Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » “Elég” szerintetek a kombinált...

“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?

Figyelt kérdés
Ma megyek 12. Hetes ultrahangra és kombinàlt tesztre. Tudom korán goldolkodom…:D eddig is agyaltam rajt de a dokim még a kombináltra is azt mondta, hogy a korom miatt meg úgy összességében igazaból nem indokolt, de mondtam, hogy azt mindenképp. Viszont olvasgattam azért és sokan írták, hogy elavult már a kombinált stb. stb.
febr. 5. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
78%
Mi prena tesztet csináltattunk már a 3.babánál. Az első 2 gyerkőcnél "csak" kombináltat.
febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy azért azt nem kellene elfelejteni, hogy a "csak becslés" ultrahang adatok és vérvétel eredmények alapján készül, tehát ha valami gond lenne, akkor vagy a vérvételi eredményben vagy az ultrahangon látnának eltérést. Tök érdekes hogy régen jó volt a kombinált, mindenkinek azt ajánlották, most meg már minél drágábbra menj
febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:
Huu basszus nem lett egyszerűbb a döntés… :D Viszont, hogyha a Prena mellett döntök akkor szerintetek ultrahangon nem is fog annyira alaposan megnézni, mint ha kombináltat kérek?
febr. 5. 09:37
 14/71 anonim ***** válasza:
20%
13as szerintem kérdezd meg az orvosod meg a védőnőt. Itt mindenki nyilván amellett fog kampányolni amit ő csináltatott. Nekem a doki is és a vedőnő is azt mondta ha csak nem indokolt, tehát van a családban genetikai probléma, stb. vagy a kombinált teszt lesz rossz, akkor felesleges. Szerintem azért ők jobban rálátnak ezekre a dolgokra.
febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
93%
Az elsőnél semmit nem csináltattam, végig izgultam, hogy egészséges lesz-e. Szerencsére ő az lett, de a környezetemben született 2 down-os és egy sma-s baba is később. Az egyik down-os baba meglepetés lett a szülőknek, mert végig rendben talált mindent a doki (nem csináltattak semmilyen tesztet), a másik sajnos pár hónaposan meghalt a szövődmények miatt. Akkor eldöntöttem, hogy a következő gyermeknél biztosan csináltatunk valamit. Nem érdekelt, hogy egy kisebb vagyon, mondtam a férjemnek, hogy vagy most "feleslegesen" kifizetünk egy "kisebb összeget" vagy aztán életünk végéig fizethetjük egy beteg gyerek költsegeit, ami a sokszorosa lenne a teszt árának. Szerencsére megengedhettük magunknak, úgyhogy mi a közepes Nipt-et csináltattuk meg. A teszt szerint minden rendben. Engem ez megnyugtat. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor szerintem ne sajnáld rá, mert megéri.
febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondold végig, hogy mi van, ha kijön mondjuk a kombinált tesztnél egy 1:150 eredmény.

Megnyugtat, hogy 150 gyerekből egy lesz beteg? És ha te leszel az az egy?

A nipt teszteknél azért nagyon minimális a hibaszázalék, ha ott negatív eredmény jön ki, azért valószínűleg tényleg nincs baj.

Ha meg rossz eredmény jön ki, akkor úgyis kell amniocentézis vagy hasonló invazív mintavétel az abortuszhoz, szóval akkor sem vagy előrébb, mert egy 1:2 százaléknál is ott az esély, hogy pont a tied egészséges...


Egyébként nem tudom, hogy a kor mennyit számít a kombináltnál, 36 évesen szültem, és igen alacsony kockázat jött ki mindenre...

De az is tény, hogy én is olvastam olyat, hogy a legtöbb beteg gyereke manapság fiatal szülőknek születik, mert az idősebbek nagyobb arányban csináltatják a teszteket, mint akinél a koruk miatt elvileg nagyobb az esély. Az meg hülyeség, hogy ha a családban nincs beteg, akkor nincs veszély sem, mert sajnos a kromoszómák bárkinél sérülhetnek, nem feltétlenül örökölhető betegségek ezek.

febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
75%
16 ha 1:150 eredmény jön ki akkor úgyis tovább küldenek
febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
92%

Tök érdekes hogy régen jó volt a kombinált, mindenkinek azt ajánlották, most meg már minél drágábbra menj


Azért ajánlottak mindenkinek kombináltat, mert nem volt még Nipt teszt! Kb 10-15 éve elérhető, és ha már van ilyen, akkor miért is ne csináltatnák meg? Vérből megmondja egyértelműen beteg e vagy sem, nem csak jósoltat mint a kombinált.

febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
17%
18 ugye tudod hogy ezek a tesztek sem 100%osak?
febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
84%
Csak 99%
febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!