Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » “Elég” szerintetek a kombinált...

“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?

Figyelt kérdés
Ma megyek 12. Hetes ultrahangra és kombinàlt tesztre. Tudom korán goldolkodom…:D eddig is agyaltam rajt de a dokim még a kombináltra is azt mondta, hogy a korom miatt meg úgy összességében igazaból nem indokolt, de mondtam, hogy azt mindenképp. Viszont olvasgattam azért és sokan írták, hogy elavult már a kombinált stb. stb.
febr. 5. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
52%
Én megkéreztem a dokimat, hogy javasolja-e a kombinált teszt mellé a prenát, 37 évesen. Azt mondta én dolgom, hogy mire költöm a pénzem, 20 éve biztosan továbbküldött volna biopsziára, viszont a kombinált van olyan megbízható, hogy már nem szükséges. Ha 1000 alatti az arányszám, akkor kell tovább gondolkodni, viszont ha a prena ne adj isten kimutat valamit, azzal se lehet mit kezdeni, csak ha van biopszia is. A kombinált teszt végül nagyon alacsony kockázatot mutatott, doki javaslatára elmentem egy szívultrahangra (Down gyakran párosul szíveltérésekkel), ami töredékannyiba került, és mivel az is tökéletes lett, nem aggódtam. Nem is lett baj.
febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
35%
36 éves vagyok, a harmadik babát várom. Kérdeztem a dokit, hogy érdemes-e a kombinált teszt helyett valami komolyabbat csináltatni. Szerinte elegendő akkor ha a kombinált teszt ereménye esetleg nyugtalanító lenne, de szerinte amúgy nem indokolt.
febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
26%
A válaszokból kiderül, hogy az orvosok nem promotálják a drága teszteket. Sokszor még a kombináltat is feleslegesnek tartják. Ők nagyon jól tudják, hogy a kombinált teszt + uh elegendő az eltérések kimutatására. Hozzáteszem, én is csak kombináltat csináltattam a dokim javaslatára.
febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
17%
#20, a 99% valójában egy 1:100 eredményű kombinált tesztnek felelne meg. Valójában a koromoszómát kereső anyai vérvételes tesztek ettől pontosabbak, de sokszor a kombinált alapján is nagyon kis kockázat derül ki.
febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy a kombinált nem csak az UH-t és a véreredménytvveszi figyelembe, hanem az életkort is. Ha valaki nagyon fiatal vagy nagyon idős az torzíthat sokat az eredményen.


Én fiatal vagyok, de kombináltat nem csináltattam csak a trisomy alapot.

Ha valaki nipt tesztet is akar csináltatni a kombinált pénzkidobás és fordítva is igaz, ha kombináltat csinálta az ember és azon magas kockázat jön ki felesleges a nipt teszt, mert akkor már amnicentézis kell.

Direkt genetikai UH utánra foglaltam időpontot a trisomyra, ha az UH alapján egyértelmű baj lett volna akkor nem fizettem volna a tesztért.


Van még egy plusz amit a nipt tesztek tudnak a kombinált nem, az pedig a baba neme. Nyilván mindenkinek az a fontos hogy egészséges legyen, de azért csak jó érzés már a 13. héten biztosra tudni hogy fiú vagy lány, mint a 20. heti UH-n várni hogy pont úgy forduljon, hogy látszon.

febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, két dolgot gondolj meg. Az egyik, hogy a kombinálton átlagban az életkorodnak megfelelő kockázat jön ki. Nézz utána, hogy ez mennyi. Ha ez téged megnyugtat, akkor érdemes megcsinálni a kombináltat, mert nagy valószínűséggel megnyugtató lesz és nem kell továbbmenni.


A másik megfontolandó az ún. alternatíva költség. Millió veszély leselkedik a gyerekekre a szülés után is. Gondold meg, hogy nem tudnád-e a drágább teszt árát másképp elkölteni a gyerekre. Például veszel belőle füstérzékelőt, szénmonoxid érzékelőt, heti 1x babysittert (így nem leszel olyan kimerült és jobban megelőzöd a baleseteket), ha medencétek van abba riasztót, ha egy korlát leesésveszélyes azt megjavíttatod, kihívsz valakit hogy rögzítse a falhoz a szekrényeket nehogy magára borítsa a gyerek, jobb minőségű autósülést veszel stb stb. Tehát ha van pár másik dolog, amit esetleg amúgy nem vennél meg, de ha a drágább teszt helyett erre költesz, akkor ugyanabból a pénzből jobban csökkentheted a sérült gyerek kockázatát. Persze ha megteheted, hogy ezeket mind kifizeted, akkor érdemes megcsináltatni a drágább tesztet.

febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez teljesen anyagi helyzet függő.


Nekem az a véleményem, hogy a babakocsi is 200 ezerbe kerül. Akkor inkább veszek használtan babakocsit és gyerekbútort (ami használtan is ilye. 150.000 volt nekünk), vagy kihagyok egy nyaralást de a gyerekem ne legyen beteg.

febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
17%
27 azt ugye tudod hogy a teszt max megmutatja beteg-e, de attól még maximum elvetetni tudod, meggyógyítani nem fogják. 26 amúgy a kombinálton van egy életkor szerinti kockázat és fel van tüntetve az értékek szerinti
febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
91%

“orvosok nem promotálják a drága teszteket. Sokszor még a kombináltat is feleslegesnek tartják. Ők nagyon jól tudják, hogy a kombinált teszt + uh elegendő az eltérések kimutatására”



Koromat tekintve nálam sem indokolt a plusz vizsgálat, amit a dokim ki is emelt, ugyanakkor arról is tájékoztatott (és nekem a 12.heti leletemen is rajta van), hogy tudomásul kell venni, hogy az uh nem minden esetben mutatja ki a rendelenességeket! Se nem ajánlotta, se nem beszélt le a komolyabb tesztről, hanem elmondta normálisan, hogy nem elég az uh, a kombinált pedig egy becslés.


“ 27 azt ugye tudod hogy a teszt max megmutatja beteg-e, de attól még maximum elvetetni tudod, meggyógyítani nem fogják.”


Szerintem ha valakinek kiderül, hogy beteg a gyereke, a többség inkább elveteti, minthogy megtartsa. Nem is értem a hozzászólásod. Kevesen akarnak egy súlyosan pl Down os gyereket nevelni.

febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
20%
29, kvázi a te dokid se promotálta a drága teszteket. Rád bízta a döntést.
febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!