Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 fontos kerdesem lenne....

2 fontos kerdesem lenne. Hányinger ellen és védőnő? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. :)

Első kérdésem az lenne hogy nektek mi vált be a hányinger ellen? Kb 3 hetes vagyok de korainak tartom, lányommal kb 5-6 hetesen kezdődött. Volt már vki így?


A másik kérdésem az lenne hogy a háziorvosom + védőnőm messze vannak tőlem (faluba, én meg városba költöztem és itt ideiglenes lakcímem van)

Akkor hova kell járjak majd? Az "állandó lakcímemen" bejelentett orvoshoz? Vagy itt városba is el tudok menni?


Köszönöm aki tud segíteni!:)



2015. aug. 3. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
védőnőhöz tudok hozzászólni:ahol ténylegesen tartózkodsz,ahhoz a körzethez tartozó védőnőhöz fogsz tartozni,függetlenül attol h mi van a lakcimkártyádban.
2015. aug. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hetes terhességet hogy veszel észre? Még a verzesed se maradt el....

Hideg folyadék lassan, kortyonkent

Az ideiglenes lakcime szerintihez is mehetsz

2015. aug. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm :)


2-es igazad van kicsit félre írtam, nem orvos szerinti hetet írtam hanem ovulációtól számoltam.

2015. aug. 3. 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz is át tudsz jelentkezni, szabad orvosválasztás van amúgy is. Védőnőhöz pedig tartózkodási hely szerint simán lehet.


Hányinger.. van aki végig hányja a terhességet, nem lehet leírni sem azt, hogy mikor "kell" kezdodnie, sem azt, hogy meddig tart. Ráadásul minden terhesség más. Gyomber tea nekem valamennyire enyhítette.

2015. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bella169 ***** válasza:

Hányinger. Jégkocka, vagy ha úton vagy munkában voltam akkor egy-egy korty hideg cola (az orvosom javasolta)


Védőnő: keresd fel az ideiglenes tartózkodási helyed szerinti védőnőt, mondd el mi a szitu. Ő ki fog veled töltetni egy nyilatkozatot, hogy életvitelszerűen az ideiglenes lakcímeden élsz és máris hozzá tartozol. így nem kell falura járkálnod.

2015. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Nekem most a hideg víz segített :)

Olvastam több helyen h a hideg tej, hideg Cola, hideg víz segített. Szóval szerintem a hidegnek van nagy szerepe az enyhítésre. :)

2015. aug. 3. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!