Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Ford Mustangban mi kerül...

Egy Ford Mustangban mi kerül 13 millió forintba?

Figyelt kérdés

Egy Dacia Dustert már 3 millió forint környékén is meg lehet kapni. Oké, hogy rosszabb az anyagminőség, meg egyszerűbb a motor, viszont a Mustang motorja annyival azért nem bonyorultabb, hogy igazságos legyen érte +10 millió. Ugyanez igaz a felhasznált anyagokra is.


A mai autók nincsenek kicsit túlárazva?



2019. okt. 23. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
65%

De nem autoszalonban dolgozok :D Még ezt se fogod fel...

Vevői minőségügyi mérnök vagyok egy autóipari beszállítónál.


És hogy értsd amit mondok. Ha idejön a vevő. Egy húsvér ember. Az autógyártótól. Volvo / Audi / BMW / bármi. Aki kérdések százát teszi fel. Kísérgeted egész nap. Mindenre kíváncsi. Evidenciákat mutatsz neki. Satöbbi satöbbi. Ezt a feladatkört hol látja el egy robot? Egésznek az alapja a megfelelő kommunikáció, és a kellő szakmai tudás. Hogy látja el ezt egy robot? Hogy kommunikál a vevővel? Hogy kezel egy autoamtizált berendezés egy vevői reklamációt? Fejtsd ki nekem kérlek... Nagyon nagyon el vagy tévedve még mindig. Ezért mondom, hogy fogalmad nincs róla, hogy mi zajlik egy ilyen cégnél napi szinten.


Beengednek-e a zárt ajtók mögé a managerek? Nem. De ami ott elhangzik, az úgyis kitudódik cég szinten. De ne gondold, hogy ők mindent tudnak...

De nem kell ahhoz észlénynek lenni, hogy tudja valaki, hogy baromságokat beszélsz. Nem kell a VW csoport igazgatójának lenni hozzá, hogy lássuk, hogy hülye vagy a témához. Amiket leírtam az nem titok :D Ez így megy. Nem 20 ember tudja a világon ám. Meg egyébként autóiparban dolgozom (még mindig). Némi rálátásom van rá továbbra is, hidd el. Mint ahogy az összes szakmabelinek.

De még ha te hentes is vagy, akkor is tudnod kéne, hogy nem lehet 1000 emberből felépíteni egy márkát, meg egy gyárat. Nem lehet garázsban autót sorozatgyártani. Nem lehet bármit forgalomba helyezni. És az nem lesz profitábilis. És hogy nem lehet mindent megoldani automatizálással. Ehhez nem kell szakmabelinek lenni. Csak nem árt ha nem vagy komplett hülye. Na neked ez nem jött össze.


Itt le is zárom :D

Jól kereső bölcsészről meg még nem hallottam...

2019. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

"Aki kérdések százát teszi fel. Kísérgeted egész nap. Mindenre kíváncsi. Evidenciákat mutatsz neki. Satöbbi satöbbi.":


Hát én 21. századi emberként például ha egy monitorral kapcsolatban valamire kiváncsi vagyok, nem kérdéseket teszek fel, hanem utánaolvasok az interneten. Ha evidencia kell, elolvasom a gyártó honlapján kívül a független tesztelői oldalakat is. Szerintem az autóiparnak is ez a jövője, bár az igaz, hogy nem a jelen, mivel a gazdag autóvásárlók többsége még a 20. században nőtt fel és ennek megfelelő gondolokodást képvisel, a szegények meg használtan vásárolnak.

2019. nov. 19. 20:18
 63/77 anonim ***** válasza:
82%

Atyaságos uramisten. Te olyan hülye vagy, hogy az már fáj esküszöm. Mert te autógyárban veszel autót bmeg? Ha Audit akarsz venni, hova mész be? AZ Audi egyik gyárába? És keresed meg a gyárvezetőt? Vagy mi? :D Azt se tudod mi a különbség egy autógyár, meg egy autókereskedés között, de itt okoskodsz az autóiparról.

Nem a végvevőt kísérgetem te idióta :D Mégegyszer elmondom. Hanem a mi vevőnket. Aki maga az autógyár. A BMW, a Volvo, az Audi, Az akárki. Idejön a Volvo képviseletében egy svéd ember. BMW-nél német. Aki nekünk a vevőnk. A mi termékünket veszi meg amit itt gyártunk, és építi be az övébe. Tudod. A Volvoba meg a BMW-be. Nekik kell evidencia. Ők kérdeznek. Ők akarnak tudni mindent. Hétről hétre prezentálni kell nekik, hogy mit csináltunk az elmúlt 1 hétben. Velünk van, termelésvezetővel, Minőségügyi vezetővel, stb...


De jézusom...Hagyjuk is... Erről beszélek. Sík hülye vagy az egészhez. Nem tudod, hogy az ilyen gyárakban mi folyik azon kívül hogy összeszerelik a terméket. Azt hiszed van egy autógyárban 10 operátor, akik szerelnek és ennyi. Ezen kívül számodra nincs más. És ha te így gondolod, akkor az így is van. És ezeket meg úgyis kiváltja 10 év múlva egy automatizált robot. Nem?

Tényleg. 0 a tudásod. De vitatkozol a témában.


Halkan megsúgom, hogy nagyjából 1500-an dolgoznak itt, ahol én. Abból kb 1300 az operátor. A többi nem az. A többi ilyen-olyan mérnök, laboros, HR-es, IT-s, könyvelés / bérszámfejtés, Illetve ezek vezetői. És még sorolhatnám. Nem tudom, hogy ezeket milyen automatizált dologgal gondolnád kiváltani... De biztos megoldanád :D


Tényleg ez volt az utolsó hozzászólásom...Veled vitatkozni olyan, mintha egy vak lóval akarnék kártyázni...

2019. nov. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 A kérdező kommentje:

[link]


Elgondolkodtató cikk.


Abban igazad van, hogy tényleg nem figyeltem és elfelejtettem, hogy te a beszállítónak dolgozol és nem az autógyárnak. Ettől még viszont ennyi dolgozóra biztosan nem lenne szükség.

2019. nov. 21. 08:05
 65/77 A kérdező kommentje:

"Ha Audit akarsz venni, hova mész be?":


Először elolvasok egy független tesztet a típusról, majd megrendelem az autót az interneten. Oké nekem még nincs rá pénzem, akiknek meg van, azok idősebbek és megszokták a hagyományos autószalonos vásárlást. ( jó, az is igaz, hogy én is hagyományos módon vennék, mivel a netes vásárlás még nem fejlődött úgy ki).

2019. nov. 21. 08:09
 66/77 D. Brasco ***** válasza:
58%

"Először elolvasok egy független tesztet a típusról, majd megrendelem az autót az interneten. "


Ohh tényleg?!?!mesélj már,hogy csinálod?!Az amazonrol vagy a wishről rendeled meg?........istenem,tényleg annyira kotta vagy a témához,hogy arra egyszerűen szavak nincsenek,de okoskodsz itt jobbra balra,linkelsz egyfolytaban a netröl valami nagy "okosságot" stb stb....mar csak azt nem értem,ha te ennyire okos vagy és MINDENHEZ IS értesz,ráadásul még a piaci rést is megtaláltad amit te be tudnál tömni,akkor miért nekünk osztod itt az észt?!Akkor menj azt csináld meg életed bizniszét meg karrierjét...hajrá!Csak minket hagyj már békén ezekkel a baromságokkal amiket itt írkálsz.....

2019. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 A kérdező kommentje:
Nyilván én is bemennék a szalonba, de ha lenne lehetőség, az interneten vásárolnék. Persze nem fogok, mert az autóipar le van maradva kb 30 évvel a valósághoz képest.
2019. nov. 21. 08:33
 68/77 D. Brasco ***** válasza:
58%
Most már csak meg kell kérdezzem,hogy te milyen mentális betegséggel/fogyatékkal élsz??
2019. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
24%

"Nyilván én is bemennék a szalonba, de ha lenne lehetőség, az interneten vásárolnék."


Egyetlen egy gyártó sem foglalkozik közvetlenül értékesítéssel, nem tudsz neten rendelni, maximum ajánlatot kérni egy szalontól.

2019. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 A kérdező kommentje:
69: De nem ez a jövő.
2019. nov. 21. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!