Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg kihagyhatatlan a...

Tényleg kihagyhatatlan a terhes vitamin szedése?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon azt olvasom, hogy mindenki ilyen meg olyan terhes vitamint szed, már a teherbeesés előtt. Tényleg annyira fontos ezeket a vitaminokat szedni? Nem jobb ha az ember természetes formában beviszi őket, főleg ilyenkor nyáron amikor rengeteg zöldség és gyümölcs van?

Mert hát nagyanyáink sem tömték magukat mesterséges dolgokkal, mégis megszülettünk!


2011. jún. 28. 10:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az én nőgyógyászom kifejezetten tiltja őket,ő még vérképzőt sem ad a vérszegénységemre.Azt mondta majd ha tényleg muszáj akkor ad,előtte ne szedjen a kismama semmit!
2011. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem Te már eldöntötted, az írottaid alapján gondolom, hogy nem fogsz szedni terhes vitamint, és meg szeretnéd nyugtatni magad a válaszokkal amit kapsz, hogy nem ártasz a picinek ezzel, sem pedig magadnak...Ami így is van, ártani nem ártasz, és nem is kell vitaminokat szedni, ha Te nem szeretnél. Nagyanyáinkkal pedig szerintem is elég nagy butaság előhozakodni, mivel azóta óriási fordulatot vett az életünk, nincs semmire időnk, rohanunk egész nap, nem táplálkozunk legtöbben a legmegfelelőbben. Pl én igyekszem odafigyelni, és rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek, és nálunk sok meg is terem, amit nem vegyszerezünk...még a kenyeret is én sütöm, pedig fiatal vagyok, de ahogy lehet, kerülöm az adalékanyagokat...viszont bebiztosítom a picinek és magamnak is, hogy 1OO százalékban meglegyen minden vitaminunk, így én szedek terhes vitamint, szedtem már 3 hónappal teherbeesésem előtt, és nem azért h könnyebben teherbe essek, m ez butaság, hanem, h felkészüljön a szervezetem...5hetes terhességem óta pedig folsavat is eszem, és végig így is lesz, külföldi vagyok, és itt végig használni kell, vagyis ajánlott. És kicsattanok az egészségtől az elejétől kezdve, és a babám is, nagyon aktív :) Szóval semmit nem kötelező, valaki így érzi helyesnek, és valaki úgy...itt nem fogsz sztem megnyugtató választ kapni, vagy esetleg egy-kettőt, mivel mind máshogy gondoljuk, ami így van rendjén! Szóval tedd úgy ahogy Te helyesnek látod! De egyébként soha nem késő elkezdeni a vitaminokat, mivel a magzat végig fejlődik...amíg a pocidban van, szüksége lesz sok dologra, persze később is, de ez már más téma :) Üdv
2011. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én teljesen egyetértek veled vitaminügyben. Ez a 3.terhességem (10 éves, 9 hónapos és most félidős állapotos vagyok). Egyikkel sem szedtem semmit, "csak" rengeteg zöldség, gyümölcs, a vasat májjal, sóska,spenóttal pótoltam. Soha semmi panaszom nem volt (persze hányinger igen), de ez azzal is lett volna. Gyönyörű egészséges gyermekeim születtek, normál súllyal, (3 kg körül), akik azóta is makkegészségesek, nemigen voltak még megfázva sem. Én végig dolgoztam a terhességeket, sőt most a kicsivel is napi 8 órát lehúzok, mivel vállalkozásunk van, nem tehetem meg, hogy otthon csücsülök, az alkalmazottak meg viszik a boltot. Emellett semmi bajom nincs, nem gondolom, hogy a terhesvitaminokon múlik az egészségem. Sokkal inkább a táplálkozás, hozzáállás, hogy nem betegségként élem meg az állapotomat.

2011. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom kicsit másképp gondolkodunk, ami természetesen nem baj :)


Nem döntöttem el, hogy akarom e szedni vagy sem. Azért tettem fel a kérdést, hogy el tudjam dönteni.

Soha életemben nem szedtem vitaminokat, nem hiszek a hatásukban. Jobb szeretem a mindennapi étkezéseim során természetes formában bevinni őket.


DE! Most egy másik élet növekszik bennem, és már nem csak saját magamért vagyok felelős,ezért estem gondolkodóba ezen a dolgon.


Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat!

2011. jún. 28. 20:20
 15/16 anonim ***** válasza:
a hipp natal az gyumolcskoncentratum, ha a gyakorlati megoldas erdekel (nekem bejott), amennyiben kerdesed elmeleti, nagyon draga egeszsegesen etkezni, es nem mindenki engedheti meg, holott pl regen a barna kenyer volt a szegenyeke, a tej sem ilyen mű izé volt, stb
2011. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
En nem szedek semmilyen terhes vitamint. Allitolag azert szedjek a terhesek h egeszseges legyen a gyermek...aha...az ismeroseim kozott akik terhes vitamint szedtek nagyon keves olyan gyermek van amelyiknek ne lenne valamilyen betegsege vagy gondja. En az elso harom honapban reggel es este beszedtem a szukseges vas,folsav, magnezium, c-vitamin adagomat.( nem egyszerre!!) 5 honaposan tertam at a napi egy egy szemre, mert bejott a tavasz tobb zoldseget es gyumolcsot tudtam fogyasztani. Minden eredmenyem rendben volt es a baba es szepen nott. En nemtartom jonak a terhes vitamint. Hatalmas nagy reklam van neki, jopenz van belole...sogornom szedte a gravidat rendszeresen, a fia mégis epilepszias lett es mar most kezd kancsitani 2 evesen. Masik ismim gyermekenek rendellenes a laba, terapiara jarnak es gyogytornara, ő is szedte a terhes vitamint. Azt kell mondjam most lelehet hurrogni stb en se ertek hozza, de csak jozan paraszti esszel gondolkodok: 1 tabletta pl gravida terhes vitaminban eszmeletlen sok vitamin van felhalmozva, bezsufolva. Napi gondolom 2szer kell szedni az adagolas szerint. Korabban nem szedtel ilyen mennyisegu vitamint, hirtelen meg adagolni kezded folyamatosan a szervezetednek. Mindenki ismeri a mondast a kevesebb tobb...hiaba elvesz sok vitamint toled a baba...az a mennyiseg ami ezekben van szerintem tul sok az emberi szervezetnek, raadasul a magzat hozzaszokik a bevitt mennyisegu vitaminoknak...kijon eltelik X ido es elkezdenek betegeskedni vagy elojonnek egeszsegugyi gondok. Miert? Mert mar nemkapjak meg azt a vitaminbomba mennyiseget mint magzatkorukban...a szervezetuk nem kepes feldolgozni a kinti dolgokat amik erik, mert nincs hozzaszokva. Igenyli a rendszeres vitaminokat amit te mar nem biztositasz neki...arrol nem is beszelve h a vitaminoknak megvan adva mikor h erdemes beszedni ahhoz h kelloen felszivodjon es ne menjen karba. Ezek a tablettak a rengeteg vitamin kozul sok uti egymast. Nemtud kelloen beepulni mert a masik blokkolja. Olvass utana neten melyik vitamint h kell beszedni. En ezt ajanlom: etkezz rendszeresen, megfelelo mennyiseget es mindent. Tesztat husit halat zoldseget gyumit mindent. Szedd a normal vitaminokat. MagneB 6, vas, folsav, c-vitamin, kalcium, omega 3 de nezz utana melyiket mikor kell bevenni a napfolyaman vagy melyik vitamint lehet egy masikkal bevenni.
2017. jún. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!