Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz e hogyha hanyatt fekszem...

Igaz e hogyha hanyatt fekszem az árt a babának?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag a vége felé már nem jó. De akkor Te is rosszul lennél. Én háton aludtam végig, nem volt semmi gond. Biztos attól is függ, hogy fekszik a hasadban, mit tud elnyomni esetleg.
2010. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, a babának nem árt, de te rosszul lehetsz tőle, mert a baba, méhed elnyomja a vénádat, és ún. vena cava superior syndroma alakulhat ki, szédülés, vérellátási zavar-ez csak átmeneti, amíg hanyatt fekszel.
2010. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A babának nem árt, neked is max. kényelmetlenséget okoz, mint ahogy az előttem válaszoló írta. Amúgy a vége felé az ember örül, ha képes valamilyen pózban aludni, és ha az éppen háton van, akkor nehogy megvond magadtól.
2010. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


"A legtöbb orvos és védőnő azt javasolja, hogy a terhesség alatt oldalt fekve aludjunk. Létezik egy olyan feltételezés, hogy a háton való alvás növeli a gyűjtőérre, azaz a vért a szívhez visszaszállító érre gyakorolt nyomást. A háton történő alvás fokozza a hátfájást is, főleg ahogy méreteink egyre nagyobbá válnak. A növekvő has miatt egyre nehezebben tudunk hason aludni, még ha egyébként kedveljük is e testhelyzetet."

2010. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ez még a cikk folytatása!


"Érdemes tehát hozzászokni az oldalunkon történő alváshoz. A legjobb az, ha a bal oldalunkon fekszünk, mert ez fokozza a vérkeringést, s ezáltal csökken az ödéma, a visszértágulás, vagy egyéb, az ellustult vérkeringésből eredő panaszok kockázata. Sok nő véleménye szerint egy test hosszúságú párnával sokkal kényelmesebben lehet oldalt fekve aludni. Tegyük a felül lévő lábunkat keresztbe az alul lévőre, így meg tudjuk tartani magunkat ebben a testhelyzetben."

2010. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!