Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz ha 16évesen gyereket...

Gáz ha 16évesen gyereket szeretnék a 24eves barátomtól?

Figyelt kérdés

2014. nov. 26. 19:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, hanem felelőtlen! Azt a gyereket fel kell nevelni, el kell látni, el kell tartani, ami nem kevés pénz és energia.
2014. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, én 15 éves korom óta szeretnék babát. De persze nem segélyre, meg csupasz p.csára, ezért még 24 évesen is azon dolgozok, hogy megteremtsem a körülményeket.

18 éves korodig nem is lenne döntési jogod a gyerek fölött, a szüleid lennének a gyámja, vagy a párod. Legyen egy kis eszed, és akkor szülj, ha Te is el tudod tartani, ha egyedül kell nevelned.

2014. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, dolgozz, tapasztalj, ÉLJ! Raersz utána. Nézz magadba, ugye nem vagy annyira egyszerű hogy babazason kívül más ne érdekeljen??
2014. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Na és hogyan, miből akarod eltartani? Ja, dolgozol majd. Nos, a kisgyerekes anyukák a munkaerőpiacon a leprásokkal vannak egy kategóriában. De tegyük fel, hogy szerencséd van, kapsz állást és még a gyereket is felveszik az állami bölcsibe.

Ki lesz vele, ha lebetegszik? Amikor előfordulhat, hogy ősztől tavaszig minden második héten otthon kell vele maradni takonykór miatt. Ki fog érte menni, mert a legtöbb bölcsiben 4-5 között el kell hozni a gyereket. Nálunk 4.15-kor már szóltak a gondozónők, hogy anyuka legközelebb jobban siessen.


na és a legfontosabb: a barátod gyereket akar tőled???

2014. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
0%
Ez a te döntésed ha van biztos lakóhelyed barátodnak munkája akkor csak tessék hajrá
2014. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%

Nem gáz egyáltalán. De azért gondolj bele kicsit. Én is már 15-16 éves korom óta gyermeket akarok, de a baba érdekeit nézve (nem azért mert hogy még hu de fiatal vagyok és bulizni akarok) akkor még nem vállaltuk.

Párommal a saját házunkba össze költözünk mikor be töltöttem a 17. életévem, nem volt egyszerű, délelőtt iskola, délután takarítás, főzés , tanulás. Hétvégente, szünetekben vagy mikor pár napot ki hagytam iskolából be tudtam menni dolgozni a melódiákhoz, abból nem jött be olyan hihettlen sok pénz, de párom keresete mellé elég volt a dolgokra,

Most töltöm a 19-et és várom a kisfiunkat.

2014. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan írj privátba ha beszélgetni akarsz, előző voltam
2014. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég gazdag vagy nem gáz, de ha nincsen semmid. szerintem várjatok.
2014. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Liittlee válasza:
100%
Igen, nagyon nagy gáz, nem akarom ismételni a fentiek már leírták. Gyereknek gyerek?! Van már bolti eladó állásod? Érdeklődtél, hogy a környéken van-e bolti eladói állás? Amennyiben a munkáltató megtudja, hogy kisgyereked van nem fog alkalmazni.Tudod mennyibe kerül a gyerek havonta? (az elején még viszonylag olcsó)Tudod mennyi lesz a fizetésed? tudod, hogy többet nem nagyon mehetsz bulizni stb. vagy úgy ha más nyakába rakod. Csak akkor vállalj gyereket, ha akár egyedül is el tudod tartani a pároddal, ne úgy, hogy mások anyagi és egyéb segítségét kelljen igénybe venni. Egyedül neveltem fel a fiam, 23 évesen szültem felsőfokú végzettséggel, nem volt könnyű. Hajrá szülj nyugodtan tervezés meggondolás nélkül. Az életünk legfontosabb és legszebb dolga a gyerek, csak épp azt felejted el, hogy végig gondold hogyan tudsz neki viszonylag jó életet biztosítani. Ha milliókon ülsz tekintsd bejegyzésem tárgytalannak.
2014. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb felelőtlenség lenne, ha 16-17 évesen szülnél.


Most még van párod, de mi lesz ha meggondolja magát és elhagy majd titeket? El tudod majd tartani? Nem hiszem. Vagy a szüleidre támaszkodnál? Szerintem nem örülnének, hogy lett egy újabb gyerekük, mert ugyanúgy tartanák el, mint annó téged.


És még valószínű ki sem élted magad.

Bátyámnak 2 gyereke van. Az első akkor jött, mikor 21 voltam. Mikor a felesége várandós volt, akkor én is mindig csak arra tudtam gondolni, hogy nekem mikor lehet már (2 éve voltunk együtt a pármommal). Mikor megszületett és láttam hogy mennyi mindenre van szüksége, és milyen felelőség is egy gyerek, egyből átgondoltam, hogy még túl korai még élni kell nekem is a kapcsolatunknak fejlődni, hogy egy ilyen komoly dolgot meglépjünk.

Eltelt 2 év megszületett a második babájuk, 4 éve, és akkor megint elkezdett motoszkálni ez a gondolat... Most 7 hetes vagyok, de meglepetés baba... Szerettünk volna, de még egy kicsit várni akartunk, hogy még több mindent megadhassunk neki. Ő viszont már úgy gondolta megértünk a feladatra. Most hogy jön, még mindig vannak olyan gondolatok, hogy meg tudok-e adni mindent majd neki... 28 évesen.


Még dolgozz egy kicsit, élj egy kicsit, ismerjétek meg egymást még jobban. 20 vagy 24 évesen sem leszel még egyáltalán öreg, de legalább lesz egy kis egzisztenciád a gyerekhez.

2014. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!