Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves és vagyok és elég...

18 éves és vagyok és elég valószínű hogy terhes, én szeretném a babát de a szüleim nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az apuka minden erejével küzd értem és a babáért, de a szüleim nem hagynak nekem választási lehetőséget. Azt mondják el kell vetetni nincs más választásom. Eltiltottak az apukától bezártak és nem találkozhatok vele, se most, se később, az estleges abortusz után se. Mit tegyek, mi a helyes ilyenkor?
2009. júl. 28. 11:18
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

körülbelül egy éve de volt közte egy pár hónapos mosolyszünet is.

Ha a szívemre hallgatok én sem szeretném elvetetni de már nagyon elegem van a folyamatosan engem és az apukát ért támadásokból és ócsárlásokból. Néha már úgy érzem nem bírom tovább.

2009. júl. 30. 11:44
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először nekem is azt mondta a doki hogy hormonháztartásom felborult. Közbe a manóm volt ott. Figyelj ülj le a pároddal, mond el neki a félelmeidet, és ha elmondod neki, hogy te nem számithatsz a szüleidre, nincs munkád, se papirod, és ha a párod igy is segit melletted lesz, a gyerekkel, akkor merjed vállalni, ne hallgass szüleidre. Ezeket azért mondják hogy befolyásoljanak, és elijesszenek. Ha a párod akarja a babát, akkor meg plána tartsd meg. Én ezen egy percig nem gondolkoznék. Ha pici nagyobb lesz be lehet adni bölcsibe, és el tudsz menni dolgozni, akár 4 órában is, vagy egy tanfolyamot elvégzel pár hónap alatt. sztem megoldható. De nektek kell tudni. Szoritok. Ja, és a fiu zsülei melletted állnak. Akkor? Nincs itt mitől félni:)
2009. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
58%
Szia, én 32 éves vagyok, van egy 5 éves kislányunk, és most 28 hetes vagyok. 18 évesen én is terhes lettem, és megmondom őszintén, hogy rettenetesen szeretem a gyerekeket, de akkor én is a szüleimre hallgattam, és elvetettem. Nem bántam meg. Én azt gondolom, hogy van még időd, nagyon fiatal vagy, fejezd be a sulit, bulizz sokat. Lehet még babád.Tudom sokmindenkinek nem fog tetszeni, amiért ezeket irtam, de a józan ész beszél belőlem. Drukkolok neked, hogy tudj helyesen dönteni.
2009. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

nem szoktál olyanokra gondolni hogy most pl hogy lenne vagy mennyi idős lenne vagy mit hagytál ki?

Tudom énis hogy fiatal vagyok ezt is mérlegre kell tennem persze és talán az ésszerű döntés az lenne hogy elvetetni, de a szívem valahogy mégsem ezt súgja

2009. júl. 30. 13:30
 25/49 anonim ***** válasza:
53%

Anyud komolyan gondolja,hogy az abortusz olyan mint a foghúzás?


Én feküdtem egy szobában(máshol nem volt hely)abortuszra váró/átesett nőkkel.Aki nem akarta megtartani a babát,az altatásból felébredve még az is sírt.Tudod mi az a műtét lelkileg?Az a baba benned él,az első perctől összetartoztok.

Ha beszélni tudna mondaná:Anya ne ölj meg!Én szeretlek!

Velük együtt sírtam,pedig nekem akkor 30 hetes egészséges volt a terhességem.Nem felejtenéd el másnapra abban megnyugtatlak.


39 h kismama

2009. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
szia.én 18 évesen szültem a fiamat.anyum is ellenezte elöször de végül belátta hogy az apuka tényleg komolyan akarja és tud is gondoskodni rolunk.gyámhivatalba kérj segitséget vagy mond meg szüleidnek hogy elköltözöl.nekem még a sulit se sikerült befejeznem a fiam születése miadt.de bepotoltam.sok eröt és kitartást,ne hagyd a picit,hogy elvegyék ha akarjátok
2009. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már mondani nekik hogy elköltözök de amit kaptunk nem tettük zsebre, szegény páromat az apám lökdöste ki erőszakkal a házból, úgy kiabálva hogy többet be nem teheti ide a lábát, én meg nem mehetek még a wcre se egyedül.. az ilyen napok után veszítenem el teljesen a reményt és persze ha megint előállok hogy márpedig én megfogom tartani akkor az lesz hogy a párom beszélte tele a fejem, egyszerűen azt nem tudják elképzelni hogy van önálló gondolatom. Ez az egész helyzet elkeserítő és kiábrándító
2009. júl. 30. 16:22
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

Most, ahogy olvastam egy hozzászólást, megint eleredtek a könnyeim, nekem pénteken volt abortuszom, pedig akartuk a babát, nagyon vártuk, tudtuk a nemét, 18 hetes voltam...csak nem volt neki veséje. Nem élt volna akkor sem, ha megszületik. Az egyik válaszoló sorai nagyon szíven ütöttek. Hiszen az én kislányom is angyalkákkal játszik már és nem érezhet többé fájdalmat.

A pocakodban a te gyereked van, a te véred, belőled él. Mi 2 hete padlón vagyunk, amióta megtudtuk, hogy el kell vetetnünk. A legszörnyűbb felébredni volt. Amikor belémhasított, hogy már nincs velünk a kicsi lány...már nem védi őt a testem melege. :( Borzalmas érzés. Nem kívánom senkinek, és ha esélyt látsz, hogy felneveld azt a kis csodát a pocakodban, akkor ezt az utat válaszd.

Kívánok neked sok szerencsét az élethez!

2009. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig gyűlölöm a szüleimet azért mert lelki terrorral abortuszra küldtek.

A exemet ha lehet jobban.


A helyes az, ha biztosra tudod terhes vagy, akkor elfogadod, anya vagy, és vállalod a picit.

Nekem egy három hónapos kapcsolatba született a fiam, most 5hetes:) és az apukával karöltve örülünk neki, hogy itt van velünk. Alig van jövedelmunk, én még tanulok, a párom dolgozik, de mégis megvagyunk. Jah a szüleim nem tudtak erről a terhességemről, csak mikor már mi biztosak voltunk benne egészséges a pici, és a 12hetes Uh-dvdvel "jelentettük be", így a gyerekem él, az anyám meg utál, hogy Mamma lett:) nem beszélünk...

2009. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, igyekszem jól alakítani, sajnálom ami történt veled és kívánok sok kitartást és erőt.
2009. júl. 30. 17:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!