Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennek így kell lennie?

Ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés

A hét vége felé voltam nőgyógyásznál a 0. vizsgálaton.

Május végén volt az utolsó menzeszem, így azt gondoltam, hogy ráérek majd 8 hetesen elmenni, hogy láthassam a szívhangját is, így is tettem.

A nőgyógyász annyit csinált, hogy megállapította hogy 8 hetes vagyok és csinált egy hasi UH-t, ahol viszont azt mondta, hogy 5-6 hetes lehetek, számoljak utána, majd gratulált és ráírta a papírra, hogy a méh transvaginalis! vizsgálata történt meg és hogy Grav.5-6 és hogy szabályos petezsák található és elküldött a fenébe.

Nos persze, 5-6 hetes akkor vagyok, ha figyelmen kívül hagyom a menzesz utolsó napját, de mivel ezt véleményem szerint nem lehet, így elég csalódott vagyok.

Annyit hozzátennék, hogy az SZTK-ban voltam és helyettesítő orvosnál, a saját SZTK-s dokim kb. 2 hét múlva tér vissza a szabadságáról.

Szerintetek ez így okés és fogjam be, mert ő már tapasztalt orvos?


2011. júl. 24. 06:19
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Ma vagyok 10 hetes és visszamentem az SZTK-ba UH-ra, ahol megnézhettem a picit, már 22,8 mm és eddig úgy néz ki, hogy minden rendben. Az orvos szerint a méretei alapján pont 10 hetes. Még megvan a másik petezsák, de a doki is azt mondta, hogy idővel felszívódik.

Eddig minden jól alakul.

2011. aug. 4. 13:07
 22/32 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök neked! :)


Amúgy hihetetlen, hogy az sztk-ban ennyire le se sz.rják az embert már bocsánat... Csak most láttam a kérdésed, én is rögtön a magándokit javasoltam volna. Az üres petezsák biztosan felszívódik majd egy kis idő után.

2011. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, jól esik.
2011. aug. 4. 13:30
 24/32 anonim ***** válasza:

örülök, hogy elmentél. én is csak ezt tanácsoltam volna, hogy azonnal egy rendes helyre, megnézetni!


ahogy elolvastam egyből kedvet kaptam egy újabb babóhoz, pedig már van 2. Bár tervezünk még harmadikat.

2011. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Gratula, gratula! Jó egészséget, sok-sok boldogságot!

SZTK, pfaj, volt nekem is élményem, akkor megfogadtam, hogy soha többet a közelébe sem megyek annak a dokinak! Annyira übergát volt, hogy hihetetlen!!! Szerencsésnek éreztem magam a babavárás alatt, hogy anyagilag megengedhettük magunknak a magándokit. Volt, hogy 1 órát voltam bent nála, pedig problémamentes terhességem volt, de olyan alaposan elmondott mindent!

6,5 hónapos kicsi fiú anyukája

2011. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

jav. übergáz übergát helyett! :)

2011. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

5 hetes terhességet nem szoktak - legalábbis felénk - hüvelyi uh-val nézni, mert hasival is jól látszik, és a hüvelyi uh felesleges kényelmetlenség a kismamának és akár problémát is okozhat a babának.

Simán lehet későbbi peteérés, mint ahogy a mensiből következne és 5-6 hetes babókánál még nincs szívhang. Szóval kár aggódni, várni kell egy hetet és újra elmenni dokihoz, vagy két hét múlva a saját dokidhoz, addigra már tuti lesz szívhang is.

2011. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem olvastam végig mindent, most látom, minden rendben van, gratula a babócához!
2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer mindannyiótoknak, annyit fűznék még hozzá, hogy azért emeltem ki a kérdést, hátha másnak is tanulságos lesz, vagy esetleg így jár annak ellenére, hogy konkrét meggyőződése van.

Köszönjük szépen a jó kívánságokat és ha nem veszitek tolakodásnak, megosztanám veletek a 10 hetes UH képét.

[link]

2011. aug. 4. 16:05
 30/32 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes lurkó:D


Gratulálok és sok boldogságot nektek!

2011. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!