Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál lehetséges a...

Első babánál lehetséges a gátvédelem?

Figyelt kérdés
Ha nincs fogadott orvosom, akkor is kérhetem a kórházban a gátvédelmet, vagy mit tehetek annak érdekében még a terhesség alatt hogy megelőzhessem a gátmetszést. Nagyon tartok töle, sok rosszat hallottam ezzel kapcsolatban. Van valami krém esetleg gyógyszer hogy a tágulást is segítsem vele?!
2012. febr. 27. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

haha-gátvéder!!


egyébként igen, lehet olajjal tágítani előtte már hetekkel megkezdve.

2012. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fogadott szülésznőm nagy híve a gátvédelemnek, de első szüléseknél ő inkább a metszést javasolja. Azt mondja, hogy van, aki erőlteti, és megpróbálják, de az ő tapasztalata szerint nagyon sokan szakadnak ilyenkor, ami vagy sokkal rosszabb, de legalább is mindenképp ugyanolyan. Én is nagyon szerettem volna, nekem is első baba, de most úgy vagyok már vele, miután konzultáltunk, hogy abszolút nem tartok a gátmetszéstől sem. Ültek anyukák a szülőszoba látogatáskor 1-1,5 órával a szülés után az őrzőben, törökülésben nézegették a babót, és kutya bajuk sem volt. :)


29 hkm

2012. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első két üzenet komoly???????? hát köszi! :) nagyon okos lettem töllük :)
2012. febr. 27. 16:47
 4/12 A kérdező kommentje:
De az értelmes válaszokat köszönöm! :)
2012. febr. 27. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha van megfelelő segítséged.

Minimum egy szülésznőt kéne fogadnod, aki ebben támogat.

Ha mindenkiből az ügyeletessel szülsz, akkor ott esélyes, hogy az történik, amit ők éppen gondolnak. Sajnos.

És lehet, hogy van gátvédelemben jártas szülésznőd, de az ügyeletes doki olyan, és akkor vág, ha kell, ha nem. :o(

2012. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, az szülésznő függő. :) Az enyém, akit fogadtunk második gyermekét szülő anyukánál le tudta beszélni az orvost a metszésről. Kis harcias volt :D

2. válaszoló

2012. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szultem,igaz Angliaban mashogy állnak hozzá...
2012. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
abszolut nem repedtem,egy két oltés kellett,de nem repedtem,hanem csak így megpattant egy kicsikét itt ott..utolsó vagyok.Amugy en massziroztam 34.héttol
2012. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem sem volt gátmetszés. repedtem, de talán 2 öltéssel varrtak össze. A 34. héttől használtam a gátolajat. Szerintem szerezd be. 2 naponta kell masszírozni a gátat vele. Jó dolog.
2012. febr. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt a gátolajat akár egy bioboltból is meg lehet venni? És egy flakon elég egy szülésre - ha lehet így írni - vagy drága egy "adag" ?
2012. febr. 28. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!