Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leidenes kismamák, anyukák!...

Leidenes kismamák, anyukák! Tanácstalan vagyok, segítségre lenne szükségem. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Leiden heterozigóta kismama vagyok, 22. hétben. Soha nem volt trombózisom, se semmilyen tünetem. Tavaly volt egy missed ab-om, 8. hétben, a nődokim és a hematológusom szerint se volt semmi köze a Leidenhez, de persze azért aggódtam nagyon az elején, mikor kiderült, hogy újra terhes vagyok.

A hematológus (akihez alig kaptam időpontot, és tömve volt a rendelés, úgyhogy 2 perce volt rám) nem volt túl meggyőző azzal kapcsolatban, hogy kell-e vérhígítót szednem a terhesség alatt. Azt mondta, minden 5. nő ilyen, és ha nem sajnálom a pénzt rá... Csináltak egy vérvételt, a leletben az szerepelt, hogy D-dimer érték nem magasabb, 0,2-es Clexane szóba jön, ha a nőgyógyász egyetért, felírják. A nőgyógyász elég bizonytalan volt, hogy kell-e. Az első trimeszterben véreztem, így azt mondta inkább ne. A 21. hétben rábólintott, hogy mivel a hematológus írta, és a terhesség amúgy is rizikó a trombózisra, szedjem, és felírta. Semmi plusz dolgot nem mondott. Aztán a betegtájékoztatón olvastam, hogy mindenféle belső vérzést okozhat, meg hogy nem mindegy hogy adom be, meg kell mutassák, és hogy vérvétellel ellenőriztetnem kell a hatását... Akkor megijedtem, hogy ez most árt, vagy használ nekünk. Ismerősöktől azt hallottam, hogy hematológus mondta Leiden heterozigóta kismamának, hogy ne szedje, mert teljesen fölösleges, sőt még káros is! Még nem adtam be magamnak, összezavarodtam...

Semmiképp nem akarok ártani a babának, de fölöslegesen se szeretném 4 hónapig szúrni magam, főleg, ha ez neki se jó.

A héten mindenképp beszélek hematológussal újra, de addig is kíváncsi lennék tapasztalatokra és véleményekre.

Előre is köszönöm.



2014. júl. 5. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez volt nálam is, de nekem 2 baba ment el....

Nem volt trombózisom soha, de kivizsgáltak, a honvéd kórházban. megcsináltattam a labort is...

Leiden

Clexane 0,4est kellett szúrnom mivel 68kilóval indultam a terhesség elején.(ez súly függő, hogy mennyi kell) onnantól ahogy + lett a teszt és nem 4 hónapig hanem végig!Mert leállhatott volna a baba keringése ha nem szúrtam volna,(elöregszik a lepény vagy mi, ami táplálja őt, leáll a szíve...stb) szóval szúrni kellett, de a párom szúrta nekem végig, mert magamnak én nem mertem.,így sikerült az én picikém, most 7 hetes.

a szülés után még 6 hétig kellett volna szúrni 5 hét után feladtam

De a 9 hónapig végig szúrtam. +5 hetet utána

2014. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nálam nincs genetikai indoka, mégis trombózist kaptam császár után (azt mondták, előfordul...), így másfél évig szuriztam (amíg emúlt a vérrög) és közben szoptattam, második gyereknél pedig a 9. héttől a szülés után (szintén császár lett) a 12. hétig kellett döfködni magam - mindkét gyerek egészséges és nem lett semmilyen vérzéses problémám.
2014. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mindkettőtöknek gratulálok a babákhoz!

1-es: hetero vagy homozigóta vagy? és milyen tapasztalatod volt a szurizásról? Hova adtátok? Főleg amikor már nagy volt a poci... 0,4-es Clexane-t kaptál? Nem értem... Nekem miért mondták a 0,2-est, pedig 80 kg vagyok!?

2-es: az első császár után nem adtak automatikusan vérhígítót? mert azt hallottam, hogy császározás után ez protokoll! A második babánál a trombózis miatt kaptad ugye, megelőzésből?

2014. júl. 6. 10:25
 4/20 anonim ***** válasza:

'-es válaszoló vagyok, elővettem a leletemet...

Diagnózis: APC-R Factor Leiden mutáció heterozygóta formája.

További thrombophiliai markerek negatívak...


Igen 0,4eset szúrtam

végig hasba amikor poci volt már akkor is akkor az oldalamba adtuk, ahol volt husi..(nem a kemény pociba)


Nekem csak így sikerült a baba, a következőnél is végig szúrnom kell majd ha szeretnénk majd kis-tesót.


(amúgy én is ugy tudom, hogy császár után 10 napig alapból szúrni kell a véralvadásgátlót mindenkinek)

2014. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ma egyébként beadtam az elsőt :(

Úgy döntöttünk a párommal, hogy ha minimális esélye is van annak, hogy a Leiden miatt bármi baja lesz a picinek, akkor inkább szúrom magam, még akkor is ha lehet fölösleges az egész (mert ilyet is hallottam)! Persze azért a héten elmegyek még egy hematológushoz.

Még csak annyit segíts nekem légyszi, hogy tuti nem kell légteleníteni a tűt? Mert látok benne kis buborékot, de a papír azt írja, hogy nem kell kinyomni belőle...

És amíg adtad magadnak, kellett rendszeres vérvételre járnod, hogy ellenőrizzék az eredményeidet?Ezt is a tájékoztatón olvastam, de a dokik nem mondták.

Ja és csípett... Nem egy kellemes dolog, na. De a kicsi végig mocorgott közben, szerintem segíteni akart :)

2014. júl. 6. 14:56
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem kell légteleníteni.

Igen, eléggé csíp, sőt lesz hogy belilul a helye, vagy becsomósodik, de az pár nap alatt elmúlik. :(

Nem kellett egyáltalán emiatt vérvételre mennem mikor szúrtam magam, csak a sima terhességi laborjaim voltak.

Ettől elvérezni nem lehet azt mondták, arra kellett csak figyelnem, hogy lehetőleg szülés előtt 4 órán belül ne adjam be.

Tehát ha olyan szülésed lesz hogy túlhordod, és indítani fogják, akkor előtte ne add be az esedékeset.

Szülés után meg 7-8 órával kaphattam meg újra az elsőt.(de ezt úgy is mondják majd)

Hol fogsz szülni?Budapesten?

2014. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem, Pécsen.

Ez az első nem lilult be, nem is púposodott. Csak egy pici piros pötty látszik a szúrás helyén. Szerencsére nem légtelenítettem, mert a tájékoztatón is ez volt írva, csak fura, hogy ott az a buborék benne... Te Pesten szültél? Volt valami speciális dolog, amire figyelni kellett a szüléskor? vagy csak az, amit írtál, hogy előtte már ne adjam be?

Köszi a gyors válaszokat :)

2014. júl. 6. 16:15
 8/20 anonim ***** válasza:

Semmi más nem volt, erre kellett figyelni.

Én Pesten szültem a Sote II-n.

2014. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Sziasztok! Tudom nem teljesen a kérdéshez tartozik, de lehet, hogy tud valaki érdemben segíteni. Leiden. mut. heterozig. pozitív vagyok. Egyik orvos javasolja a Clostilbegyt-et, másik orvos nem. Tapasztalatok? Valaki szedett már leidenesként? Azt mondják, hogy ez nem plusz hormon, hanem csak a saját hormonjaimat stimulálja.

Egyébként nekem is azt mondta az egyik doki, hogy ha terhes lennék, szúrnom kell magamat.

2014. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szia! Hát sokat nem tudok segíteni, mert nekem csak a Clexane-t adják. Azóta már 30. hétben járok, 22. héttől szúrtam a 0,2-t a hasam oldalába. Aztán kórházba kerültem (teljesen más okból), és ott azt mondták a 0,2-es semmire se jó, és azóta a 0,4-et adom. A kórházban felkarba adták, én itthon továbbra is az oldalamba. Nem valami kellemes, de meg lehet szokni... Ennyit tudtam segíteni :)
2014. szept. 3. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!