Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki az...

Van itt olyan kismama, aki az ovulaciofigyeles, esetleg elöre törtenö kivizsgalas "ellenere" az elsö par honapban terhes lett?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin mar sokszor az is ragörcsölesnek szamit, ha valaki meri a höjet, vagy ovutesztet vesz, netan elmegy elöre megnezetni a hormonjait. Olyanok valaszat varom, akik az ilyenek "ellenere" teherbe estek.

Hanyadik honapban sikerült a baba?

Mi volt az, amit ennek erdekeben tettetek?



2015. jan. 30. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátnőmék vetélés után 3 hónapra kaptak szabad utat újra próbálkozni - nem akarta a véletlenre bízni (határozott idejű munkaszerződése volt...), így ovutesztelt és rögtön terhes is lett.
2015. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan még nincs babánk (nem próbálkozunk élesben) de a "marhanagy" rástresszeléssel (ovu teszt, görbe, nyákfigyelés) elértem, hogy 5 év óta először, végre rendben a ciklusom. Nem 10 napig vérzek, és rendszeres, középidőben ovuval, nincs tejcsorgásom sem már. Szóval ne mondja már senki, hogy a stresszelés -vagyis inkább odafigygelés - soha nem jó.


Bocs ha nem a kérdésre válaszoltam :)

2015. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En csak a homet mertem, de igy is 6 honap volt, mire sikerult. De hozza kell tennem, hogy pont abban a honapban dontottem ugy, hogy leallok a mericskelessel es a veletlenre bizom, tehat mondhatni elengedtem a gorcsos akarast. De hogy ez segitett-e hozza, vagy nem, hat azt a fene se tudja :) en nem gondolom, hogy baj lenne, ha az ember tudatosan keszul, figyeli magat stb, de abban is van igazsag, hogy a tulzott ragorcsoles tulzott stressz nem segit, az biztos. Meg kell maradni a racionalitas hatarain belul, de onmagaban nem ezeken mulik, hogy sikerul-e, ez egy bonyolult osszetett folyamat, ha a stressztol annyira hatraltatva lenne a dolog, eleg keves baba szuletne :D
2015. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a hőmérőzés nem rágörcsölés, hanem inkább tudatosság. A rágörcsölés inkább az, amikor más gondolatod sincsen, minthogy mivel lehet növelni a teherbe esés esélyét, és minden szex időzített, és folyamatosan ovus vagy beágyazódásos tüneteket keresel magadon.


Én azért kezdtem hőmérőzni, hogy lássam, hogy van-e ovum. Első hónapban terhes lettem.


12 hkm

2015. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én is dokihoz fordultam mikor szerettük volna a babát. el küldött vérvételre azt mondta hormon problémáim vannak és most nem is eshetnék teherbe meg az egyik petefészkem fejletlen. mondta hogy lehet a mensimmel is bajok lesznek h nem jön meg vagy ki marad. ez volt májusban. aztán nem is számítottam a babára.augusztusban nem jött meg és a párom vett nekem tesztet és hoppá pozitív lett.. ki derült hogy semmi bajom nem volt. 27 hetes kismami :))
2015. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem estem teherbe mert mindig attól rettegtem megjön a havim. Elmentem orvoshoz mindent rendben talált a hormonlaborban, a peteérésre gyanakodott. Felírt gyógyszert, kiváltottam mire elkezdtem volna szedni teherbe estem :)
2015. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!