Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek az elvetélés...

Mit tehetek az elvetélés érdekében?

Figyelt kérdés
én egy nagyon fiatal lány vagyok...és terhes. nem tudom hogy hány hetes terhes vagyok de én nem akarom ezt a babát...nem csak magam miatt hanem leginkább a baba érdekében...nem olyan a családi hátterem hogy világra hozhassak egy gyereket, főleg nem ilyen fiatalon. abortusz nincs pénzem se a barátomnak se a családomnak, és valószinúleg már el sem lehetne vetetni,elég nagy már a pocakom.édesanyám nem tudja hogy terhes vagyok, észrevette hogy nőtt a hasam de azt hitte hogy csak meghiztam, mert 2 éve nyáron duci voltam de sikerült lefogynom és ő abba a hitbe van hogy megint csak meghiztam. nem mondhaton el neki hogy mivan mert nem az a megértő tipus..édesapámmal nm beszélek régóta nki sem mondhatok semmit.a nővéremnek elmondtam de nem tudja hogy mit tegyünk. a barátom természetesen mellettem áll, bár ő sem szeretné a kicsit.én nem szülhetem meg a babát...hogyan tudnék elvetélni? ( pár napja már az öngyilkosságon is gonolkodtam, tudom hogy ez csak erre az egy problémára megoldás, és csak nekem lenne könnyebb de egyszerűn más megoldást nem látok csak ezt a kettőt ugyanis örökbe nem adhtatom )el kell vetéljek..tudom hogy fenn áll a kozkázata hogy nem lehetek terhes de nem tudok mit tenni...ha most mgszülöm akkor nagyon nagy gond lesz...ugyanis a barátom 1 hónap múlva betölti a 18-at én viszont még csak 16 vagyok vagyis még annyi sem.könyörgöm segitsenek tudom hogy mindenki elitél ez miatt de könyörgk hogy értsenek emg...és segitsenek...köszönöm előre is...
2010. febr. 15. 12:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%

ha már látszik is a pocakod, akkor tényleg nem tudod elvetetni!De ha elvetész akkor is kórházba kell menned, abból is műtét lesz...

Szüld meg azt a picit!!!!Kérlek ne gondolkozz öngyilkosságon!!!!Miért nem tudod örökbe adni?Biztos vannak olyan szervezetek, ahol tudnának segíteni!!!Tudod mennyi nő vágyik gyermekre???Tényleg az lenne a legjobb ha megszülnéd, és örökbe adnád!!!!

2010. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
65%

1. többet ész nélül ne szexelj

2. menjél el szépen orvoshoz, aki meg tud rendesen vizsgálni téged is és babát is

3. ha már tényleg a terhesség közepénél tartasz, csak a szülés lesz a vége

4. inkább mondd el a családodnak, hogy mi a szitu

5. ha tényleg olyanok a körülmények, akkor add örökbe

6. REMÉLEM EGY ÉLETRE MEGTANULOD, hogy milyen FELELŐTLEN VAGY!!!!!

2010. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon veszélyes dolog. Jó lenne tudni, hány hetes terhes vagy, mert ha már tényleg nem lehet elvetetni, akkor meg kell szülnöd. Egy vetélés előidézése - amellett, hogy egészséges anyák egéászséges babája normál esetben nem megy el magától - komoly kockázattal jár Rád nézve is.


Próbálj visszaemlékezni, mikor menstruáltál utoljára?

2010. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
95%
Ne tegyél semmit, mert te is belehalhatsz!!!! Nézd meg a Gólyahír egyesület honlapját, ők esetleg tudnak segíteni, hogy szerető szülőket találj a babának! Kérlek, a szüleiddel mindenképp próbálj beszélni,mert nagyon veszélyes, amit tervezel! Tudom, nem könnyű elfogadni, hogy teherbe estél, de mindig van megoldás...és nem az, hogy kárt teszel benne vagy magadban!!!
2010. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
94%

[link]

[link]


Itt biztosan tudnának segíteni!!!

2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

[link]

ez egy alapítvány!Fel kéne hívnod, el kéne mondanod a helyzeted, biztos tudnak segíteni!

Amúgy nem tudod kiszámolni kb hány hetes lehetsz?mikor volt meg utoljára?

2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, szegénykém! Az a probléma, hogy már valószínűleg több vagy mint 12 hetes terhes és biztos hogy orvosi beavatkozás szükséges a dologhoz(ilyen esetben kicsit később is tehetnek valamit, de itt is van maximum idő). Tisztázni kellene, hogy hány hetes vagy. Viszont kiskorú vagy, ezért anyukádékat is értesíteni kell. Öngyilkosnak emiatt nem szabad lenni, teljesen értelmetlen lenne! Próbálj meg mérlegelni: ha anyukádnak elmondod, akkor mi az ami történhet? Leszid, kirak otthonról? Egy alapos fejmosáson kell túl lened anyukád részéről, utána biztosan fog segíteni a probléma megoldásában. Az orvoshoz nélküle nem mehetsz el, vagyis elmehetsz, de beavatkozást nem fognak csinálni. Mindenképpen beszélni kell anyukáddal, ha nagyon félsz, akkor kérd meg a

nővéredet, hogy álljon oda veled, segítsen a beszélgetést elkezdeni. Nagyon drukkolok neked és nagyon sajnálom a helyzetet :(

2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
először is menj el orvoshoz, hogy tudd, egyáltalán mennyi idős terhes vagy! nem biztos, hogy túl vagy a 12 héten, főleg orvosi számítás szerint.(ők az első kimaradt menstruációtól számolnak az elején, ezért van, hogy 2 héttel előbbre járnak általában, mint a nők). ha ez megvolt, irány a védőnő, és mond el neki ŐSZINTÉN amit itt leírtál. ő valószínűleg ismeri a családodat, szerintem fogtok találni megoldást. abortuszért pedig ha valaki rossz szoc. helyzetben van, úgy tudom nem kell (vagy nem annyit) fizetni!
2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
86%
Én 3 hete vetéltem el 16 hetes terhes voltam és az életemet odaadnám érte hogy a picurkám még mindig velem lenne!
2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
88%
Ne akarj vetélni! Ha tényleg nem tudjátok felnevelni a babát, akkor is szüld meg mondj le róla és add örökbe. Rengeteg pár vár babára. A szüleidnek meg mond el minél hamarabb. Mint írtad, már nagy a pocid, ha mégis elvetélnél, akkor kórházban kötnél ki, azt mivel magyaráznád? Vagy hazudnál? Nem a vetélés a megoldás! gondold át jól!
2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!