Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten/hónapban...

Hányadik héten/hónapban hagytátok/hagyjátok abba a munkát?

Figyelt kérdés

Az első babát várom, sok éve dolgozom már, és most úgy vagyok vele, hogy a kollégákat is, a főnököt is és az egész munkát a hátam közepére kívánom. Elvileg a 24. hétig maradnék, de olyan mint egy örökkévalóság. 16 hetes vagyok, és már nagyon mennék haza tenni venni intézkedni és pihenni, ráadásul van otthoni munkám is, tehát így már két műszak, és soknak érzem terhesen.

Befolyásolja a TGYÁS összegét, ha hosszabb ideig lennék táppénzen? A doki milyen indokkal írna ki? Ti hogy bírjátok?


2010. szept. 27. 14:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

14:54 es válaszoló vagyok aki 29 hetét betöltve jött el táppénzre. Én pl azért mert elég nagy a pocakom, kicsi vagyok, félvezető beosztású, és már úgy éreztem sok. Egyet értek a 21 hetes kismamával hogy nem biztos hogy jobb otthon lenni, persze ha csak nem indokolt , de szerintem az utolsó hónapokban már van mit tenni otthon is, meg nem is baj ha kicsit többet pihenünk, de van aki nem bírja az jöjjön el a munkából és pihenjen és élvezze a babavárást, ha meg van akinek oka is van akkor úgy gondolom hogy ne kockáztasson, én ha lombikos lennék, és esetleg lenne más is ami gondot jelent , biztosan nem érdeklne más csak a baba, mert nem bocsátaná meg magának senki ha elmenne a babája.

Mindenki addig dolgozzon amedíg bírj

30 + 1 km

2010. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

NEM TESZEM KI MAGAM STRESSZNEK, hál'istennek tudom kezelni. Amúgy meg ha otthon ülnék mi a garancia arra, hogy nem lennék stresszes? Stesszes a pénz miatt, az egyéb problémák miatt stb. A mai világban nincs olyan, hogy stresszmentes. A kisbabám makk egészséges, úgy ahogy én is. Azért azt kikérem magamnak, hogy veszélyeztetném a babám épségét. (ha ha otthon ülnék bedepisedve táppénzen a négy fal között, na akkor igen, akkor lenne baj. Hál istennek rettentő boldog és kiegyensúlyozott kismama vagyok.


Na de nem ér az egész ennyit, bocs ha más a véleményem:)


Üdv

21 hetes

2010. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
igen, ezt egyébként én is tapasztalom általánosságban. (látszólag ok nélkül már a terhesség eleje óta otthon vannak sokan, irodai munkahellyel) ez egy másik kérdés lehetne. ezt én sem tartom jónak, de mindenki úgy tesz, ahogy érzi. ne vessünk senkire követ. itt ez a pár csodás év, meg az azt megelőző 9 hónap, mindenki úgy élvezi ki, ahogy szeretné.
2010. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
meg az is egyéni dolog, hogy ki depisedik be otthon. van aki kivirul, szervezkedik, hobbit talál magának, megcsinálja a szobát. ez embertípus kérdése.
2010. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Húha, látom kiverte a biztosítékot a kérdésem. Egyébként erre számítottam. De ez tényleg egyéni, hogy ki hogy bírja. Nekem az a helyzet, hogy nem szeretem a munkámat (sajnos), de legalább van munkám, mondják erre mások. Igen, "szerencsés" vagyok. De megvan az okom arra, hogy miért nem szeretem. És emellett, van egy másik munkám otthon, és én is levelező tagozatos egyetemista is vagyok, ahol tanulni is kell. Ez már három feladat.

Tehát abban az esetben, ha nem túlzottan befolyásolná a táppénz a TGYÁS és egyéb juttatások összegét, akkor elhúznék haza, mert éppen ott is van bőven mit csinálnom. Nem jógázni meg kozmetikushoz akarok járni egész nap, hanem a tankönyv felett görnyedni többek között.

2010. szept. 27. 15:58
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát, én szívesen dolgoznék, ha lehetne, de óvónéni vagyok, és senki sem javasolta az óvodai munkát... Sem a kollégáim, sem az orvosom, sem a családom. Talán bírnám, talán nem, de az biztos, hogy betegségeknek nem akarom kitenni magam fölöslegesen, és gyerekközösségben sajnos a nátha a legkevesebb, ami megtörténhet... 23 hkm
2010. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az első babánál én 8,5 honaposan még dolgoztam,a másodiknál 7 hónapig de csak kényszerből mentem táppénzre mert létszám leépítés volt nálunk és igy jóbban jártam!
2010. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én egy tipikus irodai munkás vagyok. A 11. héttől vagyok itthon, igaz, ebből 1 hét szabi volt. Mivel adminisztrátor vagyok, napi 8,5 órát ültem, és kötelező volt a túlóra. Reggel, délután 1 óra vezetés.

Állandóan fájt a hasam, görcsölt, sehogy se volt jó. Folyton attól rettegtem, hogy elvetélek. Szaladgáltam a mosdóba, ellenőriztem a dolgaimat... Egyébként bevérzett a méhem, nem tudom, hogy ez a sok ülés, vezetés, mitől, de megijedtem.

Egyébként biztosítónál dolgozom, novembertől jön a váltós őrület, akkor min. 12-14 órát dolgozunk megállás nélkül, borzalmas stressz közepette.

A múlt héten benn voltam, a kollegáim fele beteg, náthásan, prüszkölve járnak dolgozni. Jobb, hogy nem teszem ki magam ennek.

Egyébként van, aki bedepisedik az otthonléttől, és van, aki élvezi. Én ez utóbbi vagyok. Főzök, teszek-veszek, pihenek, élvezem, hogy itthon lehetek. :)

2010. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azt hiszem a középutat fogom választani, maradok még, de nem addig amíg terveztem, már előbb abba fogom hagyni. Nálunk is mindenki betegen jön be, próbálom kerülni őket, illetve a bkv-n rámköhögő embereket is. Én sem érzem azt, hogy depressziós lennék ha nem kellene mindezt napi 9 órában csinálni. A 21 hetes kismama írta, hogy néha kivesz 1-2 nap betegszabit. Ezek szerint azért mindenkinek kell a pihenés.
2010. szept. 27. 17:43
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

Én 37 hetes terhes vagyok. Még dolgozom.

Nem is tervezem hogy abbahagyom a következő 2 hétben. Észre vettem hogy amikor szabin vagyok akkor sokkal többet aggodalmaskodom (szülés, terhesség miatt). Kiirt időpont előtt 1 héttel kötelező elmennem szülési szabira az itteni (külföldön élek) szabályok szerint.

Szerencsére egészségünk megengedi hogy dolgozzak.

2010. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!