Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » “Elég” szerintetek a kombinált...

“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?

Figyelt kérdés
Ma megyek 12. Hetes ultrahangra és kombinàlt tesztre. Tudom korán goldolkodom…:D eddig is agyaltam rajt de a dokim még a kombináltra is azt mondta, hogy a korom miatt meg úgy összességében igazaból nem indokolt, de mondtam, hogy azt mindenképp. Viszont olvasgattam azért és sokan írták, hogy elavult már a kombinált stb. stb.
febr. 5. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Elmondta, nem elég az uh, a kombináltat kvázi lefikázta. Döntse el mindenki maga, hogy akkor most mellette van e vagy sem. Nála egyébként nincs közvetlen Nipt tesztre lehetőség, tehát teljesen független a véleménye
febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy a kombinált nem csak az UH-t és a véreredménytvveszi figyelembe, hanem az életkort is. Ha valaki nagyon fiatal vagy nagyon idős az torzíthat sokat az eredményen."


Ez téves felfogás. A kombinált a tényleges kockázatot becsli. Ha valaki fiatalabb, akkor egyszerűen rosszabb uh mellett is kisebb a betegségek kockázata. Tök mindegy, hogy mondjuk az 1:1000 jó labor és uh de magas anyai életkor, vagy fiatal életkor és rosszabb uh meg labor alapján jött ki, az ilyen gyerekek 1 ezreléke beteg.


"Ha kombináltat csinálta az ember és azon magas kockázat jön ki felesleges a nipt teszt, mert akkor már amnicentézis kell."


Én mondjuk egy 1:100 kombinált után, ami rossznak számít, előbb csináltatnék egy NIPT-et is, mert 99%, hogy egészséges a baba. Az amniocentézis vetélést okozhat egészséges babánál is, csakis rossz NIPT alapján csináltatnám. De mondjuk 1:5 kombinált után is megcsináltatnám a NIPT-e előbb, mert még akkor is 80% hogy egészséges.

febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
82%

Kombinált pénzkidobás..


Ha nem akarsz Prenat/ nifty stb akkor inkább semmit.


Nem genetiaki eredetű, vagy amire nem vizsgál gond persze lehet ott is.. hibaszázalék is akad..de az a biztos.


Kombi teszt azolyan, mint a lottón a valószínűség, aztán vagy bejön, vagy nem..

febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy nagyon téves amit sokan írtok a kombinált tesztről. Amiket néz a kombinált teszt: szabad Béta HCG, ha magasabb utalhat Down kórra, ha alacsony Edwards szindrómára. Ez nem tipp, ezek tények. Tarkóredő, szintén ha nagyobb Down kórra utal. De amúgy kicsit utána kellene nézni. Ha mellette elmentek egy normális orvoshoz aki végignézi az értékeket jó eséllyel ki tudják szűrni ha baj van
febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
23%

Hány éves vagy?

Ha biztosra akarsz menni, méhlepény biopsziára mész. Nem tudom, hogy ezt kérésre megcsinálják-e államiban, egy bizonyos kor felett javasolt. Nekem a genetikus azt mondta, hogy felejtsem el ezeket a vértesztetek, és a következő babával is menjek biopsziára alapból.

Negatív prena mellett down szindrómás babája lett a barátnőmnek.

Nekem is negatív lett, mégis elküldtek biopsziára, mert kérdéses volt egy fejlődési rendellenesség. Feleslegesen dobtam ki 200 ezer ft-ot prenara. Kombináltra semmiképp ne.

febr. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
45%

#35 Ezek a biopsziák viszont csak 1-1 betegségre néznek, mindegyikre újat kell szúrni, nem?


A nipt viszont többre néz és legfeljebb akkor kell szúrni, ha rossz lesz.

febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
56%
Én biopsziára csak akkor mennék ha minimum 40 éves lennék meg lenne már nekem vagy a családban érintettség valamelyik betegségre. Kicsit azért túl vannak tolva ezek a dolgok nem?
febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
80%
Én egyszerűen ezt a dumát nem értem, hogy “ha volt a családban genetikai betegség”. Több beteg gyereket ismerek, egyiknek sem volt a családjában előforduló rendellenesség!
febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
18%
36-os, egy szúrással mindenre szűr a biopszia, és 100%-os eredményt ad, míg a Prena es a tobbi nem 100%. Nekem sem jutna eszembe csak úgy biopsziat csinaltatni, de így, hogy a kornyezetemben Prena mellett beteg gyerek született (33 éves volt akkor a barátnőm), már nem bíznék benne.
febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
0%

A kombinált teszt sem hülyeség, csak a helyén kell kezelni a dolgokat.

A Down szindróma kockázata 30 évesen 1:910, a többi kromoszómarendellenessége még ennél is kevesebb. Ezzel szemben mondjuk a szívfejlődési rendellenességek gyakorisága kb. 1:100-hoz, az összes fejlődési rendellenesség aránya 2-4%, a terhességi toxaemia kockázata 5-8%.

Mégis rengeteg ember van, aki kifizet akár 250

febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!