Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most találtam munkát 6 hós...

Most találtam munkát 6 hós terhesen,2 hét a próbaidő, de a határozatlan szerződés már megvan. Mikor szóljak a babáról, hogy védett lehessek? Létezik ez a dolog még egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
46%

Ha a munka a terhes kismamára veszélyes, akkor a munkáltató köteles az állapotának megfelelő munkakört biztosítani, vagy ha ilyet nem tud, akkor felmenteni és fizetni a teljes fizetését.

Egyszerűen nem értem meg, hogy ha valakinek fogalma nincs a témáról, akkor miért okoskodik és hogy mer perekkel dobálózni. Persze névtelenül könnyű hülyeségeket firkálni.

2013. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező. Új válaszoló vagyok. Egy percig sem szeretnélek bántatni, mert értem, hogy mindent a családod érdekben tettél. DE egyet kell értsek azokkal, akik nem értenek egyet azzal amit tettél. Először is tedd össze a 2 kezed, hogy 2 hét a próbaidőd, ugyanis itt mi felénk én 3 hónap alatt még nem hallottam, a hivatalban 6 hónap.

(Nekem is 3 hónap volt anno, bnőmnek 6) Másodszor a próbaidő után is bármikor kirúghatnak. Azonnali hatállyal megszüntethetik a munkaviszonyod nem megfelelő magatartásra hivatkozva. Beperelheted őket, de az rengeteg pénz és idő, és egy multival szemben sajna esélye sincs az embernek.

Harmadszor arra kérlek képzeld magad a munkáltatód helyébe. Végre találnak valakit, és bumm lelép. Ráadásul, ne adja az ég, kívánom, hogy minden rendben legyen veletek (én is kismama vagyok), DE mi van, ha történik valami, ha nem is nagy dolog, de eltiltanak a munkától és nem tudsz a 34. hétig dolgozni?

Kívánom, hogy minden alakuljon a számításaid szerint, de azt még elmesélném neked, hogy október eggyel kerültem áthelyezéssel a jelenlegi munkahelyemre. Akkor már tudtam, hogy jön a kicsi, de csak a 12. héten szóltam. A közvetlen kollégáim hál' isten nagyon hamar megszerettek ők is és a főnököm is támogat, de így is van aki furcsán néz rám, pedig én 6 hetes, nem hat hónapos voltam akkor.

2013. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
28%
51-es így van, de én inkább a helyedben nem okoskodnék, ugyanis ez arra vonatkozik, aki már ott dolgozik, de nem arra aki mondjuk nem vette volna fel a dolgozót mert mondjuk nem tud neki olyan helyet biztosítani!! Kergesd csak bele a kérdezőt a hülyeségbe!
2013. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
34%
A másik meg az, hogy ilyen olyan indokkal így is úgy is kirúgják ha akarják, de nyugodtan biztasd csak!
2013. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
65%

Azt hittem az előbb már válaszoltál utoljára. Na mindegy. Igen, ez arra vonatkozik, aki már ott dolgozik, de ha a Kérdezőnek lejár a próbaideje, akkor már rá is vonatkozik.

Egyébként én nem kergetem semmibe. Az Ő döntése, az Ő felelőssége. Annak hisz, akinek akar. Ez az oldal anonim, így bárki azt ír, amit akar, még én is.

2013. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
0%

A lényeg az, hogy tök mindegy, hogy terhes, attól még kirúghatják, csak nyilván másra hivatkozva! A védettség nem szól mindenre, ha nem dolgozol jól, vagy ha nem mész dolgozni, attól még kirúghatnak, mert terhes vagy!

Az viszont igaz, hogy ezt a munkáltatónak kell bizonyítania, na de mibe kerül átírni egy jelenlétit? Vagy megfenyegetni a többi dolgozót, hogy mondják amit ők akarnak?

2013. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy kirúghatják más okból. Sőt arról is lehet vitatkozni, hogy morálisan mennyire elfogadható a Kérdező eljárása. De Te eddig azt állítottad, hogy könnyen egy per közepén találhatja magát és jogosan. Ez nem igaz és én erre reagáltam. Azt megértem, ha valakinek az a véleménye, hogy nem szép, hogy nem szólt (nekem nem ez a véleményem), de azt nem bírom szó nélkül hagyni, hogy ha valaki azt írja neki, hogy törvénytelen, amit csinál.
2013. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű, hogy törvénytelen, de mindegy, az előbb már belinkeltem a jogszabályt! Törvénytelen mert megtéveszti a munkaadóját!
2013. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
Na de tényleg kíváncsi leszek a végkifejletre, hogy végül megmondja-e vagy sem... és hogy mi lesz a következmény...
2013. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ha vissza lapozol pár oldalt nem tudom pontosan hol van a kérdező válasza már írta, hogy megvárja a próbaiső végét és csak akkor fogja elmondani.
2013. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!