Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most találtam munkát 6 hós...

Most találtam munkát 6 hós terhesen,2 hét a próbaidő, de a határozatlan szerződés már megvan. Mikor szóljak a babáról, hogy védett lehessek? Létezik ez a dolog még egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
30%
ugyan már ne legyél ilyen naiv ha elmondja az első perctől fogva te is tudod nagyon jól h nem vette volna fel ez annyira egyértelmű...nem is személy szerint a munkáltató van köpdösve itt általánosan a jellemzőkről beszélünk h 90%-ban mi a tapasztalat és ezt te is beláthatod...oké szarul jár a munkaadó de mégse marad olyan kakiban mint a kismama akinek nem jár a gyed majd hanem csak a gyes...mert a munkaadó vesz fel majd mást de a kismama???
2013. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
34%

De meghatározó, a véleménye mindenkinek, és ha gondoljátok én is viselkedhetek így, és az összes ember.. és akkor mi lesz itt? Már munkám, életem se lenne ha mindenkinek csak hazudoznék... azért én nem süllyednék le erre a szintre... És hidd el, kedves utolsó, hogy még ugyan csak nem vagyunk gazdagok, és érdekes, nem kellett lopnom, átvágnom embereket a megélhetésért! Tudod, a hírnév is fontos ám...

lehet, hogy mondjuk nincs per, de egy kisvárosban, hamar elmegy annak a híre aki így átbasz valakit..

2013. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
54%

Hidd el én is nagyon védem a kismamákat, mert én se fogok csak gyest kapni! Egyszer az egyik tanárom azt mondta, hogy az alkalmazott az fizetett ellenség, és megmondom az őszintét, hogy nagyon haragudtam rá ezért, mert nem értettem, hogy lehet így hozzáállni...

És ez a nő ezreket foglalkoztat.. szerinted hány kismamát fog felvenni azután, hogy 1 hangsúlyozom 1 kismama úgy átbaszta hogy csak na, ja és 3 napos munka után...

2013. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:

19. A megtámadhatóság


28. § (1) A megállapodás megtámadható, ha a fél annak megkötésekor lényeges tényben vagy körülményben tévedett, feltéve, hogy tévedését a másik fél okozta vagy azt felismerhette, vagy, ha mindkét fél ugyanabban a téves feltevésben volt. Jogi kérdésben való tévedés címén a megállapodást akkor lehet megtámadni, ha a tévedés lényeges volt és a munkakörében eljáró jogi szakértő a feleknek együttesen adott a jogszabályok tartalmára nézve nyilvánvalóan téves tájékoztatást.


(2) Megtámadható a megállapodás akkor is, ha annak megtételére a felet jogellenes fenyegetéssel vagy kényszerítéssel vették rá.


(3) A megállapodást az támadhatja meg, akit a jognyilatkozat megtételére jogellenes fenyegetéssel, kényszerítéssel vettek rá, vagy az, aki tévedésben, téves feltevésben volt.


(4) A megtámadás határideje harminc nap, amely a tévedés felismerésétől vagy jogellenes fenyegetés, kényszerítés esetén a kényszerhelyzet megszűnésétől kezdődik. A megtámadási határidőre az elévülés szabályai megfelelően irányadók azzal, hogy hat hónap elteltével a megtámadás joga nem gyakorolható.


(5) A megtámadásra irányuló jognyilatkozatot a (4) bekezdésben meghatározott határidőn belül írásban kell a másik féllel közölni.


(6) A sikeresen megtámadott megállapodás érvénytelen.

2013. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
2013. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenéért lettem lepontozva? Csak az igazságot írtam le, hogy engem vissza vettek annak ellenére, hogy kismama vagyok és dönthetett volna úgy a munkáltatom, hogy köszöni szépen de nem kér belőlem.
2013. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
80%

Egy munkáltató nem hivatkozhat arra, hogy valakit nem vett volna fel, ha tudja hogy terhes, mivel hivatalosan nem lehetne ez az indoka a jelenkeztő elutasításának. Az, hogy valaki terhesen megy dolgozni nem ütközik jogszabályba, a megtámadhatóság egészen más esetekre vonatkozik. Pl. ha valaki a végzettségével kapcsolatban téveszti meg a másik felet.

Egyébként a munkáltató az ilyen helyzeteket elkerülhetné, ha nem 2 hetes, hanem a jogszabály által megengedett pl. 3 hónapos próbaidőt szabott volna.

2013. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Olyan rengeteg válasz érkezett,hogy érdemben nem tudok mindegyikre válaszolni.Ami úgy ahogy megmaradt arra válaszolok.Na...

Először is!Nem hazudok!!!!Nem kérdezték,nem válaszoltam azt,hogy nem nem vagyok terhes!Ezzel kapcsolatban leírtam azt,hogy ha kérdezték volna nem köntörfalazok.

Másodszor...ez egy elég nagy cég,elég nagy városban (valaki kitért valami kisvárosos dologra úgy rémlik).A cégnek rengeteg székhelye van országon belül,s kívül,hatalmas bevételekkel.Nem hiszem,hogy annyira megkárosítanám őket azzal havi 90-100 ezer forinttal.

Harmadszor!Velem egy időben (ezen a héten kezdtem!!!) kezdett még 3,igen HÁROM személy,akik közül egy már EGY munkanap után nem jött.Kettő pedig a mai napon közölte,hogy jövő héten már nem jön.És én vagyok gerinctelen?Ők nem azok??? 3 olyan ember elől vették el a lehetőséget,akik lehet,hogy szívesen dolgoztak volna!!!Közel 100an jelentkeztünk a 4 helyre!De viszont ha én elmegyek áprilisban táppénzre akkor én már gusztustalan vagyok...Nem a válaszok alapján döntöttem,de csak a próbaidő után fogom elmondani,a tényleges véglegesítéskor.Ha meg vannak elégedve velem nem hiszem,hogy elküldenek ez miatt.Ha meg igen,akkor legalább megpróbálhattam.A tényleges kérdés nem erkölcsi kioktatásról szólt!A lényege tömören annyi,lehetek e védett,létezik e ez a dolog még.

2013. jan. 25. 18:09
 49/71 A kérdező kommentje:
Ja és nem hiszem,hogy egy ilyen hatalmas cég egy ilyen számukra pitiáner ügy miatt bíróságra menne...kicsit röhejes lenne...
2013. jan. 25. 18:12
 50/71 anonim ***** válasza:
0%

Először is ez az utolsó válaszom! Másodszor, bizonyára nem fog téged beperelni azért mert hazudtál, hanem simán kirúg, és akkor vagy te perled be őt, vagy pedig elfogadod a döntést!

A harmadik, pedig hogy az ok, hogy nem hivatkozhat terhességre, hogy akkor nem vette volna fel ha tudja, de egy esetbe mégis! (és hidd el megtalálná azt az egy esetet) Akkor ha a munka rád és a babára veszélyes lenne...


hidd el ha mondjuk nem fogadnád el hogy ki rugnak és mennél a bíróságra, hidd el megoldanák, hogy ne neked legyen igazad!

2013. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!