Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor mondta el a kollégáin...

Ki mikor mondta el a kollégáinak. hogy babát vár?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 11. hétben. A kollégáknak semmiképp nem mondanám el a 12. hét előtt, inkább csak kíváncsi lennék, hogy ki mikor mondta el.

Én egy nagyon vékony lány vagyok és már most látszik a pocakomon, hogy nagyobb, mint pár héttel ezelőtt, szeretném elkerülni a pletykálkodást, hogy mennyire meghíztam...

A főnököm már tudja, neki el kellett mondanom, mert máskülönben nem tudtam volna a vizsgálatokra elmenni, ő ezzel kapcsolatban nem is adott tanácsot, azt mondta, hogy akkor mondam, amikor nekem kényelmes (már, ha szeretném, mert nem vagyok köteles a kollégákat tájékoztatni)



ápr. 5. 11:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
15. héten, mert veszélyeztetett lettem és mentem táppénzre
ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

2 kolléganőm rögtön tudta, elmondtam nekik.

A kollégáknak nem akartam szétkürtölni, de mivel lombikoztam, és már hetek óta táppénzen voltam (leszívástól), muszáj volt mondanom valamit a főnöknek, számíthatnak-e rám a nyári létszámban. Így 5 hetesen elmondtam (mivel több mint 1 hónapra táppénzen voltam), onnantól mindenki tudta.

ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
13-14. hét környékén. Én is elég vékony vagyok, de amit én már úgy gondoltam, biztos látszik, senki észre se vette.
ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%
Senkitsem érdekel,engem sem érdekelne.
ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
4 hetesen.
ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

A főnökömnek 9 hetes terhesen. Mert már nagyon látszott és hetek óta piszkált, hogy na tuti összejött a baba. (Baráti viszonyban vagyunk és tudta, hogy évek óta szeretnénk.)

A többieknek a 12. hét után. De velük nem volt szoros a munkakapcsolat, mert én egy külön irodában voltam egyedül, más munkarendben mint ők és sokat voltam home office-ban is.

ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A főnökömnek 5.hétben, mert veszélyeztetett vagyok, táppénzre még nem akartam menni, sikerült megoldani pár hét szabadsággal. Most home office-ban csinálom amit nagyon muszáj (vannak projektek, amiket nem tudok átadni másnak), szigorúan ágyban fekve. De semmit sem stresszelek.

Rajta kívül senki nem tudja, ha minden rendben lesz, akkor is csak a 12. hét után fogjuk elmondani a családnak is, munkahelyen csak pár közvetlen kollégának, a többiek majd megtudjàk.

(Könnyen lehet, hogy ez az egyetlen esélyünk a babára, ezért még mi sem mertük beleélni magunkat)

ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%
Azoknak eleg hamar, akikkel jo volt a kapcsolat. A tobbieknek nem, nekik feltunt, hogy nem mentem be dolgozni.😀 Pont december elejen lett pozitiv a teszt, akkor szoltam a fonoksegnek, hogy januartol mar nem megyek, karacsonytol meg ugyis leallas van. Gyar, 3 muszak, minden kismama (aki nem irodista) kiiratja magat, evek ota ugy megy.
ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A csoportvezetőmnek a 12. hét után, a közvetlen munkatársaknak valamikor a 15. hét táján, de publikus csak a 6. hónapban lett, mert nem akartam megkockáztatni, hogy emiatt ne hosszabbítsák meg "odafent" a munkaszerződésemet. Nem vagyok egy kövér valaki, de pulóverben állítólag még akkor is alig látszott rajtam az állapotom, szóval nem csak ezen múlik.
ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt, akinek mar a 6. heten, a fonokomnek a 11. heten, a tobbieknek a 12. het utan sorban, ahogy epp tudtunk kettesben lenni.
ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!