Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet a babával? A kórházb...

Baj lehet a babával? A kórházba mit tudnak ezekkel csinálni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap az NST-n kicsit magas volt a vérnyomásom 143/74 ,kicsit vizesedem is meg alacsony a thrombocita szám a vérembe plusz még azt mondták retardált a babám mert 36 hetesen 33 hetesnek felel meg.Nagyon aggódom Nehogy valami baja legyen.egyébként a vérnyomásom eddig mindig rendben volt ez az első hogy magas lett Itthon megmértük már csak 135/85 volt.valaki van itt aki volt már ilyen helyzetben mire számíthatok a kórházban?

2015. okt. 17. 10:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De mindig volt minimális fehérje de sose foglalkoztak vele.nagyon jó akkor a császármetszésre nem tudok felkészülni az a rémálmom.mert ilyen esetben nem lehet természetesen szülni?
2015. okt. 17. 12:23
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mert a magas vérnyomás nem csak rád nézve veszélyes de a babára is.
2015. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem engednek belemenni a természetes szülésbe, mert könnyen átmehet terhességi görcsrohamba (eclampsia). A magas vérnyomás miatt a baba nem kap elég oxigént, az alacsony thrombocyta szám miatt pedig vérzékeny lehetsz (hiszen az alvadáshoz szükséges egyik tényező hiányzik), és még ezernyi szövődménye lehet. Hidd el, a császárt ilyen esetekre találták ki, hogy mind a ketten egészségesen jöjjetek ki a kórházból!
2015. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Jezusom, mindig volt feherje a vizeletben, es sose foglalkoztak vele??? Az hogy lehet. Egyertelmuen a terhessegi toxemiara utal, ami nagyon veszelyes rad, es a babara is!!!! Gondolom vizesedsz is, mert ez is az egyik tunete. Milyen orvosod van neked, aki ennyire nem foglalkozik veled??? En a helyedben azonnal bemennek a kh-ba es az asztalra csapnek! Neked mar reg bent lenne a helyed megfigyelesen!!!
2015. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott dokim.a védőnő mindig csak annyit mondott hogy nagyon pici fehérje van a vizeletembe meg megkérdezte van e folyásom az meg nekem az eleje óta bő de nem kóros.a kórházba kedden megyek mert csak akkor tudok van egy másfél éves kislányom és addig nem tudna rá senki vigyázni párom éjszás anyósomék is kedden jönnek haza.bent mondtam hogy akkor tudok befeküdni nem mondtak rá semmit.
2015. okt. 17. 13:27
 16/21 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem volt terhességi magas vérnyomásom 2 terhesség alatt is. Az elsőnél volt az, hogy kiemelkedően magas volt a vérnyomásom. 36. héten NST-n 170/100-at mértek. Nem engedtek haza, szülőszobára vittek, ahol kaptam infúziót és vérnyomáscsökkentőket. A gyógyszerek segítettek, kb. 1 óra múlva 120/80 lett a vérnyomásom. Megfigyeltek még 2 hétig osztályon, gyógyszerek mellett teljesen jó volt a vérnyomásom. Időre, spontán szültem természetes úton, csak a vérnyomáscsökkentőt kellett bevenni. Szülés utáni nap reggelén az ápolónő 80/60-as vérnyomást mért, abba is hagyhattam a gyógyszert.

Ez után még kétszer szültem természetes úton. Ilyen magas nem volt már a vérnyomásom a terhességek alatt, de átlag 150-160 között volt. Itt is segített a gyógyszer. Szóval ne idegeskedj. Ja és nekem sem volt egyszer sem fogadott dokim, mégis foglalkoztak velem normálisan.

Mondjuk volt aki nem volt ilyen szerencsés, mikor bent feküdtem, egy másik nőnek nem vitték le a vérnyomáscsökkentők a vérnyomásást és őt sürgősben meg is császározták a 37. héten.

2015. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha csak magas vérnyomása lenne, akkor annyira nem aggódnánk. De neki a magas vérnyomás mellett fehérjevizelése, ödémája, nem jól fejlődő magzata is van, ehhez jön a csökkent thrombocytaszám, ami már nem csak toxémiát jelezhet, hanem egy komolyabb kórnak az előjegyzője, amit HELLP szindrómának hívnak. Mivel nagyon súlyos szövődményei lehetnek, ezért az orvosok nem merik vállalni a természetes szülést, mert ottmaradhatnak mind a ketten. Már azon is csodálkozom, hogy még nincs benn a kórházban megfigyelésen...
2015. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Remélem már kórházban vagy... Drukkolok, hogy minden ok legyen!

Nekem 1x volt kicsit magas vérnyomásom, enyhe fehérjevizelés, a lábam nagyon vizes volt - már csak összepakolni mehettem haza.

Két napig bent voltam, kiderült, hogy szerencsére minden ok, de felkészítettek rá, hogy ha gáz van, azonnal császár! Végül hazaengedtek, 39+5 naposan mentem be indításra, de mivel ismét magas vérnyomást mértek, mentünk a műtőbe...

Kitartást, drukkolok, majd írj, mi van veletek!

2015. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A 143 még egyáltalán nem vészes vérnyomás, akár jónak is mondható, pláne kórházi körülmények között, a per meg tökéles,a 74.Miért kell rémisztgetni szegényt.Sima magas vérnyomással,ha gyógyszerre jól reagál, miért ne lehetne simán szülni?Én 2* szültem magas, de karban tartott vérnyomással, bár másodjára 150-160 volt, császár fel sem merült.Hát hogy kisebb a baba, az uh tévedhet is.A laborértékhez viszont nem tudok hozzászólni.
2015. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Nekem is volt fehérje a vizeletemben és szintén volt ödémám. Annyi, hogy a babámnak csak a súlya volt egy kicsit kisebb, mint az átlag. 2 hetet figyeltek meg toxémia és preeclampsya gyanúval, de a vérnyomáscsökkentők segítettek, így nem lett baj. 39. hétre szültem spontán természetes úton, 120/80-as vérnyomással gyógyszer mellett. Babám 2700 gramm lett.

A Kérdezőnél, ami inkább aggasztó, hogy 36 hetesen 33 hetesnek felel meg a babája, bár Kérdező, én tanácsolom, hogy esetleg olyan nőgyógyásszal is nézesd meg a babád, aki szülész-nőgyógyász szonográfus, mert sajnos nem mindig vannak a kórházak modernebb gépekkel felszerelve. Én megnézetném a babát más orvossal is, jobb géppel.

2015. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!