Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség megállapítása? Több...

Terhesség megállapítása? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma vagyok 5+2.

Ma délutánra van időpontom magán nőgyógyászhoz. Arra számítok hogy szívhang még valószínűleg nem lesz, viszont a terhesség tényét megállapítja így is igaz? Tehát papírt kapok róla?

Azt tudom hogy 1-2 hét múlva mennem kell majd újra, addigra már lesz szívhang.

Illetve hüvelyi ultrahangot fognak csinálni?



jan. 8. 10:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Mikor pozitív lett a tesztem, egyből felhívtam az orvosomat, mert tudom, hogy nagyon nehéz időpontot kapni hozzá. A menstruációm szerint a vizsgálat időpontjában 6 hetesnek kellett volna lennem. Az orvosom 5 hetesnek mondta, vélhetően később fogant. Csinált egy hüvelyi ultrahangot, és csinált hasit is. A papíromra rá írta, hogy a terhesség bizonyított, de elmondta, hogy ezzel még nem vesznek táppénzre és a védőnőhöz sem kell még mennem. Nekem is volt méhen kívülim, illetve vetélésem is. Ha valóban most vagy 5+2 hetes, akkor vélhetően látni fogja, ha méhen belül van.

Nekem látta, azóta szívhang is van már, sőt elértük a 12.hetet, ikrekkel(!)..

Engem anno nagyon megnyugtatott, hogy méhen belül látta.


Minden jót nektek😘

jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

A méhen kívüli nagyon ritka, nem kell ráparázni.

Nekem is kb 5hét körül volt, amikor először mentem.

Látta a petezsákot az orvos,(hüvelyi UHval,én meg is lepődtem, hogy azzal vizsgál) mondta, ha nincs vérzés, stb. 4 hét múlva menjek vissza,akkor kezdjük a terhesgondozást.

jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is a méhen kívüli terhessegtől feltem 5 hetesen, ráadásul nekem voltak erős görcseim, enyhe barnázás. Felhivtam a nőgyógyászt (sztk-s) le akart rázni az asszisztens, hogy 5 hetesen meg sem vizsgalnak stb. Mondtam én akkor is menni akarok es nézzen meg valaki mert attól tartok méhen kívüli terhesség.

A doki kedves volt, azt mondta ne tessek aggódni, csak termelődik a petefészekben a sárgatest hormon és valakinek ez nagyobb fájdalommal jár. És igenis latta a petezsákot, mondta, hogy jó helyen van. A leletre azt irta: terhesség gyanúja.

Engem nagyon megnyugtatott, hogy elmentem, így szerintem te is csak ettől fogsz megnyugodni, hogy elmondják: minden rendben. :)

jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó 3 hozzászólónak a biztatást és megnyugtatást.

31-es gratulálok nektek!

jan. 8. 14:20
 35/41 anonim ***** válasza:
80%
Valójában a méhen belüli terhesség biztos jele nem a petezsák, hanem a petezsák SZIKHÓLYAGGAL. Ugyanis méhen kívüli terhesség esetén megjelenhet ún. "álpetezsák", ami nagyon könnyen összetéveszthető a valódival.
jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy minden rendben van-e! :)
jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

36-os igen minden rendben van. 4hét 5napos a terhességem, nagyon aranyosak voltak. 4hét múlva kell vissza mennem. Illetve 2-3hét múlva meg lesz a rákszűrés eredménye is.

S rá írták a papírra hogy a terhesség ténye megállapított.

jan. 8. 17:44
 38/41 anonim ***** válasza:
59%
Hm.. És most mennyivel jobb egy petezsákkal 4 hetet várni, úgy, hogy azt sem tudod, lesz-e benne embrió, mintha vártál volna még 10 napot és bizonyított lenne az élő terhességed? Hát kinek mi a megnyugtató.
jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
90%

38# Jelentettelek,te vagy max egyedül itt.


39#-es. Nem vagyunk egyformák,mindenki saját döntése,neki megnyugtató és ez itt a lényeg. Nekem se lenne megnyugtató,főleg hogy így ha nem lesz benne embrió is 8 hetes lesz mire akkor bármi történik majd. De mindenki úgy csinálja ahogy neki jó. Saját döntés.


Halkan gratulálok kérdező.:) Szorítok!

jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

39-es és most neked mennyivel jobb hogy ezt ide leírtad?

40-es köszönöm szépen!

jan. 8. 19:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!