Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most találtam munkát 6 hós...

Most találtam munkát 6 hós terhesen,2 hét a próbaidő, de a határozatlan szerződés már megvan. Mikor szóljak a babáról, hogy védett lehessek? Létezik ez a dolog még egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
54%

Sztem ha megvárod azt hogy leteljen a próbaidő akkor sem leszel védett mivel már tudtad hogy terhes vagy és eltitkoltad. A munkáltató ezzel tud érvelni és elég jó érv.

Az egy dolog hogy a munkáltatók se jobbak, de ettől függetlenül felejtsd el hogy jóra számíthatsz.

Akkor van mákod ha nagyon rendes a munkáltató és lenyeli az egészet...de akkor sem azért nem rug ki mert nem teheti meg hanem mert "jószívű".

2013. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
És ha holnap szólok?Még durván 1,5 hét vissza van a próbaidőből.
2013. jan. 24. 19:10
 13/71 anonim ***** válasza:
68%
hát ha nálam vállalnál munkát és ennyire rosszhiszeműen járnál el, hogy eltitkolod az előrehaladott állapotodat, úgy beperelnélek, hogy a lábad nem érné a földet.
2013. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
54%
Ez nagyon ocsmány húzás ám! Ne csodálkozz ha kirúgnak. Vagy nem vesznek vissza a gyes után...
2013. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
13%

én várnék amíg lehet. ha ki akar rúgni azonnal táppénz. milyen munkakör? zavaró a munkavégzésben hogy terhes vagy.

amugy barátnőm 7 hós volt mikor megtudta hogy babát vár. rendszertelen ciklusa volt, molett alkatú, puffadásra, gyakori bélmozgásra hajlamos.

2013. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy köteles megmondani állásinterjún, hogy terhes vagy, sőt Ők meg sem kérdezhetik. A próbaidő alatt indoklás nélkül kirúghatnak, úgyhogy addig nem mond meg. Ha letelik a próbaidő azonnal jelentsd be, szerintem nem küldhetnek el csak azért, mert terhes vagy. Még ha nem is teljesen korrekt dolog, amit csinálsz, neked most a születendő gyermeked érdekét kell nézned. Nekem ne mondja senki, hogy bármilyen más esetben a munkáltató figyelembe venné a munkavállaló érdekét. Egyébként meg azért a fizetésért, amit kapsz megdolgozol, még ha terhes is vagy.
2013. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es válaszoló!Mégis milyen váddal jelentenél fel?Ne röhögtess!Nem kérdezték nem mondtam,ha kérdeznék persze elmondanám.Tudom,hogy gyes után nem fognak visszavenni,de most a gyed miatt erre mindenképpen szükségem van.Amúgy irodai munka,egyáltalán nem megterhelő :)
2013. jan. 24. 20:11
 18/71 A kérdező kommentje:
bocs a 12es én voltam :) 13as!
2013. jan. 24. 20:12
 19/71 anonim ***** válasza:
39%
majd a munkaltatod ugyvedei megmondjak a paragrafus szamat, ne aggodj. Itt nem egy par hetes terhessegrol van szo. Iszonyat gusztustalan az eljarasi módod.
2013. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
24%
Ha kirúgnak keress egy kisvállalkozót, aki bejelent akár minimál bérért, úgyis a tavalyi béredet nézik, max, kifizeted magad után a járulékokat. Még így is jobban jársz. Családban vállalkozás? Vagy gyorsba csináljon a férjed egy bt-t, még az is jobb, a tgyásért.
2013. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!