Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha rossz anyagi helyzetben,vis...

Ha rossz anyagi helyzetben,viszont házasságban,óvatlanság,felelőtlenség miatt teherbe esnétek,mindenki azt mondaná,hogy nem jó ötlet megtartani,mert miből nevelnétek fel,még a párotok sem támogatna,mit tennétek,ha belül mégis szeretnétek megtartani?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 23:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 A kérdező kommentje:
A 36-osnak írtam,közben látom érkeztek még válaszok
2022. okt. 7. 08:27
 42/78 anonim ***** válasza:
78%

"Mennyien ide tudnak jönni osztani az észt meg lehordani a másikat, de amikor valakin segíteni kellene mondjuk tettekkel, fogadok, hogy akkor fele ennyien nem ugranátok."


Olyanoknak segítek, akik megérdemlik, a magadfajta felelőtlen pedig nem az. Durva vagy, nem elég, hogy semmire nem tudjátok vinni az életben lustaságból, még nektek áll feljebb, ha leírják, hogy gàz ide kényszerítenetek egy gyereket.

2022. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 A kérdező kommentje:
Nem állt nekem feljebb, igazat adok mindenkinek, aki rendesen tud válaszolni. Mondtam már, hogy felfogtam, hogy kevés az,amit biztosítani tudnánk egy gyereknek. Nem kell még 50-szer leírni..bár ha akarjátok..nehogy megint belekössön valaki,hogy én kértem véleményt,most meg fel vagyok háborodva. Igaza van mindenkinek.
2022. okt. 7. 08:31
 44/78 anonim ***** válasza:
20%
Valójában én úgy látom, pár hetes regisztrációval, kezdő önismerettel, hogy aki ide ír, egyikőjüknek sem szabadna gyereket vállalni. Aki még mások véleménye alapján akar dönteni, mert nincs benne elég érzelmi tartalék, és annyira egyedül van, hogy idegen, arctalan emberekre támaszkodik, ott nagy a baj. (Nyilván nem vonatkozik mindenkire, egy jó nagy merítés a kérdésekből). A szerintetek mit csináljak, valaki tud segíteni, megmondanátok hogy, a szüleim nem akarták, a szüleim úgy gondolták, stb.,a férjem szerint, nem merek lépni, mit szóltok az óvónőhöz, én majd jól megmondom ., stb , teljes rosszullétet mutat belül. Önbizalomhiány, megfelelési kényszer, maximalizmus, szerfogyasztás, szociális fóbia, nárcizmus, kötődési nehézségek, valóság nem észlelése, összehasonlítás más gyerek fejlődésével, "de mit fog szólni, ha", határaink meghúzására való képtelenség, kiállni magunkért, konfliktuskezelés hiánya. Ez mind mind olyan, amivel nem szabadna szülni, másért felelősséget vállalni. Erre szokták mondani, hogy a pénz nem minden. Amíg mi magunk sem vagyunk meg, nem rendelkezünk érzelmi arzenállal, hogy a kudarcot, kritikát, nemet, sikertelenséget helyesen kezeljük, addig csak rosszabb lesz minden.
2022. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 A kérdező kommentje:
Egyébként az egy dolog, hogy én itthon ülök mert egy “lusta dög” vagyok, de ti akik rendes munkás emberek vagytok,nem munkába kéne legyetek? Hogy van ennyi időtök közben gyakorira írogatni?
2022. okt. 7. 08:34
 46/78 anonim ***** válasza:
20%
Gyesen lévő anyukák, akiknek nincs társaságuk, nem tudják magukat lefoglalni. A feszkót inkább más idegenen vezetik le. Segíteni nem tudnak, csak lehordani. Az ilyeneknek sem kellene gyereket vállalni. Itt sincs érzelmi tartalék, empátia meg végképp.
2022. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
67%

Ha van esélyetek kitörni ebből a helyzetből, akkor nem gondolnám felelőtlenségnek. A válaszokat még nem olvastam végig, de azt már láttam, hogy nem igazán van munkalehetőség a környéketeken. De mi a helyzet a költözéssel? Hajlandóak vagytok rá. 4 és fél évvel ezelőtt mi is nagyon rossz helyzetben voltunk. Megtudtuk, hogy teherbeestem, tervezett gyermek volt, de a férjem a nagy hír után 2 nappal elvesztette a jól fizető munkáját. Ő volt a fő kenyér kereső, mert az én nővéri fizetésem 150 ezer forint volt, kb.semmire sem elég. De biztosak voltunk benne, hogy nem vetetjük el, hiszen vártuk őt. Volt kemény 6 hónapunk, de pont arra sikerült elhelyezkednie, mire a fiunk megszületett. Azóta is ezen a munkahelyen van. 1 év alatt összeszedtük magunkat anyagi terén, és most minden rendben van.

Szóval ha van lehetőség váltani, költözni, akkor szerintem rendben van a gyermekvállalás.

2022. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező, én home office-ban dolgozom éppen 8 hónapos terhesen, remélem nem zavar, hogy miután a terhességem majdnem egészét végigdolgoztam, így már nem varrják a nyakamba az összes munkát, és több a pihenőidőm. :) Egyébként arra a kommentedre reagálva, hogy itt hirtelen mindenkit érdekel a másik sorsa, elhiheted, hogy nem a tiéd érdekel, magatoknak csináljátok a nyomort saját lustaságból, de nyomorba született gyerek van elég itt is-ott is.
2022. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
76%

Atya világ kérdező...


Én meg caak el sem gondolkodnék ebben a helyzetben hogy mi lenne a jobb...


Se lakhatás, se munka, semmi. Ha most terhesen vagy gyerekkel kitesznek?! Viheted magaddal a szatyor kis ruhád és mehetsz isten hírével. Te még ellaknál egy híd alatt, de az a gyerek?!


Majd innentől törekszel, hogy meg adj neki mindebt?! Miből?! Lendületből?!


Csak az én gyerekemből kiindulva. (Igaz már 2 éves) Tápszer. Eddig havi 10böl kijött, innentők lesz még havi 30ezer is. Pelenka, havi 15ezer. Ez eddig 45ezer. És akkor még nem volt beteg, nem kapott fizetős oltást, nem vettem neki 1db ruhát sem. Te ezt mégis miből akarod?! Szeretetből? Vagy adományokból?

Jössz azzal, hogy mennyiern írtak. Igen, mert vérlázító amit csinálsz. Egyszerüen nem találok rá szavakat. Egy életet teszel tönkre ilyen körülményekkel. Segíteni ki menne?! Senki. Mert nem azért kell szülni, hogy várjuk a sültgalambot.


Te ezt eldöntötted már rég. Akkor nem értem minek kellett kérdést is kiírni róla?! Hogy magadat győzködd, hogy csak jobb lesz? Mitől lenne jobb? Attól a 12eze családitól, ami a pelenkára se elég?!



Es h a 45ös kérdésedre is valaszoljak, de, épp dolgozom. Havi 300ezerért. Saját házunkban, ho-ban. De így nem mernék egy 2.gyereket bevállalni, nem hogy a semmire.

2022. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 A kérdező kommentje:
47-es a férjemnek van inkább több lehetősége munkahelyet váltani, ami már nagy segítség lenne. Férfiak számára sokkal több a munkalehetőség. Egy ideje gondolkodik már a váltáson, mivel itt nem túl jó a fizetés ahol most van, viszont mikor elvállalta épp akkor jöttünk haza Németországból (dolgozni voltunk kint,viszont melléfogás volt minden téren az egész,négy hónapot elszenvedtünk,aztán hazajöttünk), nem volt munkája akkor egyikünknek sem, aztán váratlanul egy ismerős megkereste a munkával, így aztán a férjem el is vállalta. Városba költözésnek terhesen sok értelme nem lenne,mert ott még egy albérletet is fizetni kéne én pedig nem kapnék várandósan munkát ott sem.
2022. okt. 7. 08:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!