródzik róla beszélni senkivel. Nem mártírkodom és nem okolom érte a páromat!

Ha valaki nem akar apa lenni, annak nem szabad, szerintem gyereket szülni. Nem fair senkivel sem szemben.

Érzelmileg bántam meg. Logikusan gondolkodva viszont még mindig azon a véleményen vagyok, hogy helyes döntés volt. Csak baromira nem tudom rendbe tenni a dolgokat, mert az eszem és a szivem mást akar.


Nem vagyok ösztön lény, hogy akkor is szüljek. De ennek ellenére kőből sem vagyok. Hülye módon hiányzik a meg sem született babám. Még a pozi teszt is megvan róla.

2016. dec. 15. 17:20
 17/34 anonim ***** válasza:
24%
Figyelj, volt választásod...te választottál egy utat, most már ez van. Ha az én pasim mondja hogy vetessem el a gyerekünket, pasi repülne, gyerek maradna. Én képtelen lennék bántani a gyerekemet. És nem azért mert ősanya vagyok, hanem azért, mert nem az a gyerek akart megfoganni, ő az egyetlen, aki nem tehet semmiről, és a fogantatástól kezdve felelős vagyok érte. És de, mártírkodsz. Te döntöttél az abortuszról mégis őrizgeted a tesztet. Nem mész kisgyerek közelébe. Vállald a tetted következményeit, és éld tovább az életed. Mindenkinek saját dolga hogy mit tesz a testével, de ha döntött utána ne vergődjön meg drámázzon, ettől herótom van.
2016. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Ha herótod van, menj innen el kérlek!

Senki nem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy itt olvasgass és vedd a fáratságot, hogy hülyeségeket kommentelj.


Nem mártírkidom. Senki nem látott még sírni. És igen, megőriztem a tesztet. Nem vagyok sem pszihopata, sem ősanya. Logikus döntést hoztam a gyermekemről. Fájt, fáj, de így volt jobb. Nem akarom kenyéren és csapvizen felnevelni. Pláne nem apa nélkül.

2016. dec. 15. 18:03
 19/34 anonim ***** válasza:
34%
Nem hülyeséget kommentelek, bár igaz hogy keményen fogalnazok és nem pátyolgatom a lelked. Olyan vagyok amilyen a világ is, kemény. De olvasd el még egyszer. Én nem bántalak téged, mint írtam a elfogadom a döntésed, de ez már a múlt, ne sajnáld magad, mert te döntöttél így, ezt kell elfogadnod. Mindenki másmilyen. Neked fontosabb volt a pasid mint a gyereked, nekem fontosabb a gyerekem mint a pasim. De ha így folytatod nem leszel túl rajta sosem. El kell fogadnod hogy megtetted és tovább kell lépned. Bár én sosem vetetném el a gyerekem, ha már nem védekeztem normálisan és teherbe esek, akkor örökbe adom, adok neki esélyt. Ha te a pasidat választottad ne őrizgesd a tesztet, nekem ez kissé képmutatás szagú. De ismétlem a te életed, a te döntésed, és annak a következményével is neked kell együtt élned,
2016. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Látom nagyon nem érted.

Nem a pasimat választottam. A gyerekemet választottam, csak másképpen. Nem büntetek egy csöppséget azzal, hogy rossz helyzetbe szülöm.


És ha nem vennéd észre, azon vagyok már több mint fél éve, hogy túltegyem magam rajta. Elfolytani eddig sikerült, túllenni rajta nem. Ezért kértem itt segítséget.

Te meg tipikus buta ember módjára a multon ugrálsz, mint ha vissza lehetne menni az időben. Mint ha akkor a helyzet lehetne más. Nem lehet.

2016. dec. 15. 18:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!