Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves és vagyok és elég...

18 éves és vagyok és elég valószínű hogy terhes, én szeretném a babát de a szüleim nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az apuka minden erejével küzd értem és a babáért, de a szüleim nem hagynak nekem választási lehetőséget. Azt mondják el kell vetetni nincs más választásom. Eltiltottak az apukától bezártak és nem találkozhatok vele, se most, se később, az estleges abortusz után se. Mit tegyek, mi a helyes ilyenkor?
2009. júl. 28. 11:18
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a lehető leghamarabb fölkeresem őket, ha tanácsot tudnának adni már az is segítség lenne. Köszön szépen nektek :)
2009. júl. 28. 21:51
 12/49 anonim ***** válasza:
82%
hát semmiképpen se vetesd el!!!!!!
2009. júl. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
60%
Szeretnétek ne hagyd magad,sok nő hónapok óta arra vár,hogy mikor lesz pozitív tesztje.Ez egy ÁLDÁS.Lehet,hogy abortusz után nem lehet több gyereked hallottam ijenről.
2009. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
80%

Én is magántanulóként fejeztem be a sulit.

Negyedévente vizsgáztam minden tárgyból és ennyi!!!


A baba csak egészséges lehet, ha fiatalon szülsz.

És neked is könnyebb a 9 hónap meg minden ami egy szüléssel jár!

16 évesen szültem az elsőt, a másodikat 23 évesen.

Nem vagyok öreg, de fiatalon sokkal könnyebb volt minden. :)

2009. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
71%

szia!


Az első kérdésem az lenne, hogy biztos, hgoy terhes vagy?

Mert csak azt írtad, hogy elég valószínű, voltál már orvosnál?


Mielőtt döntessz, azért gondolkozz el rajta, hogy

fel tudod nevelni? Egy kisbabát nem elég kihordani, megszülni, az a könnyebbik része. Még nincs meg az érettségid, tehát nem is dolgoztál, így nem sok pénzbeni támogatást fogsz kapni. Ha a szüleid segítségére nem számíthatsz, hol fogtok lakni? Miből fogsz neki kiságyat, ruhát, cumisüveget, stb. venni?


Persze, én sem vagyok az abortusz híve, de mielőtt döntessz érdemes gondolkozni.


Mert azért gondolj bele, ha nincs semmid, nem kapsz szülői támogatást, milyen életet tudsz biztosítani annak a babának?


Nem kellenek milliók egy gyerek felneveléséhez, de a 0 Ft, nem elegendő.


Tudom, hgoy nem lesz népszerű a válaszom, de sajnos a mai világban nem elég akarni egy gyereket.


Én 26 évesen, diploma és 3 év munkaviszony után szültem, volt férjem, lakásunk, biztos anyagi hátterünk, de ha nekem is besikerült volna hamarabb a baba, minden további nélkül megtarthattam volna, mert a szüleimre mindig számíthatok, ott álltak volna mellettem és nem lett volna probléma a nevelése, de ahogy írod a te szülői hátteredre sajnos nem számíthatsz, csak magadra, így nagyon nehéz.


10 hós kislány anyukája

2009. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ.

Voltam már ultrahangon és vizsgálaton is mind két helyen azt mondták hogy elég valószínű de biztosat nem tudtak mondani, hetedikén kell visszamennem ultrahangra és akkora már biztos lesz. Mondták hogy lehet csak hormonzavar is de lehet hogy nem az. Három tesztem is pozitív lett.

Nekem is ezeken a dolgokon kattog az agyam hogy talán könnyebb lenne ha szüleim segítenének de határozottan kijelentették ha úgy döntök megtartom akkor rájuk nem számíthatok, meg hogy miből nevelnénk föl meg hogy tartanánk el.

De ha belegondolok hogy egy élet van bennem és talán meg kell hogy öljem megszakad a szívem, de bennem van az is hogy talán könnyebb lenne később szülni meg az is hogy talán sosem lehet többet kisbabám. Nehéz.

2009. júl. 30. 10:36
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy osztálytársam 4. gimnáziumban. Mondjuk ő későn mert szólni a szüleinek, már nem volt lehetőség abortuszra. A szülei "rákényszerítették" lelki terrorral, hogy örökbe kell adni. Szégyelte, titkolta de az érettségire már nagy pocakkal jött... Hallgatott a szüleire, de ráment a párjával a kapcsolata, és a szüleivel való kapcsolata is. Pár év múlva vigaszt keresve azonnal szült meggondolatlanul egy másik férfinek... nem boldog. Ha megtartod és a szüleidben van egy csepp jó érzés, megbocsájtanak és imádni fogják az unokokájukat. Ha tényleg akarod és mégis rájuk hallgatsz, úgyis tönkre megy a kapcsolatotok. Soha nem fogod nekik megbocsájtani! Arra gondoltál már, hogy lehet hogy később kiderül ez lett volna az egyetlen esélyed?! Szégyeljék magukat a szüleid, hogy nem támogatnak! Persze csatlakoznék az előttem írókhoz, hogy akkor tartsátok meg, ha tényleg úgy érzitek mindent meg tudtok majd érte tenni!
2009. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én 24 éves voltam mikor terhes lettem, állásom is már egy éve volt folyamatosan, előtte is csak megszakadt kis időre, a párommal még csak pár hónapja ismertük egymást, a szüleimnek mikor megmondtam már 20 hetes terhes voltam, de ezt először nem tudták, egyből az volt a reakciójuk, hogy nekem nem kell az a gyerek, belém akarták beszélni. Kicsit ki is akadtam nem beszéltem velük jó idejig, hogy képzelik, hogy az én felnőtt életembe beleszólnak, mikor nem is ők tartanak el. Azóta már 1 éves múlt a kisfiunk, sokszor jött anyám, meg mi is párszor voltunk nála, de hogy most megint babát várok ugyanolyan szemét mint az elsőnél. Nem értem, mert a kis nővéremnek mikor bejelentette, hogy terhes örömtáncot lejtettek, ja és nekik vettek lakást mi meg albérletben lakunk.

Szóval ezt csak azért írtam le, hogy mindig a szívedre hallgass és ha a párod is akarja a babát tartsátok meg mindenképp. Tudod mekkora boldogság egy gyerek? Sok sikert és kitartást kívánok!

2009. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs lehetőségem dolgozni ha megtartanánk csak az apukára tudnánk építeni ő dolgozik már szerencsére, de szüleim szerint erre nem lehet építeni mert úgyis el fog hagyni, és tök egyedül fogok maradni a babával, erre én nem is gondoltam mikor még ők ezt nem hozták föl, de most annyira belém beszélik, hogy kezdek félni tőle hogy télleg egyedül maradnék a babával úgy hogy még egy papír sincs a kezembe amivel dolgozni tudnék menni és ők sem támogatnának.
2009. júl. 30. 11:08
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered az apukát, és tudod milyen, megbízhatsz-e benne, stb. Szerintem azzal, hogy komolyan akarja, hogy megszülessen az a gyerek, már bizonyított, és valószínűleg nem fog elhagyni, vagy ha egyszer mégis, akkor az nem emiatt lesz. Mióta vagytok amúgy együtt? És szerintem se vetesd el a babát, lehet, ha megszületik a kicsi, a szüleid is átértékelik az egész helyzetet. Nem bánhatnak így veled.
2009. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!