Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elvetéltem, de nem vérzek?

Elvetéltem, de nem vérzek?

Figyelt kérdés
Üdv! Tegnap délután elmentem mosdóba, és mikor végeztem a dolgommal éreztem h vmi kicsusszant belőlem, odanéztem és egy barnás-pirosas, véres vmit láttam. 4-5 hetes terhes lehetek.Azóta enyhe mensis görcsöcskék vannak szinte folyamatosan, vérzés nincs. A kérdésem az lenne ilyen létezik-e, elvetélhettem? Mi lehetett?

2016. dec. 11. 20:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
97%
4-en mondták, hogy orvoshoz kellene menni - ez építő reagálás volt.
2016. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha hetes vagy, akkor egy héttel ezelőtt hogy a manóba állapíthatott meg terhességet a doki...


Amit leírtál, az velem is előfordult, kémiai terhesség volt, a szikhólyag távozott először, én az orvosommal levélben kommunikáltam, ő mondta.

Két nappal később nekem erősen megjött. De összesen csak három napot késett.

Azt mondta, ha rendesen vérzek, akkor további teendő nincs.

Így is lett.

(Mi örültünk volna neki, de ez más tészta...)

2016. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
ha 4 hetes* ezt írtam volna csak kimaradt a szám...
2016. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

Ha már van gyereked, elvárható lenne, hogy tudd számolni a heteket. 4 hetes akkor vagy, amikor kimarad a menzesz. Szívhang pedig a 6. hét végén, de inkább a 7. héten van. Ha neked kedden kell menni, akkor nem 4-5 hetes vagy.


És igen, van vetélés vérzés nélkül. Missed ab-nak hívják, és műtéttel fejezik be. 7 hetesen már jó eséllyel műtét van, a 4-5 hetes még megússza azzal, hogy egy erősebb menstruációval előbb-utóbb kijön, de ekkor is ellenőrzik ultrahanggal, hogy nem marad-e benn valami. Ha igen, akkor műtét.

Ha arra gondolsz, hogy 1 darabban "megszülted" a 4-5 hetes gyereket, akkor ilyen nincs.

2016. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem kívánt terhesség persze, hiszen a védekezés ellenében lettem állapotos!!!! Mielőtt minősítik az embert, gondolkozni is kéne! Természetesen elmegyek orvoshoz, nem vagyok idióta h ne menjek.. de tegnap csupán egy kérdést tettem fel, hátha addig kapok egy olyan választ, ami kicsit konkrét, aki tapasztalt már ilyet! Nem pedig okoskodásokat olyanoktól akiknek fogalmuk sincs semmiről, csak ítélkeznek! Ez az oldal erre lenne való ... nem???? Undorító az emberi viselkedés...
2016. dec. 12. 07:21
 16/34 A kérdező kommentje:
Hüvelyi ultrahanggal állapított terhesség,?akkor volt 3mm , és amikor a doktor úrnál voltam akkor késett 1hetet. Tudok sámolni, és azt is tudom mikortól dobog a pici szíve! Lányomnak 5 hetesen dobogott,szóval nem kell kioktatni.A dokimmal én is üzenetben váltottam szót!! Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 12. 07:31
 17/34 anonim ***** válasza:
84%

# 1 vagyok.

Én pisilésnél láttam vérfoltot a wc papíron, szombaton este 10-kor. 5 hetesen. Felöltöztem és a férjem bevitt az ügyeletre. Megvizsgáltak, UH-val is, kaptam Utrogestant. Azóta a 13. hétben vagyok.

Én csak barnáztam, de a lelkemre kötötte az orvos, hogy ha erősebb görcseim lennének, VAGY darabok lennének a vérzésben, esetleg barnázás helyett élénkpiros vért tapasztalok AZONNAL menjek!



A terhesség alatti vérzés nem normális (igen, te is véreztél, csak nem a bugyidban kötött ki, hanem a wc-ben), így erre a kérdésre természetesen csak annyit lehet mondani, hogy azonnal orvoshoz kellett volna menni, de még most is csak ezt mondhatom, hogy ne várj holnapig.

Legalább telefonon értekezz az orvossal ma délelőtt.

2016. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Igen már telefonon is beszéltünk, azt mondta nem hinné h vetélés volt,de holnapra adott időpontot,ahogy eredetileg is lett volna! Nem volt vérzés, csak az a kis darabka volt véres , onnan tudom hogy a kagyló volt véreskezű ahogy lecsúszott! Kb 1,5 2 cm-es darabka lehetett,! Görcs rom csak épp hogy vannak, kissé szurkálósak, de szinte ez a kezdetektől így is volt. Ezt is tudta a dokim. Mielőtt a lányunk megfogant volna volt egy ilyen, előtte fél évvel, ott a 7. Hétben lehettem. Művi beavatkozással lett befejezve,ott semmit nem éreztem,csak a mellfeszülés, rosszullétek enyhültek, onnan tudtam h baj van! Most pedig pl a mellem is nagyon feszül ugyanúgy.. szörnyű ez az egész... holnap beszéltük volna át a dokival h mi legyen, hiszen most nem szerettünk volna még egy babát. Ezért írtam h talán a természet beleszólt? Így is jelez h tényleg nem vagyok még felkészült rá..?
2016. dec. 12. 08:05
 19/34 anonim ***** válasza:
lehet, hát a szervezeted a közeli szülés miatt biztos, hogy nem felkészült - és mi van a szoptatással? elment a tej?
2016. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, a vetélés mindig erős vérzéssel jár!

Sokkal vastagabb a nyálkahártya, mint a havivérzés előtt, és nem 5-7 nap, hanem 1-3 nap alatt ürül ki.


Nekem úgy kezdődött, hogy egyik nap (pénteken) volt egy csepp barna vér a bugyimon. Se görcs, se semmi. Azonnal bementünk a rendelésre, ott mondta a doki, hogy már nincs szívhang. :(

Hétfőn kora reggel kellett a nőgyógyászati osztályon megjelennem, missed ab műtétre.

De a lelkemre kötötte, ha vérezni kezdek, akkor azonnal ügyelet.

Szombaton kezdtem görcsölni, vasárnap erősödött, hétfőn hajnalban már alig vártam, hogy induljunk. Pont ahogy beértünk, akkor kezdődött el: felálltam a székről, és zutty! egy nagy adag vér elöntött. Aztán még kétszer vagy háromszor. Sajnos nem úsztam meg a missed ab műtétet így se, mert nem volt teljes a vetélés. :(


Kérdező: ha nálatok is ez áll fenn, akkor azért görcsölsz, mert most nyílik a méhszájad, és lehet, hogy csak órák kérdése, mikor önt el a vér. :(

Viszont mindenképp menj orvoshoz, ne várj keddig. Elhiszem, hogy ezt a babát nem akarod megmenteni, de egy vetélés okozhat olyan erős vérzést, ami rád nézve veszélyes. Ezen kívül a vetélésnek OKA van, amit jó lenen tudni, szintén a te egészséged érdekében.


Ettől még lehet, hogy kedden azt mondja a doki, hogy a terhességgel minden rendben, és vagy megszülöd, vagy mész abortuszra. :(

Millió nő esete bizonyítja, hogy édeskevés, ha csak nem szeretnéd megtartani a babát, nem fogsz csupán ettől vetélni.

2016. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!