Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten/hónapban...

Hányadik héten/hónapban hagytátok/hagyjátok abba a munkát?

Figyelt kérdés

Az első babát várom, sok éve dolgozom már, és most úgy vagyok vele, hogy a kollégákat is, a főnököt is és az egész munkát a hátam közepére kívánom. Elvileg a 24. hétig maradnék, de olyan mint egy örökkévalóság. 16 hetes vagyok, és már nagyon mennék haza tenni venni intézkedni és pihenni, ráadásul van otthoni munkám is, tehát így már két műszak, és soknak érzem terhesen.

Befolyásolja a TGYÁS összegét, ha hosszabb ideig lennék táppénzen? A doki milyen indokkal írna ki? Ti hogy bírjátok?


2010. szept. 27. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az összeget befolyásolja, viszont a dokik kiírnak, ha annyit mondasz, hogy már nem szeretnél dolgozni, mert túl stresszes, és kész.

Én anno 135-el voltam bejelentve, az utolsó 6 hónapban már hivatalosan táppénzen voltam (úgy mint Te, mellette még dolgozgattam) és 80 körüli GYEDet kapok most (azóta már a másodikkal, közben nem mentem vissza, a TGYÁS ennél valamivel több volt.

2010. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

27-ig fogok. ezt előre jeleztem is. a főnököm, meg kérdezi, miért? (nincs munka, minek? akkor már lesz otthon mit csinálnom) nem ezt válaszoltam neki, de nem értem, miért ragaszkodik ahhoz, hogy üljek bent a seggemen.


te is akkor mész, amikor csak szeretnél. nem befolyásolja a TGYÁS-t.

2010. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
én a mhéten jöttem el táppénzre , akkor voltam 29 hetes. Eddig bírtam, de az utolsó hónapot ill szeptember elejétől már csak hetente kétszer jártam be, mivel admin. munkám van nagyrészt és engedték hogy itthon számítógépen dolgozzak. Én a gyedet tudom csak hogy az előző évből számolják és mivel én idén szülök így nekem ez nem befolyásolja, de volt olyna kolleganőm aki hamar elment táppénzre és idén szült , tehát neki az a 6-7 hónap táppénz eléggé lehúzta a gyedet. Az orvos meg kiír bármivel, kötelessége. Van olyan ahol kell a nőgyógyász véleménye is de nálunk ilyen nem volt.
2010. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én amint megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal eljöttem táppénzre. Kb. 6-7 hetes lehettem. Az orvosomtól kértem igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és a körzeti orvos kiírt táppénzre. Olyan helyen dolgozom, hogy nem mertem kockáztatni. Néhány jól megfogalmazott indok és azonnal írják a papírt.
2010. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

Hát én az ellenpélda vagyok:) Nem értem miért akar mindenki a munkától szabadulni? Miért jó otthon tétlenkedni? Nem hiszem, hogy a házimunka+ egyebek lekötik az ember teljes idejét és agyi kapacitását.

Én is veszélyeztetett vagyok, de mivel ülőmunkát végzet és a terhességem problémamentes (lombik kezelés miatt váltam automatikusan veszélyeztetetté), sem én sem a dokim nem érzi úgy, hogy otthon kéne lennem. dolgozom vezető beosztásban+ iskolába járok+ vizsgázom+ család és házimunka. Nem érzem megterhelőnek, jó, hogy fontosnak és hasznosnak érzem magam, pedig a 16. hétig hányás, rosszullét, nálam is minden megvolt.

amikor úgy érzem túl sok ez egyszerre, kiveszek 1-2 nap szabit, lerövidítem a munkahetet, teljesen jól működik, kiegyensúlyozott és boldog kismama vagyok, eszem ágában sincs a munkából menekülni.

amúgy a 30-34 hétig tervezem a munkát.


Jó egészséget

21 hetes km

2010. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
jó neked. nem mindenki ilyen szerencsés.
2010. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Na, miért lenne jó nekem kedves utolsó válaszoló? Semmiben nem más az én terhességem mint másé, utrogestanon éltem 13 hétig+ belehaltam majdnem az első trimeszterre jellemző rosszullétekbe. Ugyanolyan a terhességem mint bárki másé sőt nekem alanyi jogon járna a táppénz mert veszélyeztetett vagyok.

A különbség az, hogy én AKAROK dolgozni és a terhességet nem terhességnek hanem áldásnak fogom fel és nem nyavajgok, hogy itt fáj meg ott fáj, meg jaj nem tudok dolgozni , mert a stressz... Hát elmondom, hogy a stresszből nekem is kijut, de attól még nem vonulok el táppénzre.

üdv

21 hetes

2010. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nem a terhesség szempontjából írtam, hanem a munkából. mert pl. nekem konkrétan nincs munkám, ezért inkább hamarabb eljövök majd kisszobát festeni, stb. hogy míg nincs túl nagy hasam, bírjam. mindenkinek más az egyéni helyzete és ezért magánügye, hogy meddig dolgozik. (van akinek a terhessége is nehezebb: mindenkinek más és más a tűrőképessége - ha már erre is kitértél, azért reagáltam rá)
2010. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
pedig a te helyzeted pont olyan lenne, amikor orvosilag is tanácsolt a táppénz, te meg stressznek teszed ki a gyerekedet... hát ezen is tudnánk vitatkozni, de mint ahogy előbb írtam, legyen a magánügyed
2010. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Ok, nem azokat akartam lehurrogni akik önhibájukon kívül kényszerülnek táppénzre. Elnézést ha megbántottam valakit.

Csak azt látom a környezetemben is, hogy boldog-boldogtalan a terhességre való hivatkozással eliszkol táppénzre, csak hogy ne kelljen dolgozni. Rám is birkaszemekkel néznek a kollégáim, hogy mi a túrót járok be dolgozni, ők amikor teherbe estek egyből kiíratták magukat. Na ezt valahogy nem tudom megérteni.


jó egészséget

21 hetes

2010. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!