Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennek így kell lennie?

Ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés

A hét vége felé voltam nőgyógyásznál a 0. vizsgálaton.

Május végén volt az utolsó menzeszem, így azt gondoltam, hogy ráérek majd 8 hetesen elmenni, hogy láthassam a szívhangját is, így is tettem.

A nőgyógyász annyit csinált, hogy megállapította hogy 8 hetes vagyok és csinált egy hasi UH-t, ahol viszont azt mondta, hogy 5-6 hetes lehetek, számoljak utána, majd gratulált és ráírta a papírra, hogy a méh transvaginalis! vizsgálata történt meg és hogy Grav.5-6 és hogy szabályos petezsák található és elküldött a fenébe.

Nos persze, 5-6 hetes akkor vagyok, ha figyelmen kívül hagyom a menzesz utolsó napját, de mivel ezt véleményem szerint nem lehet, így elég csalódott vagyok.

Annyit hozzátennék, hogy az SZTK-ban voltam és helyettesítő orvosnál, a saját SZTK-s dokim kb. 2 hét múlva tér vissza a szabadságáról.

Szerintetek ez így okés és fogjam be, mert ő már tapasztalt orvos?


2011. júl. 24. 06:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Az elküldött a fenébe annyit tesz, hogy rákérdeztem, mivel én is furcsálltam, hogy csak ennyi hetes, hogy szívhangnak nem kellene lennie, mire azt mondta, hogy majd a következő, 2 hét múlva esedékes vizsgálaton. Nyilván nem forszíroztam tovább a dolgot, mert éreztem, hogy nem jutunk előbbre. A késői peteérést megint csak azért zárom ki, mert június 24-én már egyértelműen pozitív tesztem volt, majd rá egy hétre újabbat csináltam, hogy lássam erősödik-e a csíkom. Akkor erősödött.

Nagyon köszönöm a tanácsokat, a jövő héten valószínűleg felkeresek egy magánorvost.

2011. júl. 24. 08:59
 12/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, természetesen az első napja akart lenni, elírtam, úgy helyes, hogy az utolsó menzesz első napja. Köszönöm az észrevételt.
2011. júl. 24. 09:00
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nekem is június 24-én lett erős pozitív a tesztem. Az utolsó mensim május 13-án volt. Nekem is sima hasi uh-ot csinált a doki és hiába kérdeztem bármit lekezelt, hogy ezt majd azzal beszéljem meg aki elküldött ide. Szóval 9-10 hetesnek kéne lennem de 6 hetes vagyok. Június 11-én voltunk együtt a peteérést követően és én ezt veszem alapul mert így helyes a számítása a dokinak, ha esszerint nézem és az én érzéseim is ezt sugallják. Én is megijedtem, hogy nincs szívhang de van akinél 7-8 hetesen van. Én is aggódom de bízom a babámban. Ráadásul nekem a melleim fájnak de hányingerem nincs minden nap, ezért is félek, de hallottam olyat, hogy ez sem mindenkinek van. Augusztus 3-án kell mennem uh-ra. Olyan égő volt mert mikor bementem uh-ra még a bugyimat is levettem mivel ilyenkor hüvelyi uh-ot kellene csinálni de nem ő hasit csinált és ilyenkor azon még nem látszik minden. Azt írta, hogy szabályos petezsák gs: 18x15mm de a babáról semmit csak, hogy még nincs szívműködés és ilyenkor még nem feltétlenül kell lennie. Hát mondhatom nem nyugtatott meg. Ezért kerestem másik dokit akihez hamarosan megyek.

Nem lesz semmi gond. Boldog babavárást.

2011. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettek. Ahogy visszaszámoltam legkésőbb június 12-én foganhatott, bár fogalmam sincs mikor voltunk együtt, mert ilyesmit nem szoktam feljegyezni. Nekem a petezsákot sem mérte meg, így arról sincsenek információim. Én is próbálok bízni a picurban, csak bosszant az orvos felületessége. Ennek ellenére nem érzem azt, hogy ki kellett volna vernem a nagyraplit, mert én meg nem vagyok orvos, matematikából sem voltam soha jó, de alapvető számításokat (összeadás-kivonás) még el tudok végezni :)

Nekem a mellfeszülésem sokat enyhült, most a bimbóim érzékenyebbek, néha néha belenyilall a méhemben és a hányingerem is szinte elmúlt. Ezek annyira nem jó jelek, de meglátom mit hoz a jövő, akárhogy is lesz, úgy lesz jó.

2011. júl. 24. 10:01
 15/32 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok. Ne keseredj el. Nekem is megvannak azok a tünetek amiket írtál de hányinger nem mindig van, sőt egy nap igen aztán nem. Ezek a tünetek jönnek mennek, felváltja őket más. De a ciciérzékenység is jó jel. Nekem is rosszul esett ahogyan a doki viselkedett, de szerintem ne hozzá menj vissza én sem ahhoz megyek. Most okozott nekem 2 hét rettenetes időszakot,amit le fogok győzni a babámmal együtt. Szeretném ezt a picurt és tudom, hogy verni fog a szivecskéje. Nekünk július 11-én fogant a baba de én mondhattam bármit rám sem figyelt. Le kell tojni. Csak a baba számít és Te. Majd írj mi volt.
2011. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
45%
A transvaginális vizsgálat az nem hüvelyi ultrahangot jelent, hanem a hüvelyen keresztüli manuális vizsgálatot. Az meg nyilván megtörtént egy nőgyógyászati vizsgálaton.
2011. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, igaz a saját sztk-s dokimnál, szóval én teljesen normális dologként fogtam fel.

Szintén az utolsó mensitól számoltam magam 8 hetesnek, mikor mentem, a vizsgálatkor petezsák embrióval látszott, és "szívcsőpulzáció sejthető". A doki gratulált, majd elmondta, hogy a mensis számolás szerint 8 hetes terhességem a méretei alapján inkább 6 hetesnek felel meg, 2 hét múlva vissza kellene mennem, hogy van-e szívhang és rendesen fejlődik-e a baba.

Visszamentem, minden rendben volt, aztán uh alapján kiszámolták a szülés várható időpontját. Most vagyok (asszem, én még mindig bele vagyok zavarodva) 22 hetes. A baba valószínűleg a kimaradt mensi előtt 1 héttel fogant.

Ne felejtsd el, hogy bármi megtörténhet!:) szóval ne aggódj, és annyira ne légy kiakadva a dokira:)

2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ismételten, igyekszem természetesen a pozitív hozzáállást erősíteni. Nem volt egyébként semmilyen nőgyógyászati vizsgálat, csak egy sima hasi uh.
2011. júl. 24. 14:14
 19/32 A kérdező kommentje:

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21


Megdöbbentő, hogy mennyire hasonló cipőben járunk, jó lenne levelezni ezalatt a nagy bizonytalanság alatt, ha van kedved hozzá. Akár itt is. Sok kitartást kívánok.

2011. júl. 24. 17:18
 20/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem nyugodtam, ezért hirtelen ötlettől vezérelve ma kitekertem egy magánrendelőbe UH vizsgálatra, ahol a szonográfus hölgy hüvelyi ultrahangot csinált és megállapította, hogy 2! petezsákom van, az egyikben élő 7 hetes és 6 napos embrió a 15,4 mm ülőmagasság alapján, a másik pedig üres, valószínű, ott nem fejlődött tovább embrió vagy elhalt. Azt is megállapította, hogy a jobb oldali petefészkemből lökődött ki a petesejt, mert a sárgatest jelenlétét ott látta. Nemcsak, hogy a babám keringését és szívdobbanásait láthattam, hanem meghallgathattam a szívverését is, ami hatalmas élmény volt. Végigbőgtem az egészet. A végén kértem egy 2D-s képet és ingyen kaptam, mindez 5000 forintba került a debreceni Nobilis magánrendelőben.

Tudjátok, b.assza meg a nőgyógyász az 5-6 hetes terhességét és a trehány eljárásmódját.

2 hét múlva ezeket az UH leleteket fogom az orra alá dörgölni, de az is lehet, hogy engem nem lát a 12. betöltött hétig. Akkor ismét elmegyek ebbe a rendelőbe, mert emberibb és hozzáértőbb személlyel nemigen találkoztam és ebben az időben meg amúgy is nagyon fontos és pontos méréseket kell rögzíteni. Debrecenieknek legjobb szívvel ajánlom.

Tehát nagyon boldog vagyok és örülök, hogy magamnak hittem inkább és nem egy kóklernek.

2011. júl. 25. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!