Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a csaszartol,3 napja...

Rettegek a csaszartol,3 napja tudtam meg hogy programozott csaszar lesz jovo heten. Segitetek?

Figyelt kérdés
Azota sirogorcsom van. Annyira akartam termeszetesen szulni, s eddig fel sem merult. De amiota tudom hogy csaszaros szules lesz ugy erzem hogy semmire nem vagyok jo. Meg arra sem hogy megszuljem a gyerekemet. Boldog problemamentes terhessegem volt, de 3 napja szinte elni sincs kedvem. Felek a vagastol, a visszamaradt hegtol, a felepules folyamatatol. Barmennyire probalom magamat erositeni, magamba zuhantam. Igazabol pr jo szo jol esne, olyantol aki atesett mindket fajta szulesen, hogy mi a pro es kontra a ket szules kozott. Elore is nagyon koszonom!

2014. dec. 19. 13:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha probléma mentes volt a terhességed, akkor miért lesz programozott császár? Hány hetes vagy és hanyadik baba? Ha mindenképpen indokolt, akkor nyugodj le és kezd el az agyadat átállítani. Te is ugyanúgy meg fogsz szenvedni a babáért mint más, ha nem is természetesen szülöd de belőled lesz, külön váltok. Ne kudarcként fogd fel, hanem csodaként. Semmi baj nem lesz, ha császár kell mindkettőtök egészségéhez, akkor mindenképpen. A vágást nem érzed, a felépülés hosszú és rossz, de ha akarod, erőlteted akkor gyorsabban helyre jössz. Kitartás !
2014. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem elszomorít ez a kérdés. Két császárom volt. Most akkor én már nem vagyok jó semmire?

A műtét nem fáj. Utána két napig fáj aztán mire mész haza már nem. A heg látszani fog igen, de kb 5-6 cm, nagyon alacsonyan vágva, és hajszálnyi lesz a vastagsága idővel.

De hogy ettől ne lenne valaki semmire se jó? Ilyen hülyeséget ne találjál már ki.

2014. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
2 Eves a fiam, En elotte valo nap tudtam meg, hogy csaszar lesz, este 7 re kellett bemennem vizsgalatra es ott mondta a doki , hogy reggel 7 re menjek be, mert csaszaroznak, mert nem nyiltam meg! Hat a lenyeg az, hogy lesz egy babad, es remeljuk egeszseges! Arra koncentralj inkann , hogy milyen lesz a baba, a csaszaron hamar tul leszel, nem is fogod erezni csak majd utana amikor kimegy a ajdalomcsillapito hatasa, de az is elmulik csak legy eros! Mar nem latszik a nyoma sem! Engem peldaul azzal piszkalt egy ismerosom, (paraszt) Akit megvagtak az mar csak fel asszony, de hulyeseg! Sok sikert es minden jot a babanak!
2014. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt más választásom placenta previa miatt,nehéz volt feldolgozni,apás szülésre készültünk.De mivel evvel mentettük meg az életét,amit beindult enyhe fájásokkal a szülés,már toltak is a műtőbe.Csodálatos volt,pedig nagyon nehezen viseltem el,hogy befektettek egy héttel előbb a kórházba.Fél percre felhívhattam Apát,hogy visznek szülni,egyedül voltam!Akkor nyugodtam meg,mikor beért a dokim,Apa már csak akkor mikor toltak vissza az örzőbe.Ennek ellenére nagyon jó élmény volt,nem fájt az érzéstelenítő,nem éreztem,hogy vágnak,nagyon szép a hegem 6 hónap után.Utána fájt de max egy hétig,nekem könnyen ment a felépülés,mert úgy álltam hozzá!Majd meglátod Te is,ha ott lesz a babuci,hogy érte mindenre képes vagy!
2014. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Egy ismerősöm ugyanezt csinálta, kiborult, hogy mi az hogy császárral kell megszülnie, mikor már 2-t szült természetes úton. A doki elmondta, hogy kockázatos lenne, nem tudom sajnos, hogy mi volt az ok, de utolsó pillanatban derült ki, hogy jobban járna a császárral. A csaj dühöngött, hisztizett, hogy ő milyen vagány és meg fogja szülni "normálisan". Tudod mi lett a vége? Belehalt az anyuka a szülésbe. A rohadt hiúsága miatt. Szóval el lehet gondolkodni, hogy mi mennyit ér szerintem...
2014. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit megbantani, egyaltalan nem itelem el(nincs is amiert) azokat a noket akik csasszarral szulnek meg akkor sem ha maguk valasztjak azt. Ezt en igy elem meg, sajnos!!! Leginkabb az lehet a baj, hogy lelkileg nem voltam felkeszulve erre, ezert visel meg szerintem ennyire. Probalom atallitani az agyamat de keptelen vagyok ra...
2014. dec. 19. 14:15
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
Ugye egészségügyi oka van a programozott császárnak, és nem az orvos szabadsága az ünnepek alatt???
2014. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 babát szültem természetesen, a harmadik harántfekvés miatt sürgősségi császár lett.

Szerintem nagyon túl van dimenzionálva ez a kérdés. A "végeredmény" mindkét esetben ugyan az, egy kisbaba.

Én is nagyon megijedtem, mikor közölték, hogy császár, de nem magam, vagy a hiúságom miatt, hanem, hogy minden rendben legyen a babával. Velem volt a férjem a műtőben is, amikor kivették a babát ő tartotta az arcomhoz, ahogy beszélni kezdtem a kicsihez abbahagyta a sírást. Nagyon szép élmény nekem így is, teljesen mindegy a mód, ahogy a világra jött. Az őrzőben együtt voltunk a műtét után, majd másnap reggel megkaptam, mint ahogy a nagyobb gyerekeimmel is volt. A felépülés tényleg nehéz, és rossz, de ne nehezítsd meg magadnak az önváddal. A lényeg, hogy ne hagyd el magad, és akkor nem vészes.

Másfél éves most a legkisebb, semmi különbség nincs a gyerekek között a tekintetben, ahogyan születtek. Maga a vágás egy vékonyka kb 10 centis ezüstös csík, nem nagy ár egy egészséges babáért.

Fel a fejjel, nem minősít egy anyát sem a szülés módja. Itt nem lehet kudarc!

2014. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Én is előző este tudtam meg, addig természetesre készültem. Orvos mondta,h vár másnap reggel 8kor.

Amúgy férjed mit mond? Csak te szenvedsz ezen vagy ő is ki van akadva?

Amúgy programozott császár és sürgősségi között óriási különbség van.A programozottból gyorsabban fel lehet épülni, mert nem szakadtál meg tágultál előtte szét, meg nem voltak egyéb komplikációk,mint a sürgősséginél, amikor már elkezdődött a természetes szülés is.

Én 5 nap múlva már semmit se éreztem, nem lett semmi szövődmény, egy évre rá már csak egy kis halvány csík van a bikinivonal alatt.

Utólag nem bánom, mert a családban csak horrorszülések voltak, nem egy embernek lett maradandó károsodása a természetes szülés után, anyukámra pl. azt mondták,h csoda,h túlélte. Lehet nekem is nehezen ment volna genetikailag.

2014. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Én három hónapos terhes vagyok és császárral akarok szülni. Engem meg az borzaszt el, hogy kínlódni kell 12-24 órán keresztül, szétszakadsz stb., és ha természetes úton szülsz, akkor is összevagdosnak.
2014. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!