Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha rossz anyagi helyzetben,vis...

Ha rossz anyagi helyzetben,viszont házasságban,óvatlanság,felelőtlenség miatt teherbe esnétek,mindenki azt mondaná,hogy nem jó ötlet megtartani,mert miből nevelnétek fel,még a párotok sem támogatna,mit tennétek,ha belül mégis szeretnétek megtartani?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:
Nektek mi a fene bajotok van, akik ennyi gyűlölködő választ ide okádtatok? Nem azokról beszélek, akik normálisan leírták a véleményüket, hanem a többiről. Kedves nemtudomki,aki le teheneztél, menjél mondjad anyádnak, rá lehet jobban illik. És megnyugtatnék mindenkit, innen senkinek a pénzét nem ránk költené az állam vagy a gyerekünkre, mivel romániaiak vagyunk. És igaz, én vagyak a hülye, mert eszembe mert jutni, hogy ha már összehoztunk egy gyereket, akkor így vagy úgy, de vállaljuk érte a felelősséget. Ha meg egyből azt írtam volna ki, hogy melyik klinikára menjek elvetetni, mert megcsináltuk, de eltartani nincs pénzünk, akkor azért lennék mocskos hülye idióta, mert nem vállalom a következményeket. Igazuk van azoknak, akik a magyar mentalitásról beszélnek, hogy az emberek élve szétszednék egymást és minden létező helyen csak gyűlölködnek. Tisztelet a kivételnek persze!
2022. okt. 7. 07:14
 22/78 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy minden gyűlölködő talpig tökéletes és sosem fog nehéz élethelyzetbe kerülni, rossz döntéseket hozni, illetve ha mégis, akkor remélem, hogy a hozzájuk legközelebb álló emberek fognak így beszélni velük, nem is csak szimplán idegenek.

Szép napot mindenkinek!

2022. okt. 7. 07:20
 23/78 anonim ***** válasza:
90%

"én vagyak a hülye, mert eszembe mert jutni, hogy ha már összehoztunk egy gyereket, akkor így vagy úgy, de vállaljuk érte a felelősséget."


De nem vállaljátok érte a felelősséget így sem, hiszen még a lakhatását sem tudjátok megoldani, még azt is a férjed szüleinek kéne megoldani helyettetek. Neked még bevételed sincs, akkor milyen felelősségről beszélsz, egy darab cipőt nem tudnál magad megvenni a gyereknek.


Nem normális az, hogy semmitek nincs, és így akartok gyereket vállalni más nyakára. Ez nem felelősségvállalás, bocsi.

2022. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
18%
Ne vedd magadra a nyomorult kommentelőket. Ez Magyarország, 90%-uk nincs jó mentális állapotban. Azokra a válaszokra fókuszálj, amik leírták normálisan az észérveket. De még igazából azok sem biztos, hogy rendes válaszok, ha te eldöntötted. Mi nem tudjuk helyetted, nem a mi szituációnk. Annyit tudunk, hogy mi hogy döntenénk. De ha benned nincs meg az, ami bennünk, akkor ugyanmindegy. Nem szabad ilyen kérdéseket kiírni ide. Nincs egy nagyon közeli empatikus barátnőd, vagy terapeutád, aki meghallgat ítélkezés nélkül?
2022. okt. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:
És mondtam olyat, hogy nem igyekeznénk jobb körülményeket teremteni neki? Hogy minden maradna így,ahogy van? Hogy nem próbálnék meg méginkább a szarból is pénzt csinálni és még ha nem is térdig dollár milliárdba, hanem egyszerűbben, de megpróbálnám tisztességesen, tisztességre nevelni? A felelősségvállalás alatt azt értettem, hogy minden lehetséges módon megpróbálunk javítani az anyagi helyzetünkön,hogy minden SZÜKSÉGESET (nem iphonet meg macbookot a kezébe nyomni ahogy kidugja a fejét, hogy lefoglalja és nehogy foglalkozni kelljen vele) meg tudjunk adni a gyereknek. Lehet eddig nem okosan csináltuk, de nem azt jelenti, hogy nem lehet változtatni ezen, főleg egy gyerek miatt.
2022. okt. 7. 07:32
 26/78 anonim ***** válasza:
69%
Eleve erre a sz@r világra nem érdemes már szülni, nemhogy még rossz körülmények közé, nélkülözésbe. Hiába lenne most már valahogy esélyetek összeszedni magatokat, a gyerek egy hatalmas öngól lenne és soha nem tudnátok miatta kitörni a szegénységből. De ahogy látom feleslegesen ír bárki bármit, úgyis meg fogod tartani.
2022. okt. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
94%
De kérdező, július óta nem sikerült jobb körülményeket teremtened. Terhesen tán gyorsabban találsz munkat? Vagy kisgyerek mellett?
2022. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
88%

"A felelősségvállalás alatt azt értettem, hogy minden lehetséges módon megpróbálunk javítani az anyagi helyzetünkön,hogy minden SZÜKSÉGESET (nem iphonet meg macbookot a kezébe nyomni ahogy kidugja a fejét, hogy lefoglalja és nehogy foglalkozni kelljen vele) meg tudjunk adni a gyereknek"


Eleve ott bukik a víziód, hogy az alapot, a saját, önálló otthont nem tudjátok neki biztosítani. Aposeknal laktok, bakker

2022. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:
24-es, köszönöm a bíztatást! Egy legjobb barátnőm van, ő gyereket szeretne,viszont egy évi próbálkozás után még nem jött össze nekik. A pszihológus, akihez jártam régebben egyéb okok miatt (többszörös gyerekkori szexuális és fizikai bántalmazás miatt, mielőtt valaki ebbe is belekötne, hogy rá voltam szorulva a mentális segítségre,szóval biztos bolond vagyok), éppen szülésin van, ráadásul vallásos és erősen az abortusz ellen van. És bár a saját vallási nézeteit nem szabadna kivetítenie a páciensekre, mégis sokszor megtette nálam. Jehova tanúi ráadásul. Lényegtelen, butaság volt innen tanácsot kérni, mostmár látom. Plusz bárki bármit mond, a végén úgyis nekem és a férjemnek kell leülni és meghozni a döntést.
2022. okt. 7. 07:43
 30/78 anonim ***** válasza:
91%
Jajj, akkor az nem jó terapeuta. Tudom, rosszul álltok, de egy másikat nem tudsz keresni? Én is járok, igaz másból kifolyólag, de nagyon sok a kókler. Ilyet valóban nem lehetne.
2022. okt. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!