Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves és vagyok és elég...

18 éves és vagyok és elég valószínű hogy terhes, én szeretném a babát de a szüleim nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az apuka minden erejével küzd értem és a babáért, de a szüleim nem hagynak nekem választási lehetőséget. Azt mondják el kell vetetni nincs más választásom. Eltiltottak az apukától bezártak és nem találkozhatok vele, se most, se később, az estleges abortusz után se. Mit tegyek, mi a helyes ilyenkor?
2009. júl. 28. 11:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
98%
Ha 18 elmultál akkor nem tehetik ezt veled.Felnőttél a te döntésed minden!!
2009. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen már felnőtt nő vagy!ÁLLJ KI MAGADÉRT!

Ha a pároddal fel tudnátok nevelni a kicsit,miért nem mentek külön?Nagyon kegyetlenek a szüleid...

Amúgy ha te nem akarod elvetetni,nincs beleszólásuk.Nem tehetnek semmit!

2009. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
98%
hát ne hagyd magad!Ha 18 elmúltál nincs joguk beleszólni az életedbe!!!
2009. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
98%

18 elmúltál, tehát:

1. nem zárhatnak be

2. nem tilthatják meg kivel találkozhatsz kivel nem

3. nem ráncigálhatnak el az abortuszra

4. ha az apa is szeretné a babát , akkor végképp nem lehet egy szavuk sem.


az apa szülei mit szólnak a babához? nem tudtok leválni a szüleidről, és együtt elkezdeni az életet.


ne felejtsd el, nem erőszakolhatják rád az abortuszt. ne félj tőlük. ha nem nyugodnak bele én elköltöznék.

persze , ha tudjátok a baba neveléséhez szükséges dolgokat biztosítani.

2009. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
97%

Ha elmúltál 18 ne hagyd magad, állj ki magadért és a piciért, sőt még a párod is melletted áll.

Ne hagyd hogy a szüleid tönkretegyék az életed.

Nagyon jó fiatal anyának lenni, elhiheted, mert alig voltam 19 mikor szültem.

Szüleid meg gondolom később belenyugodnának.

2009. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Az apa édesanya első reakciója is az volt hogy el kell vetetni, de sikerült neki elmagyarázni, és megértette hogy mi mit szeretnénk, és hogy mi vállalnánk. Azt mondta támogat hogy egy darabig lehetünk ott, az a baj hogy még középiskolába járok, igaz hogy utolsó évem de még nincs egy érettségim se.
2009. júl. 28. 12:43
 7/49 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem érdeklődj a sulidban,hogy ilyenkor mik a lehetőségeid,hogyan tudnád befejezni a sulit.Szerintem ha anyósod segít,nyugodtan használd ki ezt a lehetőséget,és aztán próbáljatok meg a pároddal külön életet kezdeni.Amikor majd megszületik az a kisbaba,majd mindenki meglágyul.Mindenesetre soha nem tudnám ezt elfelejteni a szüleimnek.


Üljetek le a pároddal,és a szüleivel,beszéljétek meg,hogyan tovább.A sulit befejezheted levelezőn is szerintem.Más is járt már így,ha ők végig tudták csinálni,neked is menni fog.

És lesz egy gyönyörű kisbabád!Örülj neki!

2009. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
98%

A szüleid abba bele se gondolnak, hogy mekkora fájdalomnak tesznek ki, anyukád mit tett volna a te helyedben mikor veled volt várandós, nem gondolhatják ők se komolyan, hogy a suli fontosabb egy unokánál.

Mielőtt még nem voltál terhes milyen volt a szüleid és a párod viszonya, a baba miatt gőzöltek ennyire be?

Hallgass a szívedre, ne hagyd magad, harcolj a kisbabádért és a párodért ha szeretitek egymást,

Minden jót kívánok,

38 hetes kismama:)

2009. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

A szüleim és a párom viszonya mindig is viharos volt enyhén szólva. Anyám folyton azzal dobálózik hogy beteg lesz a baba mert hogy milyen fiatal vagyok meg éhen fog halni meg hogy élnem kéne még és szerinte az abortusz semmiség túlesek rajta mint egy foghúzáson és másnapra már eszembe se fog jutni. Igyekszem küzdeni és harcolni de minden nap egyre reménytelenebbnek tűnik.

Azért köszönöm szépen a jókívánságot és igyekszem nem föladni. :)

2009. júl. 28. 13:36
 10/49 anonim ***** válasza:
97%
Ha gondolod keresd fel a helyi családsegítő szolgálatot és mondd el nekik a problémádat. Ismerik a helyi viszonyokat és hidd el sokat tudnak segíteni neked. Juttatások, orvosok, akár lakás lehetőség stb., mi itt csak véleményt, tanácsot tudunk mondani de ők kézzelfogható, konkrét segítséget is tudnak nyújtani. Ja, ne vetesd el semmiképpen! Nehéz időszak de minden rendbejön és nagyon boldogok lesztek, meglátod.
2009. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!