Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leidenes kismamák, anyukák!...

Leidenes kismamák, anyukák! Tanácstalan vagyok, segítségre lenne szükségem. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Leiden heterozigóta kismama vagyok, 22. hétben. Soha nem volt trombózisom, se semmilyen tünetem. Tavaly volt egy missed ab-om, 8. hétben, a nődokim és a hematológusom szerint se volt semmi köze a Leidenhez, de persze azért aggódtam nagyon az elején, mikor kiderült, hogy újra terhes vagyok.

A hematológus (akihez alig kaptam időpontot, és tömve volt a rendelés, úgyhogy 2 perce volt rám) nem volt túl meggyőző azzal kapcsolatban, hogy kell-e vérhígítót szednem a terhesség alatt. Azt mondta, minden 5. nő ilyen, és ha nem sajnálom a pénzt rá... Csináltak egy vérvételt, a leletben az szerepelt, hogy D-dimer érték nem magasabb, 0,2-es Clexane szóba jön, ha a nőgyógyász egyetért, felírják. A nőgyógyász elég bizonytalan volt, hogy kell-e. Az első trimeszterben véreztem, így azt mondta inkább ne. A 21. hétben rábólintott, hogy mivel a hematológus írta, és a terhesség amúgy is rizikó a trombózisra, szedjem, és felírta. Semmi plusz dolgot nem mondott. Aztán a betegtájékoztatón olvastam, hogy mindenféle belső vérzést okozhat, meg hogy nem mindegy hogy adom be, meg kell mutassák, és hogy vérvétellel ellenőriztetnem kell a hatását... Akkor megijedtem, hogy ez most árt, vagy használ nekünk. Ismerősöktől azt hallottam, hogy hematológus mondta Leiden heterozigóta kismamának, hogy ne szedje, mert teljesen fölösleges, sőt még káros is! Még nem adtam be magamnak, összezavarodtam...

Semmiképp nem akarok ártani a babának, de fölöslegesen se szeretném 4 hónapig szúrni magam, főleg, ha ez neki se jó.

A héten mindenképp beszélek hematológussal újra, de addig is kíváncsi lennék tapasztalatokra és véleményekre.

Előre is köszönöm.



2014. júl. 5. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Csak most láttam, Kérdező, hogy hozzám is intéztél kérdést anno. Sajnos automatikusan nem adnak császár után vérhigítót (illetve kórháza válogatja), csak ha 35 év felett vagy, vagy szerepel valami "gyanús" a kórelőzményben, családi anamnézisben. Második babánál már ugye szerepelt...

9-es kérdésére én sem tudom a választ, csak annyit tudok javasolni, hogy ne nőgyógyászra hallgasson, hanem haematológusra.

2014. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Szia 2-es válaszoló! Tök igazad van, hogy a hematológusra kell hallgatni, de képzeld mi történt velem a kórházban. 6 hétig voltam bent (méhszáj elégtelenség miatt), és az osztályvezető főorvos kérdezte mire kapom a 0,2-es clexane-t, de akkor már 2 hete ott voltam... Mondtam, hogy mire, és hogy ki írta föl. Erre azt válaszolta, hogy a 0,2-es semmi, kb. mintha a bőrömre csepegtetném, és átállított 0,4-re!!!! Most azt "lövöm"... Amikor a saját nőgyógyászom ezt meglátta, azt mondta, tök fölösleges a 0,4 de azért csak adjam! Szóval az orvosok simán ellentmondanak egymásnak :(
2014. szept. 4. 11:22
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát :( ilyenkor áll neki az ember lánya kínjában kvázi átlagot vonni a kapott utasításokból vagy kiképzi magát saját maga szakértőjének. Azt már megtanultam, hogy amikor már van trombózis, akkor a testsúly alapján számolják ki, hogy mennyi szuri kell (pl. 50-60 kiló között 0,6-os) és naponta 2x kell beadni, mert egy szuri 12 óráig hat. Megelőzésképp viszont kevesebbet és csak naponta 1x szoktak adni, általában éjszakára, mert akkor ugye nem mozgunk. Bonyolítja, hogy terhesen egyre nő a testsúly, viszont szüléskor meg veszélyes is lehet a vérhigító hatása. Én is 0,2-essel kezdtem, majd jött a 0,3-as, aztán úgy a 22. héttől 0,4-es Fraxiparinnal csináltam végig "ketteskét", bár azt hiszem, a végén 0,5/0,6-ossal illett volna, de már nem jutottam el szakrendelésre, a háziorvos és nőgyógyász meg ezt írták fel javallat híjján és bevallom, kicsit tartottam a mellékhatásoktól. A szülésre meg annyit mondtak nekem, hogy ha fájásokat érzek, akkor az esti adagot már ne adjam be - na az utolsó hónapban kb. minden este azon filóztam, vajon ez már fájás-e... végül mivel a statisztikák szerint a legtöbb baba este-éjszaka dönt úgy, hogy megszületik, fokozatosan át akartam tolni reggelre a szurit - koradélutánig jutottam.
2014. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És végül a szülésnél tapasztaltad a
2014. szept. 6. 08:40
 15/20 A kérdező kommentje:
0,4-es mellékhatásait, pl. erősebben véreztél, ilyesmi? Mert én is ettől tartok... Amúgy alapból kora délután adom be, nem tudom miért, így alakult az elején. És a szülés napján akkor beadtad magadnak, vagy nem? Én ezzel kicsit gondban vagyok, azért, mert veszélyeztetett terhes vagyok, fekszem, így elméletileg a koraszülés beindulására is van sajnos esély. És azt meg aztán végképp nem tudom kiszámítani, mikor lesz :(
2014. szept. 6. 08:42
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmi gond. Valamikor du. 3-kor adtam be, éjfélkor folyt el a magzatvíz, reggel 8-kor lett császár (addig egy kicsit hagytak vajúdni, de még nem volt vészes és nem is történt semmi előrelépés) és a műtét napján este már újra beadhattam magamnak (vinni kellett a kórházba). Annyi, hogy majdnem 7 hétig véreztem, míg "egyeskénél" csak kettőig - de lehet, hogy ez ettől független volt. Na meg jól megijedtem, amikor megdagadtak a lábaim, de nyugtattak, hogy ez csak vizesedés, ami szülés után is után előfordul - és tényleg elmúlt a 4-5. napra. A sebgyógyulás meg teljesen rendben ment.
2014. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A barátnőm 5 elment baba után sikerült kihordani a gyermekét. 0.4essel szurta magát a szüles előtti napig a dereka oldalsó, hatsò részébe. A végén programozott császár volt altatásban. Így pontosan ki tudták számolni, hogy meddig kell adni. A terhesség alatt többször is vissza kellett mennie hogy ellenőrizzék a kapott eredményeket. A szülést követően pedig a babától is bettek vért, hogy a tejen keresztül kapva milyen a véralvadása. Mivel náluk a családban a betegség öröklődik minden gyereket leszűrnek. Kell az injekció a baba és a mama érdekében! Jó egészséget Nektek!
2014. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Anna7714 válasza:
Èn nem tudom de én 43 kg. vagyok és nekem 5 hònapos terhesen jött egy mélyvénàs thrombòzisom napi 2x0,5 milli clexannal szaúrtam magam terhesség utàn is csàszàrral szültem nem volt probléma. Most babàt vàrok megint és ugyanezt a dòzist kell adnom.
2015. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én terhesség alatt a combomba szúrtam, doki mondta hogy oda is lehet. Mivel a hasamat féltettem inkább ott szúrtam magam. Egyébként valaki közületek Leiden homozigóta esetleg? Létezik hogy semmiféle vérhigítót nem kell szednie egy homozigótának?

2015. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a homozigótának tuti kell szednie vérhígítót valamilyen formában, apukám is az, és szedi rá a gyógyszert!

Én végül eleinte 0,2-essel, aztán 0,4-essel szúrtam magam naponta (heterozigóta vagyok ugye), és mivel császárral szültem, még utána is 6 hétig. Ebből a 0,4-es Clexanból senki nem csinált nagy gondot, csak mindig megkérdezték hogy 12 óra eltelt-e már a beadása óta, mert annyi a hatóidő... A terhesség alatt és a szülés után is volt 2 műtétem a Clexan mellett és semmi komplikáció nem adódott belőle szerencsére. Mondjuk az nagyon elgondolkodtató volt, hogy a különböző nőgyógyászok hogy álltak a kérdéshez (2 hónapig kórházban voltam, szóval találkoztam egy párral): volt aki emelni akarta, és volt aki szerint nem is kéne...

2015. jan. 29. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!