Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha rossz anyagi helyzetben,vis...

Ha rossz anyagi helyzetben,viszont házasságban,óvatlanság,felelőtlenség miatt teherbe esnétek,mindenki azt mondaná,hogy nem jó ötlet megtartani,mert miből nevelnétek fel,még a párotok sem támogatna,mit tennétek,ha belül mégis szeretnétek megtartani?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ne haragudj, de itt nincs mit számolgatni, ha eddig havi 13 ezer forintot tudtatok félrerakni.


Mi nem állunk rosszul anyagilag, de tudatosan élünk, spórolunk a hàzunk felújítására, így a gyerekkel kapcsolatos költésekre is figyelünk. Mosható pelenkázunk, szoptattam majdnem 1 éves koráig, csak használt ruhái vannak, bútort is használtan vettünk neki, játékokat kaptunk sokat, de még így is azt mondom, hogy egy fizetésből nem lehet gyereket eltartani.


Most szüntették még pl. a tápszerek támogatását, ha nem tudtam volna szoptatni (vagyis most nem tudnék) abból havi 4 doboz 15 ezer forint lenne. Egy nagy pakk pelenka 10 ezer. A gyes már el is ment, és még semmit nem vettél szinte a gyereknek, se egy darab ruhàt, cipőt, gyógyszert, gyümölcsöt, bármit.

2022. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 A kérdező kommentje:
59-es.. hogy az fenébe ne érteném meg? Nem kell velem úgy beszélni,mint egy értelmi sérültel,mert nem vagyok az,sem élettelen. Nehéz,kilátástalan helyzetbe mindenki kerülhet. Még te is. Rossz ötlet volt kiírni a kérdést és innen várni választ? Határozottan igen. Ahogy rossz ötlet ilyen helyzetben egyáltalán elgondolkodni a kérdésen,igen. Viszont hajlamos az ember az utolsó fűszálba is kapaszkodni,reményt látni.
2022. okt. 7. 09:25
 63/78 anonim ***** válasza:
78%
Nem tartanám meg és jobban odafigyelnék a védekezésre.
2022. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
84%

Nem tartanám meg. Mindenkinek az életét megnyomorítanám vele. Viszont az is biztos, hogy ezek után végképp összekapnám magam, és eltűnnék egy élhetőbb helyre akár férjjel, akár nélküle. Itt, ahol én lakom, konkrétan az nem dolgozik, aki nem akar: van egy csomó KKV, akik állandóan munkaerőhiányban szenvednek, meg egy baromi nagy ipari park is van, ahol egymástól próbálják elcsalni az embereket, és még üzletek is vannak, ahol szintén állandóan ki van téve, hogy ezt keresnek, azt keresnek.

Másrészt szereznék valamilyen élhető szakképesítést. Ha van hozzá agyam, akkor autodidakta módon lehet tanulni nyelvet, meg lehet tanulni programozni, stb. Egy számítógép és egy hangszóró elég hozzá. Vagy telefon. Ha nincs hozzá képességem, affinitásom, bármi, akkor addig járnék, amíg nem találok valami anyagi segítséget ahhoz, hogy egy OKJ-t (vagyis azt, ami most már helyette van) megszerezzek. Alapítványok, önkormányzati támogatás, stb. Vagy hagynám a fenébe a házra gyűjtést, kivenném a megtakarított pénzt, és abból fizetném. Az oktatásnál egyszerűen NINCS JOBB befektetést, mert a tudásodat senki nem veheti el és nem köt helyhez.

2022. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ha nem tudod elképzelni azt sem, hogy akár el is hagyhat a férjed, akkor sajnos a szegénység mellé még buta is vagy. Szedd össze magad. Jelenleg úgy álltok, hogy még saját magatokat sem tudjátok normálisan(!) ellátni, és te elgondolkodsz azon, hogy ebbe még bele kéne zsúfolni egy gyereket is. Azt mondd meg nekem, hogy mégis miből? Havi 13 ezer Ft, az nem megtakarítás, hanem egyenlő a nullával. A gyerek meg nem havi 13 ezer ft lesz, hanem ahogy már itt írták páran, alsó hangon 40-50 ezer havonta. És nem mondhatod neki azt, hogy nincs most pénz a tápszerre, bírd ki. Emellett, minden egyes válaszodban csak a kifogást kerested, ez miért nem volt jó, az miért, a férjed tudna dolgozni, de te nem (ami terhesen való igaz, amúgy meg az nem dolgozik, aki nem akar) stbstb. Bocsi, de nem hogy anyagilag nem tudnál megadni semmit annak a gyereknek, de az életfelfogásod sem kellene továbbadni egyelőre. Fejlődjetek, aztán majd ha már van normális életszínvonal, normális hozzáállás meg értelmezhető megtakarítás, akkor lehet a gyereken gondolkodni.
2022. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
84%

"Miért gondolják sokan,hogy kitenénnek,vagy itthagyna a férjem? "

Talán mert tanui voltak már hasonló eseteknek? Egyet ne felejts el, nincs örök garancia semmire. A jelen, az jelen, de ez nem garantálja a jövőt is. Az életben egy tuti biztos van, a halál. Minden más nem lesz tuti biztos egy életre. Ideje felnőni kérdező, és a mesékből kinőni. A valóság màs. A majd lesz valahogy nem lesz elég semmire. Elég kockázatos és felelőtlen hozzáállás.

2022. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy, ha tényleg tied is az álomférj, aki sosem hagyna el, létezik még pár nagyon csúnya eshetőség. Fizikai munkát végez, ergo megvan az esélye annak, hogy bármikor lerokkanhat, vagy ha egy életre nem is nyomorodik meg, de hosszú időre táppénzre kerülhet, ami baromi nagy bevételkiesés. És lehet, hogy még ápolhatod is, mert nyilván nincs pénz ápolóra, és akkor még dolgozni sem fogsz tudni. De nem kell ehhez munkahelyi baleset sem: sétál át a zebrán, és egy részeg autós elüti. És ez nagyobb anyagi érvágás lesz, mint amit a filléres GYES, a CSP és az adókedvezmény fedezni tud...
2022. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem rossz ötlet lenne így. Értem, hogy szerinted a gyerek motiváció lenne, de ha mégse jön össze a költözés, munkahely (mint ahogy eddig se) akkor az hatalmas probléma lesz babával. Szóval ezt most engedd el, hozzátok helyre az életeteket, legyen az a motiváció, hogy a következő gyerek már jó helyre születhessen.
2022. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Mindenki úgy megy férjhez h ez örökké tart stb. Aztán még is a fele vállással végződik. Amiből ez esetben te igen rosszul jönnél ki. se ingatlanod, se kereseted, semmid sincs, ellenben magadon kívül lenne egy gyereked, akire bizony költészet KELL (gyógyszerre, pelenkára stb)


És az a jobbik eset ha csak elhagynak/kiraknak.

Ha a férjednek balesete lesz, egy rettegett betegsége, már us ott tartasz h a bevételi forrásod megszűnt, és emellett egy vagyont KELLENE (de nagyon nics miből) költeni rehabra, gyógyszerre, kezelésre.

Én pesszimista ember vagyok. Mindig a legrosszabbal számolok, arra készülök, mert így nem érhet kellemetlen meglepetés. Szóval azt se felejtsük ki hogy mi van ha ezek mellé a gyerek is beteg/sérült?

Ha most nehezedre esik lemondani róla, akkor majd letudsz mikor a gyámügy viszi el?

2022. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
17%
Èn megtartanàm,főleg ìgy,hogy vàgysz rà.9hònap alatt sok minden vàltozhat,jobb megèlhetès.Nem csak sajàt hàzba,cifrapalotàba lehet babàt vàllalni.Mi albèrletbe vàllaljuk a 2.babàt.Mièrt?Van màr elèg megtakarìtàsunk,de ahhoz kevès,hogy felùjitsunk ès berendezzük.Jelzàloghitelt nem merünk bevàllalni havi 120ezer lenne.De ezek mellett mi megtartottuk a babàt.44nègyzetmèteren leszünk,nègyen.Azèrt nem költözünk,mert a fiam most kezdte az ovit ès 2percre van az ovi,mellette a bölcsi,Spàr 2perc stb..Mi bevàllaljuk ìgy,tudom szűkösen leszünk,de ez a kicsi 2èves koràig lesz.Aztàn megyünk sajàtba.Az nagy segìtsèg,hogy Apòsod hàzàban lehettek.Nem hinnèm ha külön is mennèl a fèrjedtől,hogy utcàra rakna az unokàjàval.Pròbàljatok meg spòrolni amennyit tudtok,ha van mòd,lehetősèg àllatot tartani az is jò lenne,disznò,tyùk.Irtad,h.falun laktok.Hasznàltan jò àllapotban vannak màr szèp babakocsik.Ne a gyakorin a vàlaszolòkra hallgass,hanem magadra.Mivel ha elveteted,ès megbànod hiàba vàdolod az itteni vàlaszadòkat,ugyanez az eset,ha megtartod de kèsőbbiekben megbànod.Nehèz dolog,sajnos èn sem volt biztos,hogy megtartom,mèg nèha most se tudom,hogy jòl döntöttem e.De tudom,hogy idővel minden a helyère kerül.
2022. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!