Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha en mielott teherbeestem es...

Ha en mielott teherbeestem es nem dolgoztam le elotte a 60-napot akkor is megkapom itt Angliaban a Maternity allowance-t?

Figyelt kérdés
Ja es ha a parom jol keres az igaz hogy akkor nemkapok semmit?Mindent a Job centerbe kell intezni?Tudtok segiteni?
2008. nov. 24. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A maternity allowance-t nem tudom hogy kapod e. De child tax credit, child benefit, working tax credit (parod kapja)ezt fogtok kapni. Ezeket a job centerben kell intezni, de menj idobe, mar most hogy minel elobb megtudj mindent, es majd azonnal tudjad igenyelni amikor meglesz a baba.

Abba a jobcenterbe menjel, amelyik a legkozelebb van hozzad, oda tartozol.

Az, hogy a parod jol keres, relativ, kinek mi a jo.

Megnezik, hogy mennyi a bevetele a csaladnak (parod, te, baba) es ezt osztjak el 3 reszre, vagyis amennyien eltek a bevetelbol. Ennek alapjan kapjatok a child tax creditet, es a working tax creditet.

Child benefitet pedig mindenki kap, ez a csaladi potlekot jelenti. Ezenkivul tudtok igenyelni housing benefitet is, ezt a counsil-nal kell kerni. Es mivel babatok szuletik lehet hogy meg egy lakast is kapnatok, de ehhez fel kell iratkozni egy varo listara, ugy hivjak hogy housing list, ezt is a counsilnal kell kerni.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de azert azt jegyezd meg, hogy mindennek TE jarjal utana a paroddal, es ne a szomszed meg az ismeroseidre hallgass. Mert attol, hogy ok nem kaptak meg valamit, te meg megkaphatod. Ez nem Magyarorszag, itt minden mashogy mukodik (hala Isten).

National Insurance szamod mindenkeppen legyen, gondolom van, szia most ennyi.

2008. nov. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, pontosan így van, de szerintem a maternity is jár neked.
2008. nov. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelen pillanatban dolgozol?

Én úgy emlékszem, hogy Maternity allowance-t az kap, akinek jelen pillanatban van munkája, vagy magánvállalkozó, de nem kaphat Stautority Maternity Pay-t (amihez az kell, hogy a baba születése előtti 15. hétig 26 hetes munkaviszony meglegyen). Tehát elvileg akkor jár maternity allowance, ha van munkaviszonyod, csak nem elég ideje ahhoz, hogy SMP-t kapj.

Ha nem dolgozol, akkor viszont van néhány egyéb dolog, amire nagy eséllyel pályázhatsz, ilyen a Sure start Maternity Grant, ami egy egyszeri 500 fontos juttatás a baba születésekor, valamint jelentkezhetsz Income Support-ra, ami tulajdonképpen segélyféle és azoknak jár, akik nem tudnak dolgozni valamilyen oknál fogva, ide tartozik az is, ha már több, mint 29-30 hetes terhes vagy. Azt hiszem, hogy ez nem fix összeg, hanem a háztartás bevételétől függően határozzák meg. A nagy haszna az, hogy ha jogosult vagy Income Supportra, akkor már jogosult lehetsz szinte az összes többi támogatásra. És összességében nem biztos, hogy rosszabbul jársz, mint az, aki dolgozott (nekem például van munkám két éve, kapom az SMP-t, ami annyira azért nem egy durván nagy összeg, viszont mivel dolgozó anyukának számítok, így sok egyéb támogatásért már nem is indulhatok, mert nem vagyok rájuk jogosult, ilyen pl az az egyszeri 500 fontos dolog).

De tényleg azzal jársz a legjobban, hogy ha neki esel és saját magadnak gyűjtesz információt, személyesen, neten, írásban, mert minden eset más.

A jobcenter-be mindenképpen menjetek be, annyi, hogy én mielőtt mentem körülnéztem alaposan és úgy kérdezősködtem, hogy már voltak gyűjtött jegyzeteim, nehogy valami kimaradjon. Összefoglalónak nagyon jó az, amit a midwife-tól kapott lila-zöld pregnancy book utolsó fejezetében találsz, ott nagyjából az összes lehetséges dolgot megemlítik és ezekre kerestem én rá a www.direct.gov.uk oldalon, ahol még részletesebben le van írva minden. Illetve nagyon sok benefit-hez itt kalkulátor is van, ami néhány adat megadása után kidobja, hogy jogosult vagy-e rá és kb mire számíthatsz.

Sok sikert! Eltarthat ez az egész néhány napig, de tényleg jobb minél előbb rákeresgetni, hogy a baba születése után már célirányosan ügyintézhessetek.

2008. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hivatalos honlaphoz a link, remelem erted, mit ir:


[link]


Itt segitseget kapsz hozza


[link]

2008. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!