Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a csaszartol,3 napja...

Rettegek a csaszartol,3 napja tudtam meg hogy programozott csaszar lesz jovo heten. Segitetek?

Figyelt kérdés
Azota sirogorcsom van. Annyira akartam termeszetesen szulni, s eddig fel sem merult. De amiota tudom hogy csaszaros szules lesz ugy erzem hogy semmire nem vagyok jo. Meg arra sem hogy megszuljem a gyerekemet. Boldog problemamentes terhessegem volt, de 3 napja szinte elni sincs kedvem. Felek a vagastol, a visszamaradt hegtol, a felepules folyamatatol. Barmennyire probalom magamat erositeni, magamba zuhantam. Igazabol pr jo szo jol esne, olyantol aki atesett mindket fajta szulesen, hogy mi a pro es kontra a ket szules kozott. Elore is nagyon koszonom!

2014. dec. 19. 13:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem semmi gond a programozott csàszàrral,nekem is az lesz maj ha sikerül a baba,mivel öt évvel ezelőtt kipakoltàk a jobb oldalamat!

9-én vetéltem el,most a fél karomat is oda adnàm ha màr ott tartanék,hogy csàszàr előtt àlnék!

2.év sikertelenség,jobb oldalam nincs,egy vetélés!itt vagyok 37.évesen

2014. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 3 babám lett császáros programozott most 6 hete.Én sose csináltam ebből ügyet nem éreztem tőle magam rosszul most sem,de nem vagyunk egyformák :-) Szerintem mindkét fajta szülést megkínlódja az ember,csak az egyiket előtte a másikat utána. Igazából nem értem mivel jobb anya aki hüvelyi úton szüli és azt kínlódja végig mint akit felvágnak 8 réteget varnak majd egy pár napig utána szenved nagyon :-) Ne aggódj a lényeg hogy jól legyetek mindketten!!!
2014. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A ferjem probal tamogatni, szerinte teljesen mindegy hogyan jo a vilagra, nyilvan o is azt mondja hogy jobban orulne ha termeszetesen szuletne meg, de mindenkeppen probal engem erositeni. Mivel apas szulest terveztunk, ezert is rosszul erint hogy csaszar lesz mivel nalunk nem engedik be ilyenkor az apat. A masik meg, hogy a kicsiket csak masnap hozzak be hozzam...
2014. dec. 19. 14:54
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én még csak 10 hetes leszek, de hidd el, teljesen mindegy, hogy jön ki az a baba, csak szülessen meg egészségesen! Nekem volt már egy missed ab-om ikrekkel, a legkevésbé sem érdekel, hogy hüvelyi úton szülök vagy császárral, csak szülessen meg valahogy a babám. Nem azt mondom, én is természetes szülésre készülök (és szintén apás szülésre), nagyon azt szeretnék, ha lehet, inkább elkerülném a császárt, de úgy gondolom, nem tragédia, ha az lesz a vége. A lényeg, hogy a kezemben lesz a kisbabám! Egyébként nálam is esélyes, mert nagyon pici és vékony nő vagyok, 156 centi és 45 kiló, ami eléggé rontja az esélyeket a természetes szülésre, de ez van. Nem ez a fontos, ettől még ugyanúgy Anya vagy!!!
2014. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Figyelj! Én halott babát "szültem" császárral. Érdekelt volna szerinted, hogy hogyan szülöm meg, ha élne???


Erre gondolj, kérlek, hogy él és egészséges, ennek most így kell történnie.


Jelenleg 13 hetes vagyok, és az a legfontosabb, hogy ő egészségesen és rendben megszülessen. Hogy hogyan fog, az már a lényeget nem változtatja meg: ÉLNI FOG.


Sok sikert, és azért nem olyan borzasztó a helyzeted!!

2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát. Programozott,és tudod mire számíts,utána tudsz kérdezni,tudni fogod a menetét!

Nekem aztán mindegy,hogy hogyan szülök,csak komplikáció ne legyen,és egészséges legyen a kislányom!!

39+2hkm

2014. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, amikor valaki beleéli magát valamibe, pl.Te, hogy hüvelyi úton szülsz, aztán ha mégsem úgy lesz, tragédiaként élik meg.


Eleve a szülésnek úgy kell szerintem nekiindulni, mármint terhesség alatt, hogy bármi lehet a vége, nem láthatjuk előre:

vagy befordul vagy nem,

vagy a nyakára tekeredik a köldökzsinór vagy nem,

vagy tágulunk megfelelően vagy nem, stb.


Az a lényeg, hogy a babák egészségesek legyenek, mindegy, hogy a hasunkból veszik ki őket vagy a puncinkon jönnek ki.


Jobb egy császár, mint egy oxigénhiányos baba, aki aztán nem fejlődik rendesen, stb.


Amúgy meg a császár előnyei:

- nem megy szét a puncid, nem repedsz szanaszét

- nem lesz gátmetszésed, ami még hetekig, hónapokig fájna

- nem jön ki az erőlködéstől az aranyered

- a gyermekágyi vérzés kevesebb és rövidebb ideig tart

- a 6 hét leteltével szexelhetsz, míg a hüvelyi szülést követően sokaknak hónapokig iszonyúan fáj ott minden


Ezekre gondolj és arra, hogy hamarosan megszületik a babád.

Tök mindegy, hogyan, csak egészséges legyen.


Boldog karácsonyt!

2014. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
figyelj en szultem siman is es csaszarral is! mindketto szulesnek megvan az elonye hatranya nem olyan borzaszto am a csaszar a mutet egyaltalan nem faj a fellepules egy kicsit rosz meg faj de hidd el ranezel majd a babadra es nem ez fog foglalkoztatni hogy hogyan szulted meg hanem hogy ott van vegre a karodba egezsegesen !! ez a legfontosabb attol nem vagy fel ember hogy csaszaroznak
2014. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én simán szültem 3gyereket, de a középsőnél nagyon meg akartak császározni. A kicsimre rátekeredett nagyon sokszor a köldökzsinór és a dokim azt mondta, hogy inkább legyen emiatt császár. Én úgyanúgy éreztem mint Te. Egyszerűen elkapott a rettegés. Iszonyúan féltem, hogy felvágnak, hogy ez egész milyen lesz így. Nagyon rosszul érintett engem is. Mire belenyugodtam és mentem a dokimhoz, hogy megbeszéljük a részleteket, ő még megnézett UH-val és közölte, hogy hát úgy néz ki, hogy elég jól letekeredett, már nem látszott a kzsinór úgy rátekeredve mint pár hete azelőtt, és ezután pár napra simán meg is született 45perc alatt, ugy hogy sehol sem volt rátekeredve a köldökzsinór.

Természetesen a gyerek egészsége és élete miatt én is beletörödtem a császárba, a félelmemen nagyon nehezen át tudtam lépni, de voltam olyan szerencsés, hogy mégsem kellett átesnem a császáron.

Ne értsetek félre, én nagyon bátornak és erősnek tartom azokat a nőket, akik császárral szülnek (akár maguk választják, akár sürgősségi, akár muszájból, bármilyen okból).... mert nekem a gondolatától is tele van a gatyám még a mai napig is.

Vannak nők,akik a sima szüléstől rettegnek, a kérdező és én pedig valószínűleg egy másik kategória vagyunk.

Kérdező, tényleg csak a kicsire gondolj, hogy az ő élete és egészsége a legfontosabb. FEl a fejjel, nemsokára anyuka leszel. :)Boldog Ünnepeket mindeninek!

2014. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem az elso babam termeszetes uton szuletett,a masodik pedig pont 2 hete csaszarral.

Talan meglepo modon nekem csaszar utan sokkal gyorsabb volt a felepules,pedig en is nagyon megijedtem mikor kiderult,hogy csaszar lesz.

Igazabol semmivel sem fajt jobban a csaszaros sebem mint a gatmetszes,azzal a kulonbseggel,hogy a gatmetszes minden testhelyzetben fajt,a csaszar pedig csak felules kozben.Az elso 2 nap tenyleg fajt a felules,jaras kozben viszont elviselheto volt.5 nappal a mutet utan mar csak nevetni es kohogni volt kellemetlen(vezettem,papirokat inteztem), mig 5 nappal a gatmetszes utan meg semmivel nem enyhult a fajdalom( meg mindig nem tudtam ulni,vagy a lakas hosszanal tobbet setalni)

10 nappal a csaszar utan mar 100%-ban ugy ereztem magam,mintha semmi sem tortent volna amit az orvosom is igazolt, termeszetes szules utan sokkal hosszabb volt ez a folyamat.

A hegem a kezdetektol csak egy csik,nem voltak lathato varratok,nagyon szep,meg veletlenul sem emlekeztet az altalam vart altalanos muteti hegre.

Ahhoz kepest,hogy tenyleg nagyon feltem a csaszartol es masodszorra is termeszetes uton szerettem volna szulni amiben az utolso pillanatig remenykedtem,nagyon pozitvan eltem meg.

Elsosorban nem eltem meg csalodaskent,teljes mertekben biztam az orvosomban,es gyorsan fel akartam epulni.Hiszek abban,hogy a gyogyulas idotartama nagyreszt fejben dol el,de persze ugyan ennyire mulik az orvoson is.

Mindenkinek mas a tapasztalata,(az enyem konkretan egy elhuzodo,vakuumos szules es egy konnyu,komplikacio mentes csaszar osszehasonlitasa)de az ismeroseim tobbsege hozzam hasonloan eltek meg a csaszart,10-bol ketten viseltek ennel rosszabbul,viszont komplikaciok naluk sem adodtak.

Termeszetes szules utan aranyaiban tobb csaladtagom es ismerosom szenvedett sokaig vagy szenved meg mindig a kovetkezmenyektol,csak errol nehezebben beszelnek az emberek.

Barmennyire is csalodott vagy ne hagyd el magad,nem kellene a szulesnek teljesitesi kenyszerre valnia.Te mar megtetted a magad reszet,mikor meglatod azt a pici emberket aki benned fejlodott 9 honapon keresztul majd megerted,hogy a csoda mar megtortent,es onnantol kezdve teljesen mindegy,hogy milyen modon latta meg a napvilagot.

2014. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!