Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan jó minőségű...

Tényleg olyan jó minőségű terhes vitamin az Elevit, ahogy a reklámokban beharangozzák? Vagy másfajta jobb? Melyiket ajánlott szedni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 25. 10:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én Gravidát szedek, egyszerűen ez szimpibb, minden reggeli után, nincs tőle semmi bajom, sőt titkos meggyőződésem, hogy emiatt menekültem meg a rosszullét-hányás-émelygés problémakörtől. konkrétan egyszer sem hánytam - 18 hetes vagyok. Szerintem ne félj az óriásbébitől, ez csak városi legenda! Csak ne szedd éhgyomorra, nekem fájt úgy a gyomrom.
2008. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem épp a Gravidát nem lehet szednem, hiába a magyar kismamáknak fejlesztették ki, ha pajzsmirigy alulműködésem van, és már épp elég jódom van így is, nem kell több! :) Ezért nekem csak az Elevit jöhet szóba -ugye az az egyetlen ilyen vitamin, amiben nincs jód. Semmi panaszom nincs rá eddig, meg vagyok elégedve vele. Ha nincs olyan gondod, mint nekem akkor szerintem mindegy melyiket szeded!
2009. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A terhesvitaminokban a legfontosabb elem a folsav, mert az kell a fejlődési rendellenességek elkerüléséhez. Ha valaki egészségesen táplálkozik, sok zöldséget, gyümölcsöt eszik, akkor elég, ha csak folsavat szed pluszban. Az is csak azért kell, mert a napi elegendő folsavbevitelhez legalább 10 tál spenótot kellene megenni, így jobban jársz, ha folsavtablettát szedsz. De kérdezd ki alaposan az orvosodat a folsavról, ő is ezt fogja mondani! Nem mellékesen sokkal olcsóbb!!!
2009. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Sziasztok!

Mi a második babánkat tervezzük. Az első várandósságom idején Elevitet szedtem, és egy 3900 kg-os kisfiunk született. Hogy az elevit nélkül mekkora lett volna, nem tudni. Most, így 8 év elteltével sokkal több mindent látok a neten, és úgy látom, hogy nagyon nagy a kismama vitaminok propagandája. Én szétnéztem a dm-ben, és a saját márkás termékek közül a kismama vitamin (60 szemes 800 Ft-ért) is megfelelőnek tűnik, ami 600 mikrogramm folsavat és 2-féle B vitamint tartalmaz, de van kifejezetten B-komplex, ami 6-8 féle B vit.-t tartalmaz, és a folsav is ugyanennyi benne, szintén 800 Ft-ért.

Ezek után, meggondolandó a havi 3-4000 Ft-os "spéci" vitamin. Számomra legalább is igen!ÜDV.

2011. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!