Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora szülött babáról írnátok...

Kora szülött babáról írnátok sikertörténeteket? Hány hétre született? Leginkább 24 hetes babára lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt beszélgettem egy kismamával, aki veszélyeztetett terhes volt. Együtt vártunk az orvosunkra órákig. Mikor megjött a doki, megvizsgálta, és közölte a kismamával, h. bent kell maradnia a kórházban, mert nagyon feszes a méhe, a méhlepénye nagyon lent van, és kő kemény a hasa, bent kell maradnia a szülőszobán, kap vénásan magnéziumot. Tagnap előtt este meg is kapta az adag mg-t, de már akkor este elkezdett vérezni. Szólt, a szülésznőnek, h. vérzik, de túl nagy jelentőséget nem fordítottak rá, mivel korábban is vérzett már. (Ezért volt veszélyeztetett) Az éjjel, elkezdett fájni a hasa, a dereka, már már szinte elviselhetetlenül. Erre azt mondták,h. biztos azért mert tágul a méhe a magnéziumtól. Nem vizsgálták meg a méhszáját, mivel azelőtt délelőtt az orvosunk teljesen zártnak ítélte. Tegnap délelőtt 7 órakor elfolyt az anyukának a magzatvize, és 7 óra 17 perckor megszületett az ő 500 grammos kisfia. Pont 24 hétre. A kisfiú közepes fokú agyvérzésen esett át, de jól van, inkubátorban. Az anyuka annál rosszabbul lelkileg. Nem tudja feldolgozni, elhinni a történteket. Az orvosunk nem hibázott úgy gondolom, de az anyuka szerint sem, mivel ő a műszakja után hazament, nem gondolta,h. beindulhat a szülés. A kórházban levők nem hívták fel, ő nem tudott, róla,h. a kismamának fájdalmai vannak. Sőt, ha akkor nem fekteti be az anyukát, akkor a babának esélye sem lett volna életben maradni. A hibás az volt, aki nem szólt az orvosnak, ill. aki nem nézett egyszer sem méhszájat. Ha látják, h. tágul, akkor visszatarthatták volna a szülést.

Mindegy, már megtörtént ami megtörtént. A kisfiú nagyon élni akar, az anyukája hangjára folyamatosan mozog. Bár az életben maradás 50%, szeretném, ha írnátok olyan babáról aki ilyen korán született, és életben maradt, és egészséges is lett. Az anyukának szeretném a siker storykat megmutatni, egy kicsit megnyugtatni.


2012. okt. 26. 15:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok írni neked példát, de nagyon szíven ütött,így távba is küldöm a kisfiúnak és az anyukának az összes pozitív energiámat!!! 23hkm
2012. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

pont ennyi idös vagyok...!!!

csak pozitivan sok sok eröt a babaának mamának és egy birósági eljárást elinditanék az orvoskkal szemben

2012. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt hiszem ennél jobb siker történet nem is kell:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Sok erőt és kitartást a kismamának,és jó egészséget neki és babának.Majd írj néha mi van velük.


35 hkm

2012. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Anita8401 ***** válasza:
100%

Szia én 27 hétre szültem meg császárral.Hétfőn lesz 7 hetes a kisfiam aki 480 grammal született meg szerencsére nincsen semmi baja és már 1060gramm :) .

Nagyon szorítok az anyukának meg a picinek is soha ne adja fel .

Én a kisfiamból merítettem és merítek erőt minden nap mert hihetetlen erő és kitartás van ezekven a pici babákban :) .

Nagyon drukkolok nekik,hogy ne legyen semmi baja a picinek.

Ha érdekelne valami írj privátban és szívesen segítek :) .

2012. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Ez jó,épp a Ti történeteket linkeltem be Anita8401,remélem nem baj :)
2012. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Sogórnőm kisfia 560 grammal született. Most 7 éves eleven kisfiú! Iskolába jár nagyon okos. Igaz kisebb a társainál, növekedési hormont kap és szemüveges de ezen kívül semmi baja.

Kitartás és sok sikert neki!


31 h km

2012. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Anita8401 ***** válasza:
100%

Nem baj nagyon büszke vagyok rá köszönöm :)

Remélem sok erőt ad nekik a történetünk :)

2012. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédom tavasszal láttam, mintha terhes lenne, domborodott a hasa.

Egész nyáron nem találkoztunk, majd nyár végén, majd csak egyszer szembe találkoztam vele, és látom tolja a babát!

24 hétre született majdnem fél kilóval a fia.

Mikor láttam, a kisfiút, 6 kg volt, de akkora volt, mint az időre született társai, és szerencsére Makk egészséges, szép nagyhajú baba!

2012. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

"Nem vizsgálták meg a méhszáját"


Azért nem vizsgálják olyankor a méhszájat, mert pont attól indulhat be a szülés, ha odanyúlkálnak.

2012. okt. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Nagyon szurkolok Nekik!
2012. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!