Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg kihagyhatatlan a...

Tényleg kihagyhatatlan a terhes vitamin szedése?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon azt olvasom, hogy mindenki ilyen meg olyan terhes vitamint szed, már a teherbeesés előtt. Tényleg annyira fontos ezeket a vitaminokat szedni? Nem jobb ha az ember természetes formában beviszi őket, főleg ilyenkor nyáron amikor rengeteg zöldség és gyümölcs van?

Mert hát nagyanyáink sem tömték magukat mesterséges dolgokkal, mégis megszülettünk!


2011. jún. 28. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem kötelező szedni. Semmi sem kötelező.

Én úgy estem teherbe, hogy nem szedtem semmit. Persze, hogy nem a vitaminoktól függ. Én viszont télen voltam kisterhes, akkor szedtem vitaminokat, hogy magam számára pótoljam a a vitaminokat, mert a baba úgyis elvonja tőlem, ami kell neki. Tavasszal-nyáron már nem szedtem, csak néha-néha, ha eszembe jutott.

2011. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

De sokkal jobb, én folsavat szedtem a terhesség elején, sőt még 2 hónappal a teherbeesés előtt is, és később orvosi javaslatra ladeevit-et, majd gravidát. Mert ugye orvos mondta és első baba, így mindent megteszek az egészségéért.

De ma már inkább több zöldséget ennék.

2011. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Igen, nagyanyáink nem szedtek vitamint.

Nagyanyáink nem használtak autósülést, viszont adtak a gyereknek pálinkás kenyeret. Gondolom akkor ezeket a szokásokat is követni szeretnéd.

Régen sokminden más volt, nem szerencsés hasonlítgatni.

Egyébként nem kötelező, a gyerek tényleg el fog tőled venni mindent, te leszel maximum hiánybeteg, mert nagyanyáink idejében sokkal kevesebb finomított vacak volt, és sokkal magasabb volt a zöldségek és gyümölcsök beltartalmi értékei. Ezt sem árt figyelembe venni hamár ezzel példálózol.

2011. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én egyedül folsavat szedek, mert azt tutira nem viszek be olyan mennyiségben, amiben kellene.

E mellett pedig itt a nyár és amúgy is változatosan étkezem, rengeteg zöldség-gyümölcs, illetve rengeteg folyadékot beviszek alapból is (2,5-3 l naponta) de erre is jobban odafigyelek.


Sajnos laktózérzékeny vagyok, így mindent megnézek milyen adalékanyagot tartalmaz, és egyedül egyetlen egy terhesvitamint láttam, ami nem tartalmaz adalékanyagokat. Ezek után meg valahogy nem túl nagy bizalmam van bennük.

És még ki tudja mi az amit nem tüntetnek fel...


Szerintetek ha később,esetleg ősszel kezdem el szedni az még lehet hatásos, vagy inkább az első trimeszterben van jelentősége a vitaminoknak?

2011. jún. 28. 10:41
 5/16 anonim ***** válasza:

10:37-es: teljesen egyetértek

Nem kötelező szedni, de a mostani gyümölcsökben kevésbé bízok.

Persze vitaminok nélkül is egészségesek lesznek a babák, de a lányom tőlem nagyon sok vitamint elvont, aminek érezhető hatása volt: vérzett az ínyem, rosszabbodtak a fogaim, sokszor fájt a fejem, gyengébb voltam, elhajlottak a körmeim stb. Mindez terhesség előtt nem volt jellemző. Így a vitaminpótlás a terhes kismama számára nagyon fontos. De nem kell szedni semmit, ha nem akarsz.

2011. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én is úgy nőttem fel, ha bajom volt, akkor vagy kaptam egy korty konyakot, vagy ha fogam fájt bizony pálinkával öblögettem.

És nem fogom a gyerekemet sem gyógyszerekkel tömni...gyógyszeriparban dolgozom, de inkább nem is mondok róla semmit,jobb ha az emberek 90%-a azt hiszi, hogy a gyógyszerek tiszták, azt tartalmazzák amit ráírnak a dobozra, stb.

2011. jún. 28. 10:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a gyógyszerek tiszták...

De azt sem hiszem, hogy a zöldségek-gyümölcsök azok.

Ma már semmi sem olyan, mint hisszük.

Nem is szedek gyógyszereket, ha nem muszáj, de nálam a vitaminok más kategóriába tartoznak. Nem szedtem naponta, de néha bevettem belőle.


A pálinkás öblögetést pedig nem én írtam, csak egyet értek azzal, hogy felesleges összehasonlítani, hogy mi volt 5-60-100 évvel ezelőtt.


Te úgy teszel, ahogy akarsz. S biztos, hogy egyik-másik megoldással sem fogsz ártani a babádnak.

2011. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja hát ha te konyakkal és pálinkával akarod a gyerekedet is kezelni, akkor tényleg ne szedj semmit. Ezek után felesleges is volna.
2011. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem szedek semmi szart és nem is vagyok hiánybeteg! Viszont eszem sok zöldséget, gyümölcsöt. Normális orvos először meg is kérdezi,hogy normális-e a táplálkozásod és ha igen, akkor nem is feltétlenül javasolja a vitamint. Én csak folsavat szedek, szedtem.

Viszont azt egyre gyakrabban olvasom, hogy sokan azt hiszik,hogy a terhesvitamin segíti a teherbeesést. Ez egy tévhit. Abban segít,hogy (ha nem megfelelően táplálkozol),hogy pótold a vitamint, amit elszív a baba. De ettől könnyebben nem fog jönni!

2011. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ősszel már nincs sok értelme szedni.A lényeg az,hogy-ha lehet-a terhesség előtt elkezdd,és a legfontosabb az első trimeszter(mert akkor alakulnak ki a baba létfontosságú szervei,az idegrendszere,az agya,és mindene).Később már csak híznia,nőnie kell.Mellesleg soha nem lehet tudni,hogy mik vannak a zöldségekben-gyümölcsökben...van,hogy károsabb,mint ha meg sem ennéd.2 gyerekes anyuka
2011. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!