Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten/hónapban...

Hányadik héten/hónapban hagytátok/hagyjátok abba a munkát?

Figyelt kérdés

Az első babát várom, sok éve dolgozom már, és most úgy vagyok vele, hogy a kollégákat is, a főnököt is és az egész munkát a hátam közepére kívánom. Elvileg a 24. hétig maradnék, de olyan mint egy örökkévalóság. 16 hetes vagyok, és már nagyon mennék haza tenni venni intézkedni és pihenni, ráadásul van otthoni munkám is, tehát így már két műszak, és soknak érzem terhesen.

Befolyásolja a TGYÁS összegét, ha hosszabb ideig lennék táppénzen? A doki milyen indokkal írna ki? Ti hogy bírjátok?


2010. szept. 27. 14:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem azonnal táppénzen leszek.

Csak azért,mert olyan a melóm,hogy kint vagyunk télen nyáron,hóban,fagyban.Az utcán dolgozok.Én ezért megyek táppénzre,amint lehet.Nem kockáztatok egy pár tüdőgyulladást,felfázást és a nyilvános illemhelyek miatti fertőzéseke.Na,a másik ok,meg,hogy most végeztem egy újabb tanfolyamot,hogy a cégnél "feljebb" lépjek(az iskolai végzettségem is megvan szépen)de az ígéret ellenére elutasítottak.Ez is indok többek között.És ami még biztos,a baba után nem fogok oda vissza menni dolgozni.Jövő héten doki.A teszt +

2010. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az osszes valaszt, de en is dolgozom, sot a kiirt datum elott 2 hettel fogom abbahagyni. Nem tudnek itthon ulni es nezni a 4 falat, nem az a tipus vagyok. Na meg azert jo hogy megkapom a teljes fizetesemet, igy azt veszek a babanak amit akarok, es nem kell ragni a kormomet hogy jaj most mibol veszek ezt-azt. Sokan szerintem igan konnyen feladjak, nem ertem miert lett ekkora divat otthon maradni az elejetol. Persze, akinek veszelyben a baba azt megertem, ne ertsetek felre...
2010. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Jó nektek lányok hogy vannak akik hamarab el tudnak jönni tápénzre,én ahol élek ilyen nincs, 32 hétig dolgozni kell, esetleg ha nagyon nagy baj van akkor el jöhetsz hamarab. Most 21 hetes vagyok és még megy a munka de már várom hogy egy kis pihenésre menyek...
2010. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!