Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor mondta el a kollégáin...

Ki mikor mondta el a kollégáinak. hogy babát vár?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 11. hétben. A kollégáknak semmiképp nem mondanám el a 12. hét előtt, inkább csak kíváncsi lennék, hogy ki mikor mondta el.

Én egy nagyon vékony lány vagyok és már most látszik a pocakomon, hogy nagyobb, mint pár héttel ezelőtt, szeretném elkerülni a pletykálkodást, hogy mennyire meghíztam...

A főnököm már tudja, neki el kellett mondanom, mert máskülönben nem tudtam volna a vizsgálatokra elmenni, ő ezzel kapcsolatban nem is adott tanácsot, azt mondta, hogy akkor mondam, amikor nekem kényelmes (már, ha szeretném, mert nem vagyok köteles a kollégákat tájékoztatni)



ápr. 5. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Én semmikor, a főnököm egyből szétkürtölte..
ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
2 munkatársammal szorosabb a kapcsolat, nekik egyből a pozitív teszt után. A többieknek 9.héten, mert valaki rákérdezett (rajtam is látszott már akkor), és nem akartam letagadni.
ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hadd pletykáljanak. Ha megtudják, hogy terhes vagy, majd koppannak. Amúgy is kit érdekel mit gondolnak? Anya leszel, régen túl kellett volna lépned ezen.
ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Derjaderja ***** válasza:
70%
Mivel terhes nem osztható be éjjeli műszakra, ezért nálunk a terhesség bejelentése úgy néz ki, hogy legkésőbb a terhességet igazoló ultrahang után jelzik az érintettek a beosztást készítőnek. Mivel a beosztás nyilvános, ezért elég hamar kiderül. De jellemzően nagyon diszkrétek nálunk és a szellemiség is olyan, hogy ez kb az egyetlen megváltás a végigrobotolt, végigszívott évtizedek alatt, ezért örülni szoktunk egymásnak, ez a pár év élet jár mindenkinek 😀
ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az másodiknál annyira sza*ul néztem ki hogy nem kellett bejelentenem 😁🙈 kb még a vak is levágta a szituációt
ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Miért kéne, ki kíváncsi rá? Engem sem érdekel, hogy a másiknak lesz, van, nincs gyereke.
ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
6# 😅 hát jó szar lehet nálatok a közeg.
ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon hamar el kellett mondanom, a rosszullétek miatt nem tudtam titkolni, illetve ki is estem a munkavégzésből emiatt.

A 12. hétig gondoltam várni, de nem sikerült. Viszont belegondoltam, hogy egy esetleges veszteséget is elmondtam volna nekik, akár azért mert szabadságot kellett volna kivennem, akár ha magam alatt lettem volna emiatt. Elég családias a légkör nálunk, így szerintem jó példa az én munkahelyem, esetem arra, hogy nem feltétlenül kell/lehet eltitkolni.

ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
Szívhang utàn azonnal, mert covid közepén voltunk, fontos volt, hogy figyeljünk. Erre a kolléganőm fertőzött meg 3 nappal később.
ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
12 hét után mondtam el. Addig csak gyanakodtak és találgattak. Több vetélésem volt, így a családnak is csak akkor mondtam el anyukám és a férjem kivételével.
ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!