Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek az elvetélés...

Mit tehetek az elvetélés érdekében?

Figyelt kérdés
én egy nagyon fiatal lány vagyok...és terhes. nem tudom hogy hány hetes terhes vagyok de én nem akarom ezt a babát...nem csak magam miatt hanem leginkább a baba érdekében...nem olyan a családi hátterem hogy világra hozhassak egy gyereket, főleg nem ilyen fiatalon. abortusz nincs pénzem se a barátomnak se a családomnak, és valószinúleg már el sem lehetne vetetni,elég nagy már a pocakom.édesanyám nem tudja hogy terhes vagyok, észrevette hogy nőtt a hasam de azt hitte hogy csak meghiztam, mert 2 éve nyáron duci voltam de sikerült lefogynom és ő abba a hitbe van hogy megint csak meghiztam. nem mondhaton el neki hogy mivan mert nem az a megértő tipus..édesapámmal nm beszélek régóta nki sem mondhatok semmit.a nővéremnek elmondtam de nem tudja hogy mit tegyünk. a barátom természetesen mellettem áll, bár ő sem szeretné a kicsit.én nem szülhetem meg a babát...hogyan tudnék elvetélni? ( pár napja már az öngyilkosságon is gonolkodtam, tudom hogy ez csak erre az egy problémára megoldás, és csak nekem lenne könnyebb de egyszerűn más megoldást nem látok csak ezt a kettőt ugyanis örökbe nem adhtatom )el kell vetéljek..tudom hogy fenn áll a kozkázata hogy nem lehetek terhes de nem tudok mit tenni...ha most mgszülöm akkor nagyon nagy gond lesz...ugyanis a barátom 1 hónap múlva betölti a 18-at én viszont még csak 16 vagyok vagyis még annyi sem.könyörgöm segitsenek tudom hogy mindenki elitél ez miatt de könyörgk hogy értsenek emg...és segitsenek...köszönöm előre is...
2010. febr. 15. 12:36
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
67%
kamu, ne aggódjatok érte, minden hónapban van egy ilyen, kb ugyanezzel a dumával.
2010. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
17%
és akkor most jót nevet a hülye haverjaival????szánalmas.....
2010. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
nem kamu.azért tüntem el mert nem voltam internet közelben.köszönöm szépen a segitséget azt hiszem azt választom hogy elmondom édesanyámnak...igaz hogy nem tudom mit fog tenni..elfogadni egyenlőre tuti nem fogja...és akik nem szidtak hanem segiteni próbáltak azoknak nagyon köszönöm...olvastam egy olyan kommentet hogy felelőtlen vagyok mert nem védekeztem...ez nem igaz minden alkalommal védekeztünk óvszerrel, csak ezek szerint ez nem volt elég. de én attól is félek hogy nem adhatom örökbe a picit mert hirtelen kezdett nőni a hasam és előtte nem vettem észre..és cigiztem, nemi életet is éltem...:S a bajom utoljára októberben jött meg novemberben görcsölt a hasam de a bajom nem jött meg.nagyon félek elmondani anyukámnak, de megkérem a nővéremet...sokszor amúgy el tudnám sirni magam hogy mozog bennem a pici...de nem azért mert rossz hanem jó érzés hogy van egy kis pocakbérlőm:) de ugye hát más részből meg rossz...nemrégiben édesanyám rákérdezett hogy nem vagyok e terhes nem montam el neki hogy lehet, mert nem volt olyan állapotban. én bárkinek szivesen "odaadnám" a csöppséget...bár lehet hogy később ezt is megbánnám...tudom hogy nem a baba tehet róla, ezért is van bűntudatom...mégegyszer köszönöm szépen a segitséget...sztem már nem lehet elvetetni, ha el is lehetne még 10.000 Ft-ot sem tudnék összekaparni nem hogy 30.000 Ft-ot... és aki azt hitte h kamu attól elnézést kérek hogy nem tudtam irni hamarabban...az öngyilkosságot már kivertem a fejemből...egy kérdésem viszont még lenne: Mitől van az hogy ha megmozdul a baba éles-nyilaló fájdalmat érzek? további válaszokat köszönöm.
2010. febr. 15. 17:59
 24/54 anonim válasza:
100%

Szerintem helyesen teszed, ha elmondod!

Ha most kapsz egy alapos fejmosást, még az is jobb, mintha tovább titkold.

És irány az orvos!!!

Kitartást!!!

2010. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

14:49 vagyok.


Nos igen, megtörténik néha, hogy fogamzásgátlás mellett is becsúszik a baba. Egyik fogamzásgátló módszer sem 100%-os, még helyes használat mellett sem. Csak akkor nem lehet baba, ha nem szexelsz.


Jól teszed, ha minél előbb elmondod édesanyádnak. És minél előbb el kell menned nőgyógyászhoz is! A nyilallásról sajnos nem tudok nyilatkozni, nekem nincs, ha mozog a baba. (31 hetes vagyok, áprilisra várom.) De lehet, hogy érzékeny helyre rúg a pici, azért van.


A Gólyahír Egyesületet továbbra is javaslom, hogy hívd fel. Az ingyen van, és nem kötelez semmire. Ők nem próbálnak rábeszélni, hogy add örökbe a picit, mert szerintük a gyereknek elsődlegesen az anyja mellett a helye. De ha nem tudod megtartani és felnevelni, segíthetnek neked megtalálni a legjobb megoldást.


És az örökbeadás nagyságrendekkel jobb neked is meg a picinek is, mint az abortusz. Még ha később meg is bánnád, azt legalább tudnád, hogy amit te megtehettél érte, azt megtetted: jó szülőket adtál neki, akik szeretik.


Szóval beszélj mielőbb édesanyáddal és egy nőgyógyásszal is!

2010. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csütörtökre kaptam időpontot az orvosnál, a nővérem elkisér meglátjuk mi a helyzet és elmondjuk együtt anyának.

lehet hogy megtrtom inkább a picit...gyereknevelésben van tapasztalatom, mivel az unokahugaimra nagyon sokat én vigyáztam és még most is sokat vagyok velük.

Köszönöm a Hasznos Tanácsokat!

2010. febr. 15. 20:33
 27/54 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vagyok az egyik első válaszó, aki a Gólyahírt ajánlotta. nagyon örülök, hogy így döntöttél, hidd el, nem lesz semmi baj. Az, hogy cigiztél, nem a legjobb, de azért nem is akkora tragédia. Sajnos sok kismama dohányzik...de ugye már nem cigizel??? Az, hogy azóta is többször voltatok együtt, nem gond, azzal nem ártottál a picinek :) Szóval ne izgulj, volt itt már hasonló fiatal lány, akinek azóta már meg is született a babája. Ő is félt elmondani az anyukájának, aztán pozitívan csalódott :)) Ha gondolod, írd majd meg, mi volt az orvosnál!
2010. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim válasza:
82%
Hálistennke ,hogy igy döntöttél örül sztem mindenki,nem 100%os egyiksem ez tény.Egy nagyon jó barátnőm 19 éves volt és 3-4 hónap után jött rá hogy babát vár amikor megmozdult és fogamzásgátlót szedett, volt vérzése bár minimális,azóta a baba már 6 éves és csodálatos anyuka lett belőle,és eleinte ő is ugyan ugy megvolt rémülve!SOK SIKERT!
2010. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
82%
Én is irtam neked! Ha már tényleg érzed a Babát mocorogni akkor az kb 20 hetes lehet.Én akkor éreztem elöször hogy tudtam hogy Ő az:) Majd mesélj hogy mit mondott a doki! Melletted vagyunk... ha más nem lelkileg és örülj hogy van egy nővéred akinek elmondhattad.
2010. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim válasza:
82%
Én is problémás vagyok most mert késik nagyon félek töle hogy az vagyok mert bár van komoly kapcsolatom nincsen hátterem amiböl elindulhatok nekem mindegyik tesztem negativ csüt re van időpontom v hol még is örülök neki valahol nem ezt mindenki máshogy látja át de megnéztem a néma sikoly nevű videot....hm az tény hogy ez elveszi mindenki kedvét az abortusztol.... legyél büszke rá hogy nő a pocakod és legyél erős hogy 2 életért felelsz!kitartást neked remélem minden a legnagyobb rendben lesz!
2010. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!