Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » “Elég” szerintetek a kombinált...

“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?

Figyelt kérdés
Ma megyek 12. Hetes ultrahangra és kombinàlt tesztre. Tudom korán goldolkodom…:D eddig is agyaltam rajt de a dokim még a kombináltra is azt mondta, hogy a korom miatt meg úgy összességében igazaból nem indokolt, de mondtam, hogy azt mindenképp. Viszont olvasgattam azért és sokan írták, hogy elavult már a kombinált stb. stb.
febr. 5. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
56%
40es mert a legnagyobb biznisz az emberi félelmekben van.
febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, véletlen rányomtam az enterre.


Szóval sokan kifizetnek a mindenféle kiterjesztett mindent is vizsgáló NIPT-ekre 250 ezer vagy még több forintot, miközben a sokkal gyakoirbb betegségeket szűrő magzati szívultrahangra vagy éppen toxaemia szűrésre a nők töredéke megy el. Valószínűleg toxaemia szűrésról a 80%-uk még csak nem is hallott, pedig lényegesen olcsóbb dolog, mint egy NIPT.


Szóval ha már fontossági sorrent, akkor

1. Valóban olyan ember által végzett I-II. trimeszteri ultranahvizsgálat, aki ért is hozzá.

2. Toxaemia szűrés.

3. Magzati szívultrahang (főleg, ha olyan csinálja a második trimeszteri UH-t, aki csak a négyüregi képet megnézi és szevasz).


És akkor ezek után jön az összes többi. Egy kombinált teszt nem nagy összeg, viszont a 80%-os detekciós arányt 95%-ra javítja. Azért az is jóval több, mint a semmi.

És persze, lehet NIPT-et is csinálni, ha van rá keet, miért ne, csak a helyén kell kezelni. Egyrészt a detekciós aránya a különböző rendellenességekre egyáltalán nem egyforma (pl. Down-ra 99%-os, de ritkább rendellenességekre jóval gyengébb), másrészt ez is csak szűrőteszt, ha nagy gebasz van, akkor nincs értelme sok százezerért szarozni vele, mert megszakítást nem lehet kérni egy NIPT eredményre.

febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:

Az orvosommal egyeztetve abban maradtunk, hogy első körben legyen kombinált teszt és meglátjuk utána, hogy esetleg szükséges e Prena mondjuk. 24 éves vagyok egyébként, meg is jött ma az eredmény.

Down: 1:20000

Edwards: 1:2495

Patau: 1:20000

febr. 7. 14:08
 44/71 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél szerintem, mivel az Edwardsra valamiért magasabb esély jött ki, megnéztétek a vérvételi eredményt. Múltkor olvastam egy cikket hogy abból egyértelműen látszott
febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:
44-es, ne haragudj, nem értem pontosan amit írtál.
febr. 7. 14:22
 46/71 anonim ***** válasza:

A kérdező egyelőre nem csináltatott Prenát!

Edwardsra nem annyira jó az eredmény, de nem is vészes azért!

febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
0%
A kombináltnál is van vérvétel, elvileg ott is látszik ha van eltérés
febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:

Pontosan!

Amiket leírtam eredmények azok a kombinált teszt vérvételével (czeizel intézet) jöttek ki. Megyek majd az orvosomhoz aztán megbeszéljük, hogy legyen e esetleg Prena is az Edwards miatt mondjuk.

febr. 8. 13:18
 49/71 anonim ***** válasza:
48 azt értem, de a véreredményt nem kaptad meg az eeszt-n? Én külön voltam vérvételen és külön az ultrahangon, aki az ultrahangot csinálta adott róla papírt, amin rajt vannak a vérvételi értékek, tarkóredő stb.
febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:

Én is először voltam ultrahangon és utána vették le a vért. Az ultrahangon ezek az értékek voltak.

Terhességi kor UH alapján: 12 hét 1 nap

Szívműködés HR: 168 /min

A szív :

nagysága: normális

tengelyállása: normális

strukturája: normális

Biparietal diameter (BPD): 20,05 mm

Tarkóredő (NT): 0,78 mm

Fejtető-farokhossz(CRL): 52.04 mm

Combcsont hossz (FL): 8,74 mm

Placenta: a hátsó falon

Magzatvíz: normális

Ductus venosus áramlása norm.

Tricuspidalis regurgitatio nincs.

Magzati anatomia (Fetal anatomy):

Orrcsont(nasal bone): látható

Koponya/agy: normál

Gerinc: ép

Hasüreg:

Gyomor: látható

Hugyhólyag: látható

Kezek: mindkettő látható

Lábak: mindkettő látható


Vissza kell mennem amugy 2 hét múlva mert azt mondta úgy látja, hogy annyira nem sok a magzatvíz. Nem mondta, hogy kevés, csak, hogy úgy tűnik nem olyan sok, de ez lehet pillanatnyi állapot is.

febr. 8. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!