Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hétben lévő kismamák,...

Utolsó hétben lévő kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Mára frontváltozást mondtak, éreztek valamit?

Ma vagyok 38 hetes, semmi bajom nincs azon kívül, hogy majd megsülök és iszonyatosan vizes a lábam.Nem bánnám ha már megszületne a pici.. de még a hasam se szállt le picit se..


2014. júl. 21. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 38 hetes vagyok, nekem semmi jele, hogy meg akarna születni a picink... múlthét csütörtökön voltam ctg-n, plusz vizsgálaton, a doki azt mondta, hogy méhösszehúzódásom csak minimális volt, amikor rúg-kapált, totál zárt vagyok, méhnyak nincs megrövidülve, sőt a méhlepényem sem kezdett el öregedni, plusz a babám sincs befordulva még, úgyhogy nagyon jól érzi magát odabent (pedig 32 hetesen kapott szegénykém tüdőérlelőt, mert hajszálra voltunk attól, hogy meg kell születnie, így nekem külön boldogság, hogy még bent van, bár már annyira melegem van, olyan nagy a pocak, alig bírok felállni, ha megpihen a csontozatom, plusz nagyon bevizesedtem, hogy azért már nagyon várom, hogy köztünk legyen :)

Tegnap hánytam, ment a hasam, így bíztam benne, hogy talán a szülés közeledte, de semmi... :)

Amúgy mindent összepakoltam már, így ha menni kell, csak felkapom a csomagot és mehetünk :)

Amúgy az elmúlt 4 éjszaka - ha sikerül elaludnom, mert már az se nagyon megy - akkor álmomban mindig szülök... :D

2014. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sziasztok:) bár én ma egy hete h megszültem a pici fiam de azért leîrom:) nekem sem volt semmi tünet már aggódtam is ne h túlhodjam. szülés előtt egy héttel minden reggel hányás napközben ha ettem azért volt hányingerem ha nem ettem azèrt semmi étvágyam nem volt erővel ettem pár falatot h legyen bennem vmi és naponta többször voltam wc.n olyan hasmenéses volt. erre múlt hét vasárnap este elkezdett csipkelőd a hasam alja és a derekam nem foglalkoztam vele elaludtam párszor éjszaka felkeltem rá de visszaaludtam. reggel 10 órától 10 perces fájásaim voltak de nem fájt annyira fel se vettem egy mensi görcsölés jobban fájt. d.u. 4kor bementünk a korházba nem akartam bemenni mert nem fájt annyira azt hittem elmúlik de már 6-7 perces fájásaim voltak megvizsgáltak 3cm.re nyitva voltam el se hittem h aznap tényleg szülés lesz.17:00 kor feltettek szülőszobára 20:35re meglett a kisfiam 38+6.ravszületett.kitartás nektek csajok már nem sok van hátra és bármikor beindulhat:)
2014. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok a kisfiadhoz 2. :)


Azért örülnék, ha holnap-holnapután meglenne már, mert csütörtökön mennem kellene Nst-re és nagyon nincs kedvem utazgatni na meg ott várakozni :S de nem is ez a lényeg, hanem hogy úgy szeretném már megismerni a kisfiamat, látni, hogy hogy néz ki, megpuszilni, átölelni.. tudom, hogy bent biztos nem marad, de néha úgy érzem, hogy soha nem jön el az idő..

2014. júl. 21. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Én holnap leszek 40 hetes. Az utolsó két éjszaka aludtam összesen 5 órát, de még úgy tűnik, hogy nem akar kibújni. Még teljesen zárt vagyok, a hasam se szállt le. Bár hallottam olyanról, akinek közvetlenül a szülés előtt szállt csak le a hasa.
2014. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Van valami bevált házi praktika a szülés beindítására? vagy ami elősegítené? lehet belőle baj?
2014. júl. 21. 20:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Baj nem lehet belőle, de nekem a dokim azt mondta, hogy próbálhatok bármit, a baba úgyis akkor jön, amikor ő jónak látja.

De azért leírok neked pár praktikát, hátha neked bejön vmelyik:


Szex – ez a tevékenység két okból is beindíthatja a szülést: egyfelől az ondóban prosztagladin hormon található, ami a szülés beindulásáért és a méhszáj érettségéért felelős hormon, másfelől az orgazmus az anya szervezetében beindítja az oxitocin elválasztást, ami pedig a méhizom összehúzódásáért felel.


Mellbimbók ingerlése – persze, kapcsolódhat a szexhez, de önmagában is alkalmazható. A bimbó lassú, de ismétlődő ingerlésével oxitocin választódik ki a szervezetben, ez pedig, mint fentebb is olvashattátok, beindíthatja az összehúzódásokat.


Séta, lépcsőzés – a könnyed, de azért fizikailag kissé megterhelő, ütemesebb mozgás is segíthet a szülés megindulásában. Egyesek a nagytakarításra esküsznek.


Tonik – bár a terhesség többi részében ellenjavallt, a végén a tonikban lévő kinin esetleg segíthet beindítani a fájásokat.


Málnalevél-tea – a terhesség első két trimeszterében nem javallott, de a 34. héttől fogyasztva segíthet abban, hogy a szülés gyorsan és könnyedén történjen. A kismedencei izmokat lazítja és puhítja a méhszájat. Egyesek tapasztalatai szerint a konkrét indításban is bevált.


Ricinus – hashajtó hatású olaj, amelyből 1 kanálnyit kell megenni naponta. Hatására a belek mozgása meglódul – igen, hasmenés is lehet belőle - , és a prosztagladin (pontosabban a PGE2) termelését indítja be. Azért óvatosan vele: hatására a baba is belekakilhat a magzatvízbe, ami oxigénhiányos állapothoz vezethet. A legjobb, ha megkérdezzük róla az orvost vagy a szülésznőt.


Bábakoktél – fű alatt terjed, állítólag orvosoktól, szülésznőktől származik a recept, ám a szakemberek közül senki sem vállalja fel. 2 dl gyümölcsléből, 20 ml ricinusolajból, 20 ml pálinkából vagy vodkából áll – van, aki tesz hozzá egy csipet fahéjat vagy gyömbért is. Hatása a ricinusolajon alapszik, az alkohol ennek eloszlatására szolgál benne. Személy szerint alkalmazása előtt ismét javaslom az orvos véleményének kikérését.


Alkoholmentes bábakoktél – 1 narancs és 1 grapefruit levéből és egy csipet reszelt gyömbérből áll. Ezt nyugodtan megihatja bárki, ha nem is használ, legalább finom, és tuti, hogy sok benne a vitamin.


Homeopátia – természetesen a homeopátiás szerekből is létezik szülésindító koktél. 1 adag Caulophyllum thalictroides D4 (természetes oxitocinnak is nevezik), 10 csepp Cimicifuga D2 (fájásgyengeség kezelésére is használják), 1 adag Pulsatilla D30 (rendszerezi a fájdalmakat) alkotják. Ezeket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.


Fűszeres ételek – vannak bizonyos fűszerek, melyek növelik az alhas vérellátottságát. A bazsalikommal, rozmaringgal, kakukkfűvel, majoránnával jól megfűszerezett vacsora talán reggelre gyereket is eredményez.


Talpmasszázs – állítólag a lábfej belső oldalán, a bokacsont alatti rész masszírozása is segíthet megnógatni a babát. Ha jól esik, nem muszáj a lábra korlátozni.


Lazítás – ezt mindenkinek ajánlom! Engedd el a szüléssel, anyasággal kapcsolatos félelmeidet. Sok esetben csak ezek állnak az útjában annak, hogy a szülés beinduljon. Beszélgess a környezeteddel, és őszintén mondd el, milyen érzések kavarognak benned. Engedd el a babát is! Lehet, hogy ő már kész a megszületésre, csak még Te nem. Végül: merd elengedni a gyeplőt! A szülés közben is nagy hasznát veszed majd annak, ha képes vagy lemondani a kontrollról, arról, hogy Te akard irányítani az eseményeket.


Szervezz programot – nagyon sok, a babáját túlhordó kismama jár úgy, hogy végül egy jó sok programmal teletűzdelt napon kerül a szülőszobára. Ha nem hiszünk a babonákban, akkor ennek igen egyszerű oka lehet: ha nem a szülést várjuk görcsösen, hanem elengedi magát az ember, talán a szervezet is szóhoz jut végre.

2014. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én 39+1 hetes vagyok ma, a meleget rosszul viseltem, szerencsére nem nagyon vizesedek, inkább csak ki voltam mint a liba. 3 hete elment a nyákdugóm több részletben és 2111-es a méhszájam, doki szerint időzített bomba vagyok. :) Mindenki mondta a családban, hogy majd ez front, ez majd meghozza.. háát jobban alszom mint eddig a terhességem alatt és élvezem a hűvöset, a baba pedig nem igazán érdeklődik a kinti világ iránt. :)


Túl lennék már rajta, de nagyon félek a szülési fájdalmaktól így örülök is meg nem is, hogy bent van még. :D Persze gyerek még bent nem maradt... így előbb vagy utóbb az én időm is elérkezik :D


Kitartást nektek is! :D

2014. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fuh kedves 2. válaszoló, köszönöm, hogy leírtad a Ti eseteteket, adott egy kis löketet, hogy már tényleg nincs sok és igazából bármikor eljöhet a mi időnk... :)

És Ti, kedves többiek egyébként lelkileg hogy viselitek? Nem izgultok? Engem néha elkap egy kicsit a frász, hogy hogy fogom tudni gondozni, rendezni a kis drágánkat (igazából tartós ideig még nem volt a közvetlen környezetemben újszülött...)

És a testi változásaitokat hogy élitek meg? Nekem egy kicsit ez is furcsa, mert világ életemben nádszál voltam, bármit ehettem, most meg már plusz 20 kg-nál tartok és nekem (de ezt remélem senki nem érti félre és nem kezdik el irogatni, hogy ilyen meg olyan vagyok), szóval lelkileg ezt a testi átalakulást is "fel kellett dolgoznom", mert nagyon furcsa volt, hogy szinte egyik hónapról a másikra teljesen megváltoztam...

2014. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy kinek milyen nemű babája fog születni? :)
2014. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én is sokat gondolok arra, hogy biztos nagyon fájni fog, de én inkább a gátmetszéstől, beöntéstől félek, persze a fájdalomtól is, remélem nem tart hosszú órákon át a vajúdás..

Mostanában egyre hisztisebb vagyok egyik pillanatról a másikra amikor pl szakad rólam a víz olyan meleg van, vagy amikor tükörbe nézek és észreveszem, hogy már megint egyre több csík van a hasamon vagy más helyeken.

Vettem tonikot, kipróbálom, hátha...

egyébként kisfiam lesz ha minden igaz, ezt még az utolsó uh-n mondták, előtte nem látták. Remélem tényleg kisfiú lesz, mert szinte mindenből olyat vettünk!

2014. júl. 22. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!